Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, akik nem szeretnének...

Fiatalok, akik nem szeretnének családot alapítani! Ti mit reagáltok, mikor anyátok/apátok rágja a fületeket, hogy "drágám, csináljál/szüljél már nekem egy unokát"? Hogyan szerelitek le őket?

Figyelt kérdés

2017. nov. 23. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Igaz én még nem vagyok abban a korban, hogy családot alapítsak (18 vagyok), de nem is tervezem. Nem szeretnék erre a világra gyermeket. Nem egy olyan fiatalt ismerek, aki ki van közösítve ugyanis nincsen ilyen-olyan telefonja, nem öltözködik úgy, mint a többi, nem pakolja ki a mellét, nincsen több 100 lájkos profilképe. Nem szeretném azt, hogy ha lenne gyerekem így "elkorcsuljon" vagy kiközösítsék.
2017. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem rágják, mert vannak olyan intelligensek, hogy ha nem is tetszik nekik legalább nem szólnak bele.

25/f 6 eve kapcsolatban.

2017. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen megmondtam hogy majd lesz gyerekm amikor akarjuk a párommal, mer magunknak szülök és nem nekik. Mellékesen megjegyeztem hogy így is van már kettő unokájuk, tehát a nagyszülői örömöt megkapták, nem érttem mi a probléma, de nem is érdekelt. Azóta nem csesztetnek ezzel, nem romlott a viszonyunk sem. Barátom szülei meg nekünk adnak igazat, mi öntésünk, ők nem szólnak bele.
2017. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Én meg megmondtam nekik hogy ha elég érett lennék az anyaságra se szűlnék 0 anyagi háttérrel, bizonytalan kapcsolatba. Minek, azért hogy a gyerek igya meg a levét később? Hogy nemtudom megadni neki ezt meg azt, meg hogy az apuka el hagy minket majd mert még ő maga is néha olyan mint egy gyerek?

Meg egyelőre itthon élek. És nekem jól van ez így. Egyelőre nem is tervezek..

Először legyen egy lakásunk, egy normális kapcsolattal, aztán majd akkor talán..

23L, 2 éve kapcsolatban

2017. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
98%
Én közöltem anyámmal, hogy ha babázni akar, akkor fogadjon egyet örökbe vagy szüljön magának. Pár alkalom után felfogta. Ami vicc, hogy ő sem szereti a gyerekeket, de nekem azért legyen. Lol. Nincs az az isten.
2017. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy először ők szüljenek nekem egy szépen berendezett lakást.
2017. nov. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy egy csomó nő szül másnak: szül a pasijának, anyjának-apjának, mert ezt várják el tőle, mert itt az ideje, mert már minden barátnőnek van, stb... Persze ezt így sosem fogják bevallani, de a megfeleléskényszer nagy úr.

Nekem nem mondtak ilyen hülyeségeket soha, de hiába is mondanák mert semmiképp nem fogok szülni, legfeljebb csak külföldön, de az sem valószínű. Pláne nem segélyért, ami most olyan nagy divat.

33N

2017. nov. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sehogy.Egyszer elmondom normálisan, hogy majd MI eldöntjük AKARUNK-E egyáltalán gyereket.


Ha tovább nyaggat, akkor pedig ignorálom, míg észbe nem kap.

2017. nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Velünk csak finoman érzékeltetik mind a két oldalról, hogy örülnének már az unokának, de mi megmondtuk nekik hogy még élni szeretnénk kötöttségek nélkül és egy kicsit még csak egymás társaságát élvezni. Szerencsére elég inteligensek a szüleink és tiszteletben tartják a véleményünket.

A sógornőm anyósa viszont nagyon erőszakosan nyomul gyerek ügyben, semmivel sem lehet leállítani, pedig már össze is veszett vele a sógornőm ezen. Ráadásul ott született gyerek a családban nemrég a másik fiától, mégsem elégszik meg az anyós egy unokával.

2017. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez még nem téma, de félek, hamarosan az lesz, mert ár 28 éves vagyok. És anyósjelölt elmondásából látom, ő nem érti azt meg, ha vki nem akar gyereket, mert "az a természet rendje". Őszintén szólva én nem tudom, hogy "csak" éretlen vagyok még rá, vagy tényleg sosem akarok majd... de most még nem érzem magam rá késznek, és nem is biztos, hogy jó anya lennék, mert sajnos a szülőnek totál inkompetens szüleimtől láttam a példát, és látom magamon, hogy vannak dolgok, amik belémivódtak (nálunk nem volt divat a megbeszélés, rögtön ütöttek, és látom magamon, hogy ha indulatba jövök, akkor csapkodásra áll a kezem)... párom dettó, csak neki más dolgok. Bár sztem így is alkalmasabb szülőnek ő, mint én. De ő sem biztos benne, hogy akar-e. Plusz nem tudok a gyerekekkel mit kezdeni, nem vagyok gügyögős, nem vagyok türelmes, nehezen kezelem azt, ha velem nem egy szellemi szinten, hanem lejjebb álló embernek kell elmagyaráznom vmit.
2017. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!