Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a véleményetek?Mondhatnak...

Mi a véleményetek?Mondhatnak a nagyszülők olyat az unokának ha ők nevelték fel,hogy "kutya kötelessége a kölöknek segíteni,meg bármiben engedelmeskedni?"

Figyelt kérdés
Nos a történet úgy van,hogy 28 éves koromig a nagyszüleimmel éltem. Besegítettem a rezsibe, otthon és munkahelyen is dolgoztam. Ha nagyobb melók voltak,mindig ott voltam,nem volt kihúzás. Miután elköltöztem otthonról 70-80 km-re, elkezdődött a bili kiborulása. A nagynéném 15 km-re él a nagyszülőktől, 3 gyereke van, ebből kettő még kicsi a legidősebb már nagyobbacska.Mindig a nagynéném volt a kedvenc gyerek, ő volt a gyerekeik között a legfiatalabb. Most,hogy elköltöztem otthonról, ritkábban tudok hazamenni,mert van munkám, kertem, sok-sok dolog amit meg kell csinálnom. Nagymamám nagy duzzogva kijelentette, miután nemet mondtam neki,hogy nem tudok minden szíre szóra hazamenni,hogy "szaaa...házi taknyos kölök vagyok, ez a hála,hogy felneveltek, meg egy gyereknek kutya kötelessége hazamenni segíteni". A legutóbbi 3 napra mentem haza, a harmadik napon úgy búcsúztak,hogy jó,hogy ott voltam,de már jobb ha elmegyek, mert hozzászoktak,hogy nem vagyok már otthon.Ez rettentő rosszul esett,és van bennem emiatt egy kis sértettség is. Mennyire értetek egyet azzal,hogy nem kötelességem nekik ugrálni azért,mert felneveltek. Nagynéném férje mindig talál valami kibúvót,hogy miért nem tud átmenni és segíteni. Most megvan a nagyszülőkkel a harag köztünk,de nem érzem magam hibásnak. Amikor otthon voltam mindig csak lekisálták a munkámat,ha segítettem is. Most,hogy felnőtt,önálló nő vagyok,van saját életem,új munkám,nem tudok úgy ugrálni,ahogy ők fütyülnek.
2023. máj. 21. 22:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Éld a saját életedet.
2023. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
28 évesen erre azért magadtól tudnod kellene a választ.
2023. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, de ők már idősek, nem fognak változni.
2023. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelessége.
2023. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetően neked adok igazat, de nem világos nekem, hogy csupán együtt éltetek a nagyszülőkkel, mint 3 generációs család, vagy a szüleid konkrétan elhagytak/meghaltak és a nagyszüleid vettek magukhoz, hogy ne kerülj intézetbe ill. nev.szülőkhoz.

Ez utóbbi esetben azért megértőbben kell viszonyulnod a segítésekhez.

2023. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Úgy van ahogy írtad. A szüleim elhagytak,és ők vettek magukhoz. Anyám kint dolgozott Ausztriában és onnan adta haza rám a pénzt..nem keveset,mint utólag megtudtam a papírokból..És ők mire használták? Abból újitgatták a saját házukat amiben ugyan én is éltem..de azt rám adta anyám,nem arra,hogy ők saját javukra használják fel..És akkor még pofátlanul azt mondja nagyanyám, hogy többet elcigarettázott anyám,mint amennyit rám küldött...Ezért is nagyon dühös vagyok.
2023. máj. 21. 22:40
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

6-ra:

Hát akkor mondjuk ki: nem szeretett téged senki. Anyádnak nem kellettél, nagyszüleid meg a neked küldött pénzt megcsapolták. Tkp. megloptak téged.

2023. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem sértegethetnek. Legyenek hálásak,hogy eddigis segítettél, meg annyit, amennyit. Szóval, a sértegetésnek helyt Nem adok. Nem jogos/nem megalapozott, hogy sz**házinak nevez téged, meg "birtokolni akar téged", meg a te életedet. Nem szép dolog ez tőle. Most már nőjön föl, oldja meg a nagyszülőd maga. ---jó, ez itt most picit g3nyóság volt talán, amit ideírtam; de szóvla ez a lényeg, hogy ne uralkodjanak a te életed fölött; mert ez nem szép dolog; meg , hogy "mennyi mindent letettünk érted az asztalra"; ajj ez csúnya dolog ezzel jönni, meg mártírkodni. Azé biztos hálás is vagy; ha rendesen foglalkoztak veled; de kialakult már egy saját életed; megtanítottak már ők is neked dolgokat; nem uralhatnak téged; "el kell engedjék a köldökzsinórt" mostmár. Felnőttél, kirepülsz a fészekből; nem tudsz minden szóra ugrani, lettek már saját egyéb teendőid, amit magadnak csinálsz, hogy TE örömöd leld benne. Saját életed. Van már neked olyan.
2023. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem kötelességed. Nyilván van egy reális szint, amit az ember helyesnek érez, de hogy ez pontosan mennyi, az az adott helyzettől függ. Más nem mondhatja meg, hogy te mennyit érzel helyesnek, mi az, amit nem kihasználásnak veszel.

Ha viszont saját magukra költötték a neked küldött pénzt, az konkrétan lopás. Nyilván, ha nagyon-nagyon rászorultak, akkor érthető(bb), de akkor sem normális.

Gondold át, hogy neked mi fér bele és mi nem, és húzd meg a határaidat. Felnőtt nő vagy, nem egy gyerek, ne is hagyd, hogy gyerek szerepbe kényszerítsenek!

2023. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

"Ha viszont saját magukra költötték a neked küldött pénzt, az konkrétan lopás. Nyilván, ha nagyon-nagyon rászorultak, akkor érthető(bb), de akkor sem normális."


Lehet, anyuka a szüleinek is küldte, cserében, hogy ők nevelik a gyereket, ami nem csak pénz, hanem munka és fáradság is, főleg egy idősebb embernek.

2023. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!