Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülői láthatáson mit...

Nagyszülői láthatáson mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés

Miután megítélték a nagyszülőknek a láthatást és átjönnek muszáj a szülőknek kedvesnek lenniük? Kötelesek vagyunk társalogni? Ha nem tetszik amit a gyerekemmel tesz vagy amit mond neki rászólhatok?

A kistesó is hamarosan megszületik, ebben az esetben muszáj megengednem, hogy megfogják és babázzanak?



2023. máj. 27. 23:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
22%

19. Ez a mérgező nagyon felkapott szó lett, mint a nárcisztikus. Dobálóznak vele.

Szerintem is kéne vizsga de csak az olyanoknak mint te. Gondolom te vagy a nagymamika aki nem nyomhatja el a menyét/vejét.

2023. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az az ember, aki nem képes kulturáltan néhány szót váltani, udvariasan viselkedni egy másik emberrel pár óra erejéig, amikor együtt vannak, az a gyerekének sem képes ezt megtanítani. Ha pedig képtelen jó példát mutatni, akkor alkalmatlan arra, hogy szülő legyen, hiszen a rosszat tanulja el tőle a gyerek. Ha pedig egy családtaggal bánnak így, az különösen visszatetsző. A kérdező esetében ez a viselkedés pedig ráadásul a minimális empátia hiányát is mutatja, hiszen a gyermekének a saját nagyszüleit utasítja el, és kezeli úgy, mintha bűnözők lennének.

Az egyetlen, amiben igaza van, hogy szólhat, ha valami nem tetszik neki, amit a nagyszülő az unokával tesz. Csak az a baj, hogy az előítélet, amit táplál a nagyszülők felé, megakadályozza abban, hogy képes legyen felismerni, mi az, amiért valóban szólni kellene.

Tényleg csak sajnálni tudom azokat a gyerekeket, akiknek ilyen légkörben kell élniük.


(Nyilván, ha ezek a nagyszülők valami rosszat tettek, vagy olyan életvitelt folytatnak, ami nem elfogadható, akkor más a helyzet, de szerintem a kérdező esetében nem erről van szó, legalábbis egy nem utalt ilyesmire.)

2023. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
81%
22# Gondolom mennyire éltél át hasonló szituációt,de hogy az embereket se ismered,az igazán szomorú. Nem tudom milyen burokba élhettél eddig. Inkább nem írok semmit,akartam mesélni,de kitöröltem,most az egyszer érzem azt a gyakorin,hogy egyszerűen kár a válaszodra a betű is.
2023. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
26%

Egészen szomorú, hogy az a mentalitás terjed fiatalok között, hogy a családi kapcsolatok fenntartása felesleges, káros nyűg csak.

Aztán csodálkozunk, mennyi a depressziós, gyökértelen, magát elveszettnek érző fiatal.


Előző, nem tudom, mit akartál írni, de, ha figyelmesen olvastad, felfoghattad volna, hogy kiemeltem a kommentem végén, hogy NEM azokról az egyedi, ritkán előforduló esetekről írok, amikor valóban ajánlatos távol tartani a gyereket a nagyszülőktől.

2023. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

És még valamit:

Rosszul tudjátok, mert a gyermeketek NEM a tulajdonotok. Megvannak a saját jogai, többek között az egészséges családi kapcsolatokhoz. Joguk van a nagyszüleikhez! Öket szegényítitek, ha elveszitek tőlük azt az élményt, amit egy szerető-kényeztező, elfogadó nagymama vagy nagypapa jelent.

Számomra például a nagymamám jelentette azt személyt, aki tökéletesen elfogad, feltétel nélkül szeret, mondhatni, már-már imád. És nekem szükségem volt arra az érzésre, hogy ilyen személy jelen legyen az életemben. Kevesebb lettem volna nélküle.

2023. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem tényleg nem éltél át még hasonlót sem. A határok kijelölése még fontosabb mint a nagy boldog család imidzsének fenntartása. Miért kéne ráerőltetni valakire olyat amit nem akar. Egy anya pedig nyilván tudja a gyermeke érdekeit. Ne foaszuk már meg az anyáktól a jogokat, annyira hogy csak élő inkubátornak használjuk őket, utána leteltek feladataik, mehetnek ahová akarnak. Szerintem igen is le kéne válni a szülőkről egy bizonyos ponton, meg kéne hüzni az egészséges határokat. Sok esetben látom, hogy inkább belekotkodákolnak a fiatalok életébe, mint sem hagynák őket élni. Anyósom ugyanez. Nekem nem kellett segítség a baba körül, így csak jófejségből hagytam hadd babázzon és érezhesse fontosnak magát. Na a vége az lett, hogy le akart uralni, kezdte fitogtatni a fölényét meg a "majd én jobban tudom" viselkedését. Közöltem vele hogy köszi nem kell segítség. Hallottam hogy megsértődött. Azóta maximum havonta találkozunk, és én dirigálok. A kisujjam nyújtom de a kezem kéne? Na nem.
2023. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
22# Na ezért látszik,hogy nem voltál hasonló szituációban,gyanítom gyereked sincs. Ha lesz engedd nyugodtan bárkihez megnézzük mit tanul ilyen személytől. Egy szerető nagyszülőket hidd el senki nem fogja kitiltani a családi életből,olyat nem láttam még. Ahol egy gondos szerető nagyszülő van,az elhiheted a gyerekével és annak párjával is szerető lesz,nem csak az unokával. Ha csak az unokának mutatja,ott gond van,bolhából sose lesz elefánt. Ahol ez megtörténik,ott bizony nagy a gáz. A mérgező mamikának pedig annyi joga van a gyerekhez,mint a szomszéd Piroskának. Nem a tulajdonod,de egy 5 éves nem érti még a beszólást,a bántást,megalázást,a szülő feladata megvédeni amíg a gyerek nem képes rá. De ha én nem szülök,akkor neki nincs unoka,neki soha nem lesz több joga nálunk,ha tetszik ha nem. És nem egy inkubátor vagyok.:D Egyébként én így nőttem fel,anya tiszteletből vitt minket pedig utálta őket okkal!! Előttünk sose mutatta,még is elég hamar levágtuk és elég hamar kiismertem őket. Megkeserítették az ott töltött időt,ennyit nyertek vele. Hiába voltak kedvesek néha,ha láttam milyen megalázó a szüleimmel plusz nekünk is szidta őket,"anyád egy semmirekellő takarítónő,sose vitte többre,neked többre kell",pedig a lelkét kitette értünk,nos aki a szüleim nem tiszteli eltakarodhat. Volt hogy egy ilyen mondat után felálltam és ott hagytam szó nélkül,anyáéknak el se meséltem. Miután felnőtt lettem pedig nem mentem,eldönthettem végre ki az akivel tartom a kapcsolatot és ki az,aki szorongást váltana ki.
2023. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Jól van, abbahagyom. Láthatóan mind szövegértelmezési problémákkal küszködtök.

Mivel többször kihangsúlyoztam, hogy nem az egyes esetekben valóban előforduló mérgező nagyszülőkről írok, hanem ÁLTALÁNOSSÁGBAN arról, hogy a nagyszülő igenis a család fontos része.

Méghozzá azért írtam ezt, mert sajnálatosan terjed az a helytelen felfogás, hogy a család az csak szorosan az apa-anya-gyermek, kizárva ebből mindenki mást.

Ha nem értitek, hát nem értitek.

2023. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
28# Azért nem,mert családok között dolgozom,minden rokonnak van gyereke,barátaimnak és nekem is,de ezekből én olyan helyzetet nem láttam,ahol egy gondos,szerető nagyszülőt kizárnának. Ahol gond van,ott tényleg van. Értelek mire gondolsz,de úgy írtad mintha ez lenne a helyzet túlnyomó többségében,hogy a szülők a kedves cuki nagyszülőt elzárják direkt az unokától,milyen gonoszak.:D Na,én ilyet még nem tapasztaltam. Olyan gyakori nem lehet vagy csak a te környezetedben ezekszerint. A kérdező nem is írt sok mindent,de te már leszűrted azonnal,hogy itt a szülővel van a gond,mi mással is lenne,tehát szövegértési probléma nálad van. Senki nem mondta,hogy nem fontos a nagyszülő,de egy mérgező nagyszülőnél bizony a semmi is jobb.
2023. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői válaszért, csak időközben megszületett a kislányom és így 2 gyerek mellett nem igen akad a kezembe telefon.


Mivel részletesebb információ hiányában már ennyire el is ítélsz felesleges az időmet rászánnom, hogy "magyarázkodjak", a véleményed ugyanaz marad meg igazából nem is érdekel mit gondolsz. Akik hasonló helyzetben vannak Ők megértenek.


Köszönöm azoknak akik mellém állnak és megértik a helyzetemet!


Azóta meglett a határozat és minden hónap 2. szombatján jöhetnek 9-12 óraig, 3 óra hosszát.

Megy a színjáték, mintha mi sem történt volna, de közben direkt olyan dolgokat tesznek, hogy bosszantsanak minket.

Látszik, hogy igazából őket nem igazán érdeklik az unokák, csak dicsekedni és versengeni akarnak a rokonokkal (mert a rokonságban mindig ezt csinálják). Meg persze, ha már elintézték ezt a papírt akkor muszáj jönniük.

Nem írnám le részletesebben, hogy miket tesznek, de annyi biztos, hogy soha nem bízom rájuk a gyerekeimet és érzem, hogy ez a színjáték nem fog sokáig tartani.


Jelenleg még ezt a kamera dolgot nem csináltuk meg, ráér akkor, ha már kezd feszültebb lenni a légkör.

2023. okt. 10. 02:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!