Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Apam - kislanyom - es en...mi...

Apam - kislanyom - es en...mi tevo legyek? Nehez fura öregember tema..

Figyelt kérdés

Edesapamrol van szo. 19 honapja nagypapa lett. Van egy kislanyom, aki 19 honapos. Külföldön elunk a kicsivel es a parommal. Ritkan jarunk haza, de sokat irogatunk es videozunk es kepeket kuldunk apamnak (anyum elvallt tole regebben - nagyon nehez szemelyisegu ember...orvos, gazdag, de rettentoen fura ferfi). Egyedul el a nagy hazaban, amiota nyugdijba ment meg jobban elszigetelte magat az emberektol. Szerintem neha iszik is, osszeeskuves elmeletek szo a fejeben, politizal, loni jar az erdobe...na mindenkepp egyre furabb lett (regebben is az volt-therapeutahoz is kerultunk a hugommal miatta..)


Ennek ellenere, tudom hulyen hangzik, de jo ember. Szeret minket a maga modjan. Anyagilag mindig tamogatott. Lehetove tette hogy USA-ban jarjak egyetemre, vett nekunk lakast ahol most elunk...szoval segit ahol tud.


Most eljott az ido, meglatogattuk. Eppen nala vagyunk. A parom vasarnap megy haza, dolgoznia kell, mi maradunk a kicsivel egy hetet. Mar most rettegek. Apam nagyon terrorizalo alak lett, meghiv minket de kiakad ha nem tartjuk be a rendet, tisztasagot, a haz tele van porcelannal, vazakkal.... na akkor akinek van gyereke kepzelje ezt el egy 19 honapos aktiv kisgyerekkel aki jarni tud...kesz katasztrofa.


Ma kibukott hogy morzsazik a gyerek a szonyegre. Kozben imadja, jatszik vele, puszilgatja...de engem terrorizal. Rosszul csinalok mindent a gyerekkel....ilyenek.


Az a kerdesem, van e aki ilyesmi helyzetben van e, illetve mit javasoltok a jovore...ott tartok most, egy nap latogatas utan hogy ezt a hetet kihuzom de megegyszer nem jövök hozza. Kikeszit a kritikajaval, tobb a stressz itt mint otthon. Keptelenseg gyerekre vigyazni kozben fozni...pakolja ki a porcelant a polcrol, dönti a lampat stb....



2023. jún. 8. 21:47
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
97%
USA elég emssze van ahhoz hogy azt elhessen mondani, nem tudtok hozzá utazni, szóval ennyi go haza aztán távkapcsolat.
2023. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
22%
Azta, micsoda terror! Mindjárt kiszáll a TEK is.
2023. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
38%
Beszélj vele őszintén.
2023. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
58%

Szeret a maga módján... Ilyen nincs. A szeretet csak van és nem fáj. Az orvos szakma az egyik legnárcisztikusabb (a jogi pályák mellett).

Sajnos amit tudsz tenni, az a kapcsolatmegszakítás es terápiában feldolgozni az utána keletkező lelkiismeretfurdalást.

Nagyon szomorú vagyok ilyenkor, mikor már megint a bántalmazottnak kell tojáshéjakon lépkedni és még vigyázni a bántalmazó érzéseire. Nonszensz.

Itt egy kis segítség a leváláshoz:

[link]

A gyereket még fel tudod normálisan nevelni, ha végre elkezded szeretniagad.

2023. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
77%
* szeretni magad
2023. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
1es. nem usa-ban elunk :) Becsben. csak USA-ban tanulhattam egyetemen. de ez nem fontos info evvel csak mutatni akartam nagyon sokaat "invesztalt" belem anyagilag ami neki a szeretet kifejezese
2023. jún. 8. 22:09
 7/52 A kérdező kommentje:
4es, köszi, igen. nagyon nagyon szomoru borzaszto erzest tud kivaltani belolem mindig apum :( hihetetlen hogy 34 evesen is itt tartok meg mindig ha nala vagyok..
2023. jún. 8. 22:10
 8/52 anonim ***** válasza:
71%

Nem, ez nem a szeretet kifejezése. Ez a hatalom, dominancia és a kontrollgyakorlás.

És pontosan azt kell feldolgoznod, hogy el lett hazudva általa, meg gondolom még pár ember által ("jaj, hát gondolod ezeket megtette volna apád, ha nem szeretne? Más csak álmodna az usa-ról") a valóság. Ami az, hogy nem szeret.

2023. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
60%
Egy pszichopatával nem kell kapcsolatot tartani. Az egy hetet se bekkelném ki, mert a gyerekedet veszélyezteted. Magaddal úgy kísérletezel, ahogy akarsz. Egy kisgyereket biztonsági kockázatnak kitenni nincs jogod. Ne dőlj be az "imádja, puszilgatja, játszik vele" rózsaszín agymosó ködének - velejéig romlott! Semmi okod ottmaradni.
2023. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
58%

Kár volt invesztálnia, mert írni nem tudsz. " 19 honapja nagypapa lett. Van egy kislanyom, aki 19 honapos. " ?? Értjük, nem kell duplán leírni :D

És miért nem neki mondod meg a bajodat? Vagy ha nem tudsz vele beszélni, akkor minek vagytok ott? A videochatek közben nem szokott veled bunkózni, csak most?

Nyolcaskának meg igaza van, ez nem szeretet, és nem kell ezzel jönni, hogy egy szülő megtesz ezt vagy azt, mert szeret. Igen, megteszi, ha szeret, de nem vágja ezt állandóan az ember fejéhez.

Lehet jobban tennétek, ha pároddal mennétek vissza Bécsbe.

Anyukád egyébként hol van a történetből? Róla nem meséltél, csak hogy elváltak.

2023. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!