Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen nagymama az, aki nem...

Milyen nagymama az, aki nem szereti az unokáját?

Figyelt kérdés
Adott egy nagymama, akinek a fia részéről van egy négyéves kisunokája. Az elsőszülött unoka. Korábban sem tett rá sok kísérletet, hogy megszeresse, mert az unokában a menyét véli felfedezni, akit szívből utál. Majd ezen nagymama lányánál születik egy másik unoka, akit viszont a rajongásig imád, a másik unoka rovására, akit még annál is jobban elhanyagol. Hogyan lehet egy nagymama ilyen kegyetlen. Hiszen az az unoka nem tehet semmiről. Neki miért nem járhat a szeretet?
2023. jún. 12. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
A szeretetet nem lehet elvárni és erőltetni. Nem "jár".
2023. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

De most komolyan, mi értelme ezen kattogni? Tedd magad túl rajta, megváltoztatni úgysem tudod.

Ha van másik nagyszülő, akkor tessék jobban felé fordulni. Ennyi.

2023. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

A szeretetet nem lehet kierőszokolni és irányítani sem, azt vagy érzi valaki vagy nem vagy jön magától vagy nem. Nyilván emiatt senkinek sem jár alapból.

Az unoka valóban nem tehet semmiről, de ha te nem vered ezt nagy dobra akkor az unoka valószínűleg simán el van a nagyi nélkül is, hisz így az ő részéről sem lesz meg a szeretet.

2023. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyszüleim közül csak a nagymamám él, a többi nagyszülőmet nem is ismertem. Ő az egyetlen, van 9 unokája és megmondta, hogy csak a legidősebbet szereti. Elfogadtam, és elfogadtuk ezt a testvéreimmel, unokatestvéreimmel. Mit tudnánk csinálni?

Van aki emiatt nem jár meglátogatni és szerintem a mamám meg sem ismerné már, és vagyok mondjuk én, aki így is eljár megnézni, viszem orvoshoz stb. Nekem így tiszta a lelkiismeretem. Felnevelte anyukámat, én ezért tisztelem. Az, hogy ő engem nem vagy csak csak kevésbé szeret rossz érzés ha mélyebben bele gondolok, de ez van. Fogadd el te is.

2023. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Sok anya sem szereti a gyerekét, sok apa sem, a szeretet az vagy "jön" vagy sem.

Ez nem kegyetlenség, hanem egyszerüen érzelem, ami vagy van, vagy sem!

A szeretet nem "jár", nagyon buta dolog ilyet egyáltalán gondolni is.

2023. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Akad bőven iylen max azok a kapcsoaltot se tartják.
2023. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!


Akárhányszor írod ki várva anyósod szídását, a helyzet nem fog változni.. Nem leszel te sem jobban, ha itt X vadidegen elszidja a sárga földig anyósodat.


Anyósod sem tehet arról, hogy nem vagy sem te sem a gyereket szimpatikus. 🤷 Fogadd el, lépj tovább. Mindenki boldogabb lesz.

Úgy gondolom sem neked sem a gyermekednek nincs szüksége arra, hogy erőltess valamit ami nem megy.


A szeretetet nem lehet kierőszakolni.

2023. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

A férjét választja az ember, akit szeret és ő viszont szereti. A férj rokonsága vele jár, de korántsem biztos, hogy nekik is szimpatikus leszel. A gyereketek pedig egy újabb kiszámíthatatlan személyiségű kisember, akinél ugyanúgy lutri, hogy talál-e közös hangot a felmenőivel. Te feltétel nélkül szereted, de a nagyszülők már más szemmel nézik, elvárásaik lehetnek felé és sokan kimutatják, ha csalódást okoz a gyerek. Ez lehet a képességei, a kinézete, a betegsége, az érdeklődése miatt, de nem kell szó nélkül elfogadniuk azt, amit dobott a gép, nem is teszik.

Elhiszem, hogy bánt, de ha nem szeretik jól a gyereket, akkor nehéz, vagy szinte lehetetlen ezen fordítani, ha a másik fél nem tesz ellene semmit.

2023. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De egy gyerek, aki kicsi, hogyan okozhat csalódást?
2023. jún. 12. 23:09
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Szar.
2023. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!