Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mikor fogja elutasítani a...

Mikor fogja elutasítani a gyerekem a nagymama szájrapusziját?

Figyelt kérdés

Az anyósom szájrapuszit kér a 4 éves gyerekemtől. Már a fiával is ezt csinálta, és még késő tizenéves korában sem akarta abbahagyni; mikor a fia mondta, hogy ne már, akkor mindig jött azzal, hogy dehát ő szereti, és akkor szomorú lesz. Ezért is vagyok ki tőle annyira, mert bár amúgy sem vagyok a családon belüli szájrapuszik híve, anyósomtól ez számomra pont annak a rátelepedős, érzelmi zsarolós majomszeretetnek a kvintesszenciája, amit kimondottan nem szeretek benne, és nem akarom, hogy a gyerekem is kapja ezt tőle. Egyébként normális nő lenne, de ez a jellemvonása sajnos irritál, már csak azért is, mert valamilyen szinten meggyűlt/meggyűlik vele a bajom.

Tudtam, hogy az én gyerekemmel sem bírja majd ki, hogy ne csinálja... Tudhatja, hogy ellenemre van, ezért csinálja csak olyankor, mikor nem vagyok ott - ez is tipikus tőle.

Onnan tudtam meg, hogy mikor a gyerek puszit akart adni nekem, színpadiasan csücsörített (amit mi sosem mutogattunk neki), mondta hogy én is csináljak úgy, és a számra akarta adni a puszit. Megkérdeztem, ki puszilja meg őt így, egyből mondta, hogy az X mama.

Mondtam ugyan neki, hogy egymás száját a felnőttek és szerelmesek szokták megpuszilni, és apának-anyának-mamának az arcára adunk puszit, de nem hiszem, hogy ez elég lesz, különösen ha a mama kéri majd tőle a csókot. És anyósomat sem fogom tudni leállítani, egyedül a gyerek, mikor abba a korba lép, hogy megundorodik ettől. Kövezzetek meg, de alig várom. Szerintetek hány évesen jön ez el?



2023. jún. 20. 15:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%
Mondani kell a mamának hogy ne kérjen tőle szájra puszit mert nem szeretnétek.A gyereknek pedig mondani kell hogy ne adjon ilyen puszit.
2023. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondod meg neki te, hogy ne csinálja ezt a gyerekeddel? Te vagy az anyja.
2023. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

#2

Mert tudja, hogy nem akarom, ezért csinálja most is titokban. Ha mondom, akkor is csinálni fogja, csak megkéri a gyereket, hogy ne mondja nekem. Ismerem már ennyire.

2023. jún. 20. 16:03
 4/31 anonim ***** válasza:
98%
Megmondhatod a gyerekednek is, hogy ne engedje, mert ez nem jó dolog. Elég mérgező a nagymama, ha jól gondolom. Apuka nem támogat?
2023. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%
Lehet hogy holnap, lehet hogy sosem. Egyáltalán nem biztos, hogy a gyereket zavarja
2023. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
29%
Én feljelenteném, ez ugyanis pedofília. Undorító. Az is, hogy hagyod. Pfujj. Most kifordult a gyomrom, megyek hányni.
2023. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
Inkább a kéretlen érintésekről beszélnék a gyerekkel a maga szintjén. Hogy tanulja meg, hogy nem tapizhatják, csókolgathatják akárhogy, ha nem tetszik, mondjon nemet.
2023. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%
Kettesben szoktak lenni?
2023. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Szólj anyosodnak állitsa le magát,az unokája nem a férje hogy szájra,puszilgassa,biztos lehetsz benne hogy amíg nemszokik le róla,nem,hagynám egyedül a gyerekel,légy már határozotabb,kibvédi meg a gyerekedet ha nem te
2023. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan. A gyerek nem is biztos, hogy mer nemet mondani, vagy eljut hozzá, hogy mondhat nemet. De amúgy ez önmagában nagyon problémás a nagymama részéről ,hogy direkt az anyuka ellenében cselekszik.
2023. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!