Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Első unoka születése,mit...

Első unoka születése,mit csináljak,hogy jo nagyi,anyos legyek?

Figyelt kérdés

54 éves vagyok,de fiatalos,rock koncertekre járo,dolgozó nő.Örulök az unokának,de fura érzés.

Fiam 33 ,első baba.Minden érdekel,ilyenek,hogy, már a szuletesekor a kórházba mit illik bevinni ajándékba...? Mikor a korházol kijön,miben tudok segiteni,a fiam otthon marad vele nyilván.

Nem lakunk tul közel,de messze sem,olyan 25-30 km re.Nászasszony joval közelebb lakik.

Milyen gyakran illik menni az első hetekben?

Nem akarok se tolokodo,se bunkó lenni.

Értelmes ,segitő válaszokat megköszönöm.


2023. jún. 23. 06:14
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
64%

Az én anyosom ebédet hozott a kórházba. Csaszaros voltam. Örültem volna neki ha egy pár napig odatette volna elébünk az ebédet. Nem így volt. Vágott hassal álltam a gáz előtt, hogy a nagyobbik gyereknek legyen mit enni. Ők csak babazni akartak. Majd még meg akarták magukat hivatni ebédre, mert reggel ota itt vannak és ők is éhesek. Utána jött az hogy fel is akartak ébreszteni mert nem normális dolog hogy egy baba eszik és alszik...

Tudom nem pont a kérdésedre a válasz de örülök hogy végre kiirhattam magamból a mérgem.

2023. jún. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
84%
Ne telepedj rájuk túlzottan.
2023. jún. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Szeretettel gratulálok az unokához! Nagyon szerencsés már most, hogy ilyen figyelmes a nagymamája!

Igen, a főtt étel az nagyon jó ötlet, arra nagy szükség lesz már bent a kórházban.

Illetve kérdezd meg a szülőket, hogy mire van szükségük. 1-2 aranyos kisruha, pelenka, popsitörlő jól jön majd!

Illetve az érdeklődés, kedves jó szó. Ha segítesz a fiadnak kitakakarítani a lakást, mire hazajönnek a kórházból, vagy kivasalni a ruháikat... Szülés után én is alig álltam a lábamon, de a babaruhákat mindig kivasaltam.

Vásároljatok be, hogy ne legyen üres a hűtő. Nekem jól esett volna, ha valaki vár minket otthon, amikor hazaérünk a kisbabával.

2023. jún. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 Med_fet_ati ***** válasza:
91%
ahogy az #1 írja, a fárasztó munkáknál jön legjobban a segítség, egy gyors takarítás, vagy főzni egy jó ebédet... egyébként amit írsz magadról, nagyon szimpatikus, biztos jó nagyi leszel, ne add fel a bulizós éned :)
2023. jún. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen...:)

Tudom mas már korábban nagyi lesz,de nekem ez most ujdonság..már nem emlékszem,hogy volt régen,nyilván más szokás volt--


A korházba gondolom szigoruan csak látogatási időbe lehet majd ,menni.Ha éjjel szuletik ,meg,csak másnap délután...

2023. jún. 23. 06:47
 6/49 anonim ***** válasza:
98%
Kérdezd meg a fiatalokat, mit, hogyan szertnének? Miben tudnál segíteni? Az az igazi segítség, amire nekik igényük van.
2023. jún. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
98%
Én is ezt akartam írni, hogy kérdezd meg őket mikor miben segíts.
2023. jún. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
60%

Első körben fogadd el, hogy fiús anyaként te 95% valószínűséggel csak másodlagos nagyszülő leszel, nem járhatsz majd annyit unokázni, mint a másik nagymama, nem vehetsz majd annyira részt az életében és anyuka úgyis azt fogja alapnak venni, amit a saját anyja, ha te másképp teszel-gondolsz valamit, úgyis te leszel a rossz, akkor is, ha nem mondja meg a szemedbe. Bocs, hogy ezzel kezdem, de ez az igazsàg.


Ezen túl nincs olyan, hogy mit illik és mi a szokás, mindenkinél más. Múltkor azért szidta itt egy anyuka az anyósát, mert az nem állt neki nála szó nélkül takarítani, más meg azon akadna ki, ha valaki belenyúlna a háztartásába. Nem ismerjük a menyed, mi jó neki és mi nem, de űlúgyis ő fog dönteni és irányítani.


Egyébként, szerintem mindent érdemes mértékkel csinálni. Vegyél pár hónap múlva néhány ruhát, de ne túl sokat. Vagy ajánld fel, hogy megvennêl te valamit, de válasszák ki ők. Mondd meg előre a menyednek, hogy szívesen segítesz, de nem akarsz tolakodó lenni, szeretné-e, hogy átmenj szülés után kicsit takarítani vagy valami. Ha mész, vigyél kaját, de kérdezd meg, mit szeretnének enni. Ilyenek.

2023. jún. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
86%

A kórházba nem minden kismama látja szívesen a rokonságot, kérdezz rá előbb, hogy örülnek-r ott neked.

A főtt étel nagyon jó, de nem szabad megszokásból főzni, mert a szoptatás sok korlátozással jár és lehet, hogy bele se kóstolhat a friss anyuka a kedvenc ételébe egy ideig.

Az első időkben főleg hasznos ajándékot javasolnék, mit például törlőkendő, drogéria ajándékkártya pelenka vételhez vagy a felmerülő hiányzó eszközök. A baba körül még nincs szükség temérdek játékra.

Ha látogatsz, figyelj a jelekre. Ha fáradtak, ne maradj túl sokáig. Ha segítségre lenne szükségük, ajánld fel, de ne ugorj neki a konyhának szó nélkül, hogy nekik ne kelljen pakolni.

Érdeklődéskor ne mássz az arcukba, ne legyél túl sok.

A legfontosabb, hogy mindig beszéljetek, hogy esély se legyen félreérteni egymást.

Ez így nehéz, de benned van jó szándék, valószínűleg menni fog. Arra viszont számíthatsz, hogy valószínűleg lesz valami, ami a menyednek nem felel meg rajtad/benned. Hiába vagytok szuper kapcsolatban, ő most hormonoktól fűtve fáradtan keresi a helyét és nem mindig lesz türelme a te érzéseiddel is foglalkozni.

Sok sikert, szép időszak vár rátok!

2023. jún. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
89%

Az is kérdés, akarja-e, hogy bemenj a kórházba. Már csak 2-3 napot szokás bent lenni, én amúgy olyan ramaty állapotban voltam, járni alig bírtam, nem örültem volna túl sok látogatónak, még a katéter is lógott belőlem másnap.


Szóval ezeket kérdezd meg. Manapság amúgy nem szokás már a kismamákat látogatni bent, pont azért, mert 2-3 nap és otthon vannak, jellemzően a férjek jönnek be csak.

2023. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!