Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem akarnak unokázni a...

Miért nem akarnak unokázni a szüleim?

Figyelt kérdés

Mert hogy ők mennyire elfoglaltak. Mindig van kifogás aztán csodálkoznak hogy nem annyira jó a viszony.

Nem is akarnak jönni,múltkor már elgondolkoztam H mikor láttam utoljára az anyukámat(1ho).Szegény gyerekeimet sajnálom.


Hozzátok mennek a nagyszülők?



2023. jún. 23. 11:56
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
80%
Miért olyan nehéz megérteni, ha valaki elfoglalt vagy nem akar unokázni? A gyerekek bajosak, hangosak, koszosak, némelyikük neveletlen. Nekem se hiányozna egy fárasztó nap után, hogy még gyerekricsajt hallgassak.
2023. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 Thunderfairy ***** válasza:
31%
Nálunk ez úgy volt amikor kicsik voltak a tesóm gyerekei hogy idejöttek és itt voltak. Anyám az ment hozzájuk, de én nem sokszor. Inkább feljöttek és kész. Vidd el öket a szüleidhez. Mondjuk hétvégente odaviszed hozzájuk hogy vigyázanak kicsit a gyerekekre.
2023. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
72%

És akkor mi van?

Gyereket szültél, nem unokát!

1 hónap?

Van, amikor a gyermektelen húgomat nem látom eddig.

Van saját életük, neked csodálom, hogy gyerek mellett ennyi felesleges energiád van!

2023. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
77%
de ha az anyós minden nap ott lenne akkor meg az lenne a baj
2023. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
76%

Mert nem. Nem jó a kapcsolat, ezen nem fog az unoka változtatni. Fogadd el, hogy nem akarnak. Pont. Nem a gyereket sajnálod, magadat. A gyerekre vetíted, hogy szegénynek nem lesz nagymamaja, nagypapája. Pedig valójában neked nem voltak ott.

Válj le, mert ők nem akarnak titeket. Ennyi.

2023. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
24%
A kérdező kérdéséből indulok ki. Nem lenne kérdése, ha tudna a csaladjával beszélni, érzéseket megfogalmazni. Mert rálátok. Szakmai ártalom. Azzal, hogy neked milyen torzítás indul be a fejedben egy válasz kapcsán, neked van dolgod.
2023. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
22%
Annak kapcsán írtam, hogy ne a ti családjaitokból induljatok ki, hogy kb. úgy tesztek mintha az volna a normális, ha egy nagyszülő tojik az unokáira.
2023. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
69%
Mert ők már felneveltek téged/titeket, szeretnék élvezni az életet, amíg lehet. Nem mindenki tyúkanyó típus, dolgozott eleget eddig, hadd legyen már nyugalma.
2023. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
81%

#6


Ez nem a szeretetről szól.

Nagynéném 63 éves, most lett 2 éve nagymama.

Dolgozik, 150 km-re lakik a gyerekeitől.

Erre mikor megszületett az unoka azt mondta a fia "de jó, majd jössz minden héten unokázni"

Nem is értem miért hiszik azt, hogy egy 60+os ember állandó pörgésre vágyik, még ha szereti is őket, akkor sem fiatal már.

2023. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
27%

"Mert ők már felneveltek téged/titeket, szeretnék élvezni az életet, amíg lehet"


Hát, ha valakinek nem élvezet együtt lenni a saját gyerekeivel és unokáival, az elég szomorú. Akkor kár volt gyereket csinálni, ha ennyire teher.

2023. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!