Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért engedik sokan unokázni...

Miért engedik sokan unokázni a "rossz, mérgező" szüleiket?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom, hogy egy szülő sem tökéletes, és minenkinek vannak rossz tulajdonságai, döntései, de itt olyanokat olvasok néha, hogy csak ámulok.


Nem elég, hogy valakinek a gyerekkorát tönkretették, hanem még felnőttként is folyamatosan szapulják, bántják és a szülő mégis odaengedi a gyerekét, még erőltetni a kapcsolatot, meg puncsol a figyelemért.


Ilyeneket olvastam már, hogy verték a szülei és fél, hogy az ő gyerekét is megütik majd, de csak odaviszik azért. Meg hogy a nagyszülők folyamatosan leszólják őt, a szülőt a gyereknek, de csak megengedik neki, hogy elvigye, lássa. Vagy a nagyszülők nem keresik a családot, nem mennek látogatóba, nem érdeklődnek, de ők csak odajárnak az unokával gyomorgörccsel és sírva, mert csak a szüleik, hadd lássák az unokát, aki nem is érdekli őket.



2023. febr. 23. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekeink és az unokatesók mind imádták anyósékat úgy kb 5 éves korukig. Addigra fejlődött ki mindegyikben akkora mértékű önálló akarat, amit már anyósék nem tolerálnak. Ekkor volt egy kis mosolyszünet úgy 16-17 éves korukig, amikor már jogosan mondhatja a gyerek, hogy hagyj békén, az én dolgom, majd én megoldom. Összességében nem érné meg teljesen eltiltani őket egymástól.
2023. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Én "megtiltanám" az ilyen felnőtteknek a szülővé válást. A gyerekük érdekében. Belenyomorodtak a gyerekszerepükbe, észre sem veszik, hogy kötelesek lennének ettől megóvni a saját gyerekeiket.
2023. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek igazából megrekedtek maguk is a gyerekkorban, hogy nem tudnak a szüleiknek nemet mondani, függnek tőlük, legalábbis érzelmileg. Gondolom a nagyszülők részéről is megy az érzelmi zsarolás, ami működik.
2023. febr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzik, hogy tartoznak a szüleiknek,mert csak felnevelték. És az unokáknak is szükség van mamára, papára. Én is így voltam sokáig, aztám rájöttem, hogy, nem! Oké, hogy felnevelt na de milyen áron, akkor inkább ne tette volna! És úgy döntöttem, hogy a gyermekeim életébe nem hiányoznak ilyen emberek.Elég volt azt számításba vennem, hogy még a mai napig vannak rémálmaim a szüleimről.Nem volt előttem soha példa, hogy milyen egy jó szülő és nagyon tanulnom kell, hogy én viszont jó legyek és egy kicsit se hasonlítsak rájuk!
2023. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Remélem nem leszek megbüntetve, nem szegem meg a fő titoktartást, de rendszeres űrutazóként sokat beszélgetek idegen civilizációk tagjaival és mindig elmondják, hogy mennyire meglepi őket az a felelőtlen, gondatlan hozzáállás, hogy a mi fajunkban bárki lehet szülő, az utódok felnevelésébe bárki belefoghat, akár alkalmas rá, akár nem. A nálunk fejlettebb fajok azért fejlettebbek, mert nagyságrendekkel több gondot fordítanak az udódlás minőségére, a szülővé válásnak komoly feltételei vannak.
2023. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt en se ertem, de hozzateszem, nem is vagyok ilyen helyzetben.

Szamomra is logikus, hogyha egy bantalmazo kozegbol jovok, az eletben tobbet rajuk nem nyitom az ajtot, nemhogy akkor hagyom, hogy unokazzanak.


De a tobbiek jol megmagyaraztak, hogy mi lehet ennek a hattereben. En csak azt akarom mondani, hogy kivulallokent sokszor konnyu itelkezni, illetve konnyebb objektiven latni a dolgokat, mint ugy, hogy benne vagy.

2023. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én magam is benne vagyok, rossz szüleim voltak, főleg anyám (apám már gyerekkoromban lelépett), de meg is szakítottam a kapcsolatot nem sokkal a gyerekek elött, az volt az utolsó pont, azt éreztem, nem akarom, hogy a gyerekeim kapcsolatban legyenek anyámmal.


Mondjuk, amúgy is már csak évi 2-szer kényszerű találkozás volt, de nem tudom elképzelni, hogy megengedtem volna a rendszeres unokázást neki, pont ezért nem is értem az ilyen szülőket, pláne már ak ilyet ír, hogy attól tart, esetleg a szülei a gyerekre is kezet emelnek, de csak viszik, az teljesen abszurd nekem.

2023. febr. 23. 12:18
 8/15 anonim ***** válasza:
9%
Tiltással csak még rosszabb elsz a viszony.
2023. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen kerdezo, ez te vagy es nagyon orulok is neked, hogy jol alakul minden.


De azt felejted el, hogy nem mindenki egyforma. Nincs ket teljesen egyforma ember, szemelyiseg, szituacio.

Igy masok meg mashogy reagalnak bizonyos helyzetekre.

2023. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Én anyám nem is tudja hogy van unokája. Egy pszichopata beteg nő,szóval nem szóltam neki.
2023. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!