Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok mérges emiatt?

Jogosan vagyok mérges emiatt?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, és a gondom az, hogy a családban egyetlen számítógép van, amit nekem sokszor kéne használnom a tanulmányaim miatt. Igen, dolgoztam és dolgozok is, amikor csak tudok, de a keresetemet oda szoktam adni anyáéknak, hogy ezzel is segítsem az itthoni anyagi helyzetet, tehát nem tudom összespórolni jelenleg a pénzt egy saját laptopra. Anyám állandóan azt hajtogatja, hogy a tanulás az első, stb, de nem enged oda a géphez, (holott nekem tényleg azon kéne dolgoznom), mert neki írnia kell a hülye blogját, amire amúgy senki se kíváncsi. Ráadásul anyu nem is dolgozik, bármikor írkálhatna, amikor nekem óráim vannak. Mellesleg, azért nem dolgozik, mert ő aztán nem hajlandó elmenni egy munkahelyre, ahol neki főnöke van, és azt kell csinálnia, amit mások mondanak, mert neki az már nem esne jól... Szerintem szörnyen önző módon viselkedik, hogy amikor a tanulás miatt szeretnék odaülni a géphez, elzavar, mert ő éppen ír, mert ez a hobbija. Amíg ő a gép előtt ül 3 órán át, én simán befejezném a feladataimat, amik tényleg fontosak, és nem kéne éjjel ezzel foglalkoznom. A kutya se olvassa az írásait... Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy lehet ilyen az anyám. Csak túlreagálom, vagy mást is ennyire kiakasztana ez?

2017. febr. 26. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Teljes mértékben igazad van.
2017. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Sajnàlom de ritka önző egy anyàd van !Ha pl van bnőd akkor kérj tőle segitséget !Biztosan megérti majd!
2017. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele hogy most 1-2 hónapig nem szeretnéd odaadni a pénzed mert szeretnél venni egy laptopot(sokkal jobb mert órákra is tudod vinni) hátha beleeggyezik.
2017. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom felfogni hogy hohy lehet egy anya ennyire önző..

Egésznap otthon van de nem hagyja hogy te a géphez ülj amikor szeretnél.

Nem lehetne vele megegyezni hogy hánytol hányig ki használja?

Vagy ha nem mész vele semmire akkor esetleg sporolj egy hasznalt laptopra..

2017. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

Te is önző vagy. Minek kell így leszólni anyukád írását?

Csak az lehet a fontos, amit te csinálsz? Örülj neki, hogy van valami, amit szeret csinálni.

Beszéld meg vele normálisan, hogy délelőtt, amíg suliban vagy, írja a blogját, és akkor szabad lesz a gép, mire hazamész.

2017. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az időbeosztást már próbáltuk. Elvileg most is az van. Nem tartja tiszteletben. A gond az, hogy egy laptopra több havi keresetemet kéne félretenni, mert a tanulás mellett csak időnként dolgozom, nem állandóan. Aztán meg látom, hogy kell itthonra a pénz egy csomó dologra, szóval nem igazán szeretném azt mondani, hogy most nem adok nekik a pénzből. Kisebb részleteket félre tudok tenni, de akkor is talán nyárra már sikerül összeszednem a szükséges összeget. Ami pénzt nem adok oda nekik azt is általában olyasmire költöm, amit más szülők kifinanszíroznak a gyerekeiknek, pl. különórák, bérlet, stb.
2017. febr. 26. 12:39
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Könyvtárban is tudsz számítógépet használni. Nem fair, amut anyukád csinál, de ha nem tudsz mást tenni...
2017. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Megadod anyud blogjának címét? Kíváncsi lettem...

Amúgy tényleg nem szép dolog, kéne saját laptop, nekünk nem volt otthon gépünk, amikor kellett egyetemre, 3 hónapnyi kemény munka (több munkahely váltva, pár órás alvásokkal naponta, nyáron) után vettem meg az első gépem, ma már azon ár töredékéért lehet kapni hála égnek, drukkolok hogy összejöjjön.

2017. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös de azt elfelejtetted oda irni hogy ő egy felnőtt nő aki a kérdező anyja és egy anyànak a gyereke az elsô sokmindenben nem pedig sajàt maga !Ez igy van ha tetszik ha nem !Az én anyàm is spórolt anno hogy néha tudjak a baràtaimmal talizni mikor ên még tanultam és melozott kemênyen de akkor én vittem a hàztartàst mert volt olyan hogy hullafáradtan jött haza!
2017. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha igen anyám lenne, egy vasat se adnék neki... Úgy gyorsan összejönne egy laptop ára. Szerintem elég egyszerű megoldás.

20N

2017. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!