Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem szereti a kisfiamat anyukám?

Nem szereti a kisfiamat anyukám?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 4 éves kisfiunk. Anyukámékon kívül semmi segítségünk nincs, mivel anyósommal nagyon rég megromlott a kapcsolat.

Rólam tudni kell, hogy az a típusú anyuka vagyok, aki tényleg csak akkor kér segítséget, amikor muszáj. Gondolok itt arra, hogy nem bízom anyukámra csak azért a kisfiamat, hogy pl elmenjek fodrászhoz, vagy beüljek egy kávéra valakivel, stb. És hozzáteszem a fiam jól nevelt, aranyos gyerek, anyukám is megmondja, hogy soha semmi baj nincs vele ha náluk van. Viszont amikor megkérném, hogy vigyázzon rá, akkor mégis először a kifogások jönnek. Holnap nem jó mert dolgozok, már nincs szabadságom, a hétvégén nem jó mert kerti munka van, délelőtt nem jó, stb stb. Én teljesen megértem, hogy még dolgozik ő is+hatalmas telkük van amin termel zöldséget, gyümölcsöt stb. de ez már komolyan olyan érzés, hogy egyszerűen nincs igénye arra, hogy az unokájával legyen. A kisfiam eddig max 2-3 órákat töltött nála, plusz talán 2szer 1-1 napot, de sosem aludt még ott. Nagyon szereti amúgy őket, otthon is sokat emlegeti mamát, de mostanában ő sem szívesen megy hozzájuk, mert teljesen más ott a stílus, mint otthon. Mi a férjemmel nagyon nagy szeretetben és türelemmel neveljük, anyukám viszont másabb típus. Ha pl valamiért megy a hiszti, odavágja neki haragosan, hogy ide többet ne gyere ha így viselkedsz meg ilyenek.

Nekem amúgy nagyon jó a kapcsolatom anyukámmal, egyedül nevelt, szegények voltunk nagyon, de megtett értem mindent, mindent megadott a lehetőségekhez képest. Bár igaz, hogy ő sosem volt ez a "babusgató-puszilgató-kedveskedő" típus.

Mindenesetre most nem értem őt, és tanácstalan vagyok és rosszul esik nagyon, hogy ilyen. Megbeszélni nem tudjuk, mert szerinte ő segít ha kell és ha épp ráér, az meg hogy ő máshogy beszél a gyerekkel, mint én...hát ő ilyen. És ennyivel rövidre zárja.


2023. júl. 27. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ő így szereti a fiadat.

Ha megkérdeznéd, biztos azt mondaná, hogy szereti.

Ettől függetlenül én kiakadnék anyukámra, ha ilyeneket mondana rá. Aki felnevelt már egy gyereket, annak tudnia kell, mi az a gyerekhiszti és hogy arra nem így kell reagálni.

Nézd, anyukádat átnevelni nem fogod tudni. Eddig is csak akkor kérted gyerekvigyázásra, ha muszáj volt, ezután is így lesz, így keveset lesz a gyerekkel, így nagyobb kárt nem fog a lelkében tenni. A gyerek se nagy örömmel megy, mert egy ilyen nagymamához miért menne örömmel, de nem is kell gyakran mennie.

A másik nagymamával miért romlott meg a viszony?

2023. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1-es: Anyósommal konkrétan viszony sem volt. A férjem elég borzalmas családi körülmények közül jött. Anyósom is meg apósom is összefeküdt mindenkivel, a férjemnek 3 féltestévre van, de egyiküknek sem azonos a szülő páros, így a testvérek sincsenek igazán jóba. Az egyik ember aki velük élt, alkoholista volt, verte őket, a férjemet is gyerekkorában. Szóval amikor a férjem 20 éves lett, elköltözött otthonról, és kb azóta se nagyon hallottunk felőlük. Mi akkor ismertük meg egymást, de ennek már több mint 10 éve.
2023. júl. 27. 14:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom mivel úgy se lesz jelen a mindennapi életében így úgymond nem fog sok vizet zavarni.
2023. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!