Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi lehet az oka, hogy 3 vagy...

Mi lehet az oka, hogy 3 vagy többgyerekes ismerőseim gyerekeit folyamatosan a nagyszülők nevelik?

Figyelt kérdés
Egész nyáron ügyeletben vannak, de még oda is a nagyszülők viszik, a szülők még csak kettesben voltak nyaralmni, a gyerekek ilyenkor is a nagyszülőknél? (Három ilyen család a közvetlen környezetemben) Egy és kétgyerekeseknél csak ritkán látok nagyszülőket. Egyik háromgyerekes család a 3 nyaralásból egyre a gyerekeket is vitte, a másik kettő egyre sem. Két háromgyerekesnek iskolaidőben is a nagyszülők gondozzák a gyerekeit. Mindhárom család CSOK-os házban lakik, egyiknek sem első háza. Kettő nyiltan megmondta, ők csak a CSOK miatt vállalták a harmadikat.
2023. aug. 7. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom dolgoznak a szüleik. El is kell tartani 3 gyereket.
2023. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nagyon az jön le, hogy neked ez szúrja a szemed.

Az én szüleim váltott műszakban dolgoznak, meg volt hogy el mertek menni például bulizni, akár ottalvós bulira a haverjaikhoz, vagy vacsorázni, vagy egyszerűen csak lepasszoltak a nagyszüleimhez, más rokonokhoz 1-2 hétre nyáron. Azok az idők a legjobb emlékeim a gyerekkoromból. Adott valamilyen felszabadultságot hogy más környezetben vagyok, más strandok vannak a környéken, más településeken más gyerekekkel ismerkedtem meg, összebarátkoztunk, utána alig vártunk hogy szünidőben újra találkozzunk stb. Talán sajnálod ezeket az élményeket egy gyerektől?

2023. aug. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez nem gyerekszám függő.
2023. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Besegítenek, nem baj az.
2023. aug. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Mert a legtöbben csak a CSOK miatt vállaltak gyereket, azt nem tudták, hogy fel is kell nevelni. A nagyszülők meg félnek, hogy ha ellent mondanak, nem láthatják majd az unokákat. Kár, hogy ez nem így kéne működjön.

A legtöbb embernek nem is kéne gyereket nevelni. A CSOK egyenesen baromság.

2023. aug. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

"Mert a legtöbben csak a CSOK miatt vállaltak gyereket, azt nem tudták, hogy fel is kell nevelni."


??? Ez kb. akkor lehetett mérvadó, amikor bejött az Csok, az első évben. Aztán úgy elszálltak az árak, hogy a csok kb. semmit nem jelent, emiatt azzán nem éri meg gyereket vállalni.

2023. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A csok miatt szálltak el az árak.
2023. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, esküszöm. Őket miért nem kérdezed meg? Tőlük kaphatsz biztos választ. Ez a kérdés csak megint összeugrasztani jó a társadalmat. Provokatív.
2023. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, és sokat vannak a nagyszülőknél, mivel dolgozom, anyukám pedig háztartásbeli. Az remélem vitán felül áll, hogy nem a kemény 600e forintért vállaltuk őket, ami a házunkon van és ami a férjem vagy az én nem egész egyhavi fizetésünk :-D


Nem minden nagyszülő rühelli az unokáit, és nem minden szülő mártírkodik, ha van elérhető nagyszülő, aki munkaidőben szívesen segít.

2023. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi 2 gyerekesek vagyunk. De igazából ha 1 v 3 gyerek lenne is ugyanez lenne: ha van két dolgozó szülő és egyik sem pedagógus, akkor az éves szabadságból

nem jön ki az óvodai szünet sem, nemhogy az iskolai,

még akkor sem ha a 2 szülő váltja egymást. Szóval igen, le kell passzolni a gyerekeket, de ez egyáltalán nem rossz nekik és nem is jelenti azt, hogy nem mi neveljük őket.

2023. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!