Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miket kérdeznétek a helyemben?

Miket kérdeznétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy a papámmal készítenék egy fajta 'interjút'.

Nagyon szeret mesélni, okos ember. Sokszor inspirál engem, szeretném írott formában ezeket megörökíteni. 1942-ben született.

Mindenféle dolog érdekelne, a hétköznapibbtól a nagyobb dolgokig.

Miket kérdeznétek? Minél több annál jobb!



2023. aug. 17. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Az én nagyszüleimmel olyan videót készítettem,amiben külön- külön interjúvolom őket.Mesélnek a szüleiktől hallott történetekről,a gyerekkorukról,rokonaikról (amolyan életút interjú szerűen) majd mikor mind kettőjüket vettem,elmesélték a megismerkedésüket és az életüket máig.Több hetes program volt,viszont nagyon élveztük :)


Kérdezd őt időrendben a gyerekkoráról,családjáról:szülei,nagyszülei,nagynénik nagybácsik,tesók,unokatesók.Akkori ünnepekről,háborúról, az akkori életről.Véleménye a mai világról.Csinalna e vissza gondolva valamit másképp? Mi volt a legszebb dolog az életében stb... Ami érdekel,vagy amit szívesen elmond.

2023. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, milyen "egyfajta" interjút. Hatarozd meg a témát. Például 1956 (történelmem) ... Vagy családi élet az 1900as évek közepén.. És akkor a családról. Vagy ha különleges foglalkozása volt akkor arról.


Első mindig a téma meghatározasa.

2023. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hosszúhajú ***** válasza:
89%
sajnos a háború meg a forradalom elkerülhetetlen az interjúban, de még olyat is hogy gondolta e volna egyszer hogy neki is saját telefonja lesz és mesélje el - szembeállítva - régen milyen nehéz volt telefonhoz jutni, plusz technikai fejlődés, na és korona, szintén gondolta volna e meg volt e hasonló gyerekkorában helyi járvány, hogy képzelte el magát fiatalon 80 körül, mit tenne másként, miben változott a világ, melyik divat a kedvence, mit csinálunk jól rosszul...
2023. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jó ötlet. Én sajnálom, hogy nem tettem meg ezt a szüleimmel. Már csak azért is, hogy maradt volna róluk videó. Mikor már kezdem elfelejteni őket.

Persze írott formában is jó. Lehetne szabadon választott emlék is, ami benne megmaradt valami miatt, emlékezetes és mély érzelmi nyomot hagyott benne az életében. Esetleg történelmi eseményekkor ő hol volt, hogy élte meg, mit csinált akkor, mennyit érzékelt abból, ami végül bekerült a történelemkönyvekbe.

2023. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hagyd hadd emséljen magától amit érdekesnek vél az életéből, sokkal jobb mint az irányított kérdések.
2023. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Előtte tegyél fel feszültségoldó kérdéseket, tök bulis. Esetleg ne konkrét dolgot kérdezz, hanem pl kérd meséljen a családjáról általánosságban, melyik volt a kedvenc gyermekkori élménye, ilyesmiket.
2023. aug. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekelhet, ha azt se tudod mit kérdezz.
2023. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves első 6 válaszoló! Köszönöm az ötleteket, nagyon jók.

Az utolsó válaszolónak pedig üzenem, hogy egy szóval sem írtam hogy nem tudom mit kérdezzek, csupán ötleteket szerettem volna még pluszban kérni. :)

2023. aug. 18. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!