Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tudok tenni egy ilyen...

Mit tudok tenni egy ilyen nagymamával? Nektek mi a véleményetek erről? Történt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Általában jóban vagyok a mamámmal de mostanában egyre nehezebb vele. Nemrég volt egy kirohanása hisztije

velem szemben.

A múltkor kitalálta

mivel meghíztam hogy

" biztosan terhes vagyok."

Hiába mondtam el neki hogy nem

vagy 50_szer nem hitte el.

Nem hagyott békén vele és egész idő alatt amíg ott voltam mondta a magáét.

Hogy " a párod ilyen hülye

hogy látja hogy hízol és nem jut eszébe terhességi tesztet venni?"

" Van rejtett terhesség is

amikor csak a végén veszik

észre. " A gyerek az öröm is

meg bánat is és hogy ő megbánta hogy gyereket vállalt. "

" A baba ágyat is meg kell venni

az milyen drága meg a babakocsi."

" Hova tesszük a gyereket ha boltba mentek?"

Meg hogy " mi biztosan tudjuk hogy terhes vagyok csak ellőtte akarjuk titkolni ezért nem mentünk hozzá egy ideig. "

Annyira feszült voltam már tőle

hogy szédülés volt a fejemben.

Alig vártam hogy el jöhessek.

Amikor a páromnak mondtam ezt ő leordította a fejét és egész nap rossz hangulata volt neki is meg nekem is. Nem hitte el hogy lehet a mamám ilyen hülye. "

Azért hogy lenyugodjon

csináltunk egy tesztet és negatív lett.

Aztán másnap jött a szülinapja

el kellett mennünk hozzá fel köszönteni. Akkor megbeszéltük ezt vele elnézést is kért.

Utána voltam párszor nála

akkor tök normálisnak tűnt.

Azt leszámítva hogy tette a

megjegyzéseket hogy a " jégkrém az hízlal, és amikor meg kínáltam csokival akkor is mondta hogy

" jobb is ha neki adom mert legalább nem hízok tőle."

( egyébként nem számítok kövérnek csak 74 kg vagyok)

Meg mindig megsértődik

ha egy hét eltelik úgy hogy nem keressük.

A múltkor is felhívott

és elvileg azt mondta

a páromnak ( én nem hallottam.) hogy " biztos terhes vagyok azért

nem mentem hozzá a héten és ő nem hisz a terhességi tesztnek "

Most meg kitalálta hogy

közös programot szeretne velem.

Ezért holnap kimegyünk az állatkertbe vele a párommal. De nem sok kedvem van hozzá a közös programhoz ezek után. Már előre ideges vagyok még feszült tőle.

Nem tudom hogy jogos_e a kiakadásom meg hogy jogosan

zavarnak_e ezek engem.

Hogy érthető_e hogy

ennyire feszült vagyok tőle

meg ideges.

Kíváncsi voltam

másnak is ilyen nehêz_e

a mamájával.

Meg jól esett ezt kiírni magamból.



2023. aug. 22. 12:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%

Azért gondolom nem véletlen mondja.

Nekem is pár éve olyan belem volt, mint aki 6 hónapos. Meg is kérdezte de úgy elszégyelltem magam, mert tudtam hogy lefognak kövérezni de azt nem hogy azt hiszik terhes vagyok. Össze is kaptam magam

2023. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Bár a leírtakon kívül a nagymamáról semmit nem lehet tudni (sem életkorát, sem egészségi állapotát és egyebeket), azért sok esetben az idős emberek a szükségesnél kevesebb folyadékot vesznek magukhoz, emiatt a nehezített vérkeringés miatt romlik a mentális teljesítőképesség is. Ha meg zárkózott életet él, akkor a hozzá eljutó kevés külső inger miatt hajlamos lehet leragadni egyetlen inger mellett.
2023. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Én mamámmal is nehéz, ő kb 70 éves, láncdohányos exalkoholista, aki egy hónapban akár 30-40000 forintot is elver dohányra és ha nem látjuk el mi kajával, míg ő a kajapénzét dohányra költi, akkor mi vagyunk a rosszak. Mást nem csinál csak ül a dohány szagú házban ( bent dohányzik, már a teraszig sem tud elmászni hogy ott rágyújtson) és megkecsmeredve bámulja a tvt ha nem az oxigénpalackját szívja vagy ha nem cigizik.


Mi tartjuk el, semmi kaja nem jó neki, de ő éhes, mindig futkosnunk kell neki ide oda mert annyira unatkozik a semmit tevésben, hogy pl hetfőn reggel hirtelen fél órán belül egy szál kolbasz kell neki, majd szerda este rohanjunk még el a boltba mert kolát inna. Unalmában ezt műveli meg nyomorában es ha nem alkalmazkodunk mert nem akarunk saját maga helyett tenni érte baszott nagy ordibálásokat levág,de ő egy dekát nem tesz magáért.


Témáról jutott még eszembe, hogy hát megtudta, hogy nem akarok se gyereket, se férjet. Nekem ugrott, hogy most akkor egyedül akarok-e meghalni, szánalmasan és üresen akarom-e leélni az eletem, mi lesz velem gyerek és férj nélkül, ő hány olyan embert ismer aki egyedül rohad mert nem volt életében házastársa se gyereke.. Kb két hetente felhozza ezt a dilemmát, mert neki most a fotelban roskadva két cigi között feltétlen döntenie kell az egész életemről.


Mellesleg tesóm férjel es gyerekkel nem boldog, imadjuk a babáját de tényleg nem ez tesz boldogga egy embert és van egy nénjém, aki házasságból menekült és végül gyerek és férj nélkül lett jobb neki, mert majdnem lekötötte magát egy szar ember mellé. De hogy az én életemet miért kell meghatározni, mikor elég példa van előttem ahhoz,hogy önállóan dontsem el, mi is a jó nekem?😅🤔

2023. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi idős?
2023. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
A határokat meg kell húzni. Ha a nagyi ezt átlépni, akkor kell, hogy legyen következménye. Nem ő tart el, nem pénzel téged, saját háztartásod van. Nem kell látogatni és keresni egy darabig. Ha szóváteszi, akkor pedig elmagyarázni neki az okát.
2023. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem "valljátok be" neki, hogy terhes vagy :-) Már ga amúgy ép elméjű, egy beteg, demens emberrel nem szórakoznék. Ikreket vársz, ezért kétszer annyi idő a terhesség, jövő év febr. 29-re vagy kiírva. Egy ritka genetikai hiba miatt az egyik gyerek néger lesz, a másik albínó. Tósítsátok addig a hülyeségeket, amíg ő se tudja, mit higgyen. Lehet, hogy nem segít a lecke, de legalább jól szórakoztok.
2023. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Már kitárgyaltuk a nagymamádat. Felnőtt ember vagy. Ha nem akarod, nem tartod vele a kapcsolatot. De ennyit problémázni rajta...
2023. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

"leordította a fejét"

Miért kell folyton rászabadítani a párodat szegény nagymamádra, ha ilyen agresszív?

2023. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is az szúrt szemet, hogy a párod leordította a nagymamád fejét. Ha felnőtt nő vagy, a nagymamád nem fiatal, a párod viszont egy taknyos hozzá képest. Tiszteletlen taknyos. Örülj neki, hogy még kíváncsi rád, meg a tahódra.
2023. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%

"Tiszteletlen taknyos. Örülj neki, hogy még kíváncsi rád, meg a tahódra."

Meg annak is örülhet, ha még nem emelt kezet rá (a kérdezőre) ez a tahó...

2023. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!