Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg mi vagyunk a rosszak,...

Tényleg mi vagyunk a rosszak, ha nem engedjük a nagymamámat visszaköltözni?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzet.

Mivel a nagymamám egyedül élt és segítségre szorult, a családommal hozzá költöztünk (addig albérletben éltünk), mindenben mi segítettünk neki mind fizikailag, mind anyagilag. A ház felújítását is mi fizettük, szerencsére mindent lepapírozva. Erre nagyjából 2 éve nagymamám kibökte, hogy költözzünk, mert eladja a házat a nagybátyámnak és 1 hónap múlva ő fog beköltözni. Végül 3 hónap alatt találtunk helyet ahová menni tudtunk, addig folyamatos volt a veszekedés, hogy mikor húzunk már el. Először a nagybátyám is ellenünk volt, mert nem hitte, hogy milyen nehéz a mamával élni és az elején azt sem fogta fel, hogy a pénzünket onnantól neki kellene egy összegben kifizetni és ez a vételár nem csak jelképes, majd besokallt és felajánlotta nekünk megvételre a házat. A vételár 3/4-e az amúgy nekünk járó pénz volt. Mi éltünk a lehetőséggel.

Addigra annyira megromlott mama és közöttem a viszony, hogy én nem is beszéltem vele. A szerződés alapján ők a házból ki, mi meg beköltöztünk. Nem is erőltettem a kapcsolattartást.

A nyáron a nagymamám egy levélben megkeresett, hogy követeli vissza a házát, mert mi kicsaltuk tőle és szintén követeli, hogy legkésőbb

szeptember 30-ig biztosítsunk számára egy külön lakrészt...

Már tudom, hogy nagybátyám előbb albérletbe, majd otthonba költöztette azzal a mesével, hogy átépíti a házat. Értem én, hogy nem szeretne ott maradni, de ezek után mi már nem szeretnénk vele együtt sem lakni.


2023. szept. 13. 19:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
86%
20, előbb megvette a nagybácsi - 1/4- 3/4 arányban -, aztán neki is tele lett a hócipője és eladta a házat. A kérdezőék vásárolták vissza.
2023. szept. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
80%
Nehéz elvonatkoztatnod attól, hogy a nagymamád, gondolj arra, hogy a másik oldalon a férjed, a gyerekeid és a te idegrendszered, családi életetek áll. Könnyebb lesz, hidd el. Nagymami már parádézott eleget, a saját családodnak nem kell erre rámennie.
2023. szept. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%
Nekem pofám nem lett volna ebbe belemenni, inkább vettem volna tisztán egy másik ingatlant, a mama meg oldja meg. Hiába jogtiszta az ügy. Alapból az öregek ragaszkodnak a saját vackukhoz, nem véletlen akar visszaköltözni a kérdező nyakára.
2023. szept. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
44%

Pár fontos infó kimaradt.. Mennyi ideig éltetek mamádnál és mennyi havi bérleti díjat fizettetek neki a rezsi rátok eső részén túl? A rezsi rátok eső részét ugye nem papíroztattátok le "kölcsön" néven mamáddal?

Azért ez a sztori nem csak nagymama/ nagybácsi oldalról sántít.

2023. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
76%

A mama valószínűleg megbánta, a fia magára hagyta és visszacsinálná, de ez ugye nem így működik. Ha jól értem, ti tartottátok el, a tartozások kifizetése nélkül a behajtó vitte volna a házát. A ház valós értékét és a vételárat nem ismerve nem tudom, reális összeget írtatok-e a szerződésbe.

Ha nem aprópénzért vettétek meg tőle, akkor elvileg nem szólhat érte. Az, hogy végül otthonba került, sajnálatos, de már ott eldöntötte ezt, mikor kidobott titeket és a nagybátyádat vette elő. Ő becsapta, de ezért nem ti feleltek, főleg kisgyerekes családként nem. A külön lakrész is megér egy misét. Innen már nem tartoztok neki, max ne rúgjatok bele ti is még egyet, de jogilag nem vagytok kötelesek egy téglát sem arrébb tenni.

2023. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem:

"A nagybátyám és mi is elég nagy bukóval szálltunk ki a buliból, de legalább nem mindent buktunk"


Ti mit buktatok rajta, ha végül tiétek lett a ház? Azt mondod, a ház árának a 3/4-ét tette ki a felújítás és a mama tartozásainak a kifizetése. Most akkor végül is ti mégis többet fizettetek, mint a hàz ára?


A rezsit nem szàmolnám ide, azt mindenhol kellett volna amúgy is fizetni.

2023. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%
26, írta, hogy közjegyző, végrehajtó - végül nem lett végrehajtás -, de annak alapból irtó nagy az induló költsége. Az ingatlant 2x adták el és vették meg, az két ügyvédi díj plusz Földhivatal. Elköltöztek meg vissza; az sem olcsó...
2023. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
68%

De ők egyszer vették meg az ingatlant a nagybácsitól, tehát egyszer fizettek ügyvédet és illetéket. Előzőleg a nagybácsi vette meg a nagymamától. A végrehajtó biztos sok, de azért nem egy ház árának a negyede körül van.


Szerintem azzal a céllal költöztek a mamához és kezdték felújítani, hogy majd övék lesz a halála után. Aztàn a nagymama meggondolta magát, és végül a sok huzavonával együtt ugyanúgy piaci árat fizettek érte, mintha egy másik házat néztek volna ki. Nekem nem tűnik úgy, hogy sokat buktak. Meg ahogy előttem írták, rokonnal sose kezdenék ilyenbe, mert ilyen veszekedés lesz a vége. És nagymama meg lett koppasztva ezzel a felújítás dologgal, mert a kérdező nyilván saját céljaira újította fel a házat, a nagyi nem kezdett volna újításba, és aztán a kérdező ezen a címen igényt tartott az ingatlanra. A tartozásokat így is halmozta volna a néni, és a kora miatt úgyis otthonba került volna, de ha simán eladják a hàzát, abból törlesztik a tartozásait, akkor több maradt volna neki, vagy jobb színvonalú otthonba tud menni.


Tudom, biztos ő is örült a felújításnak, de enélkül is meglett volna.

2023. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Na, jó. Egy ponton elvesztettem a fonalat, ha kigubancolódik, megnézem újra
2023. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
84%

Elég zavaros valóban, de én így értelmezem az egészet:

1. A nagyié volt 1/1 a ház, de a kérdezőék ráköltöttek egy csomó pénzt különböző jogcímeken, de leginkább felújítással.

2. A nagybácsi megvette szintén 1/1 a házat a nagyitól, de ekkor a kérdezőék kérték, hogy a házban a felújítással keletkezett értéknövekményt fizesse ki nekik.

3. A nagybácsi ezt nem akarta, ezért inkább eladta a házat a kérdezőéknek, úgy, hogy a kérdezőék csak a kialkudott vételár 1/4-ét fizették ki neki konkrétan pénzben, ugyanis a vételárba beszámították a felújítással a házra költött pénzt is.

2023. szept. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!