Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaköltöznétek a nárcisztik...

Visszaköltöznétek a nárcisztikus szülőtökhöz anyagi megfontolásból?

Figyelt kérdés

Olyan élethelyzetbe kerültem, hogy Budapesten kapnék állást. Viszont férjemmel mi majd 70 km-re lakunk a fővárostól. Szóba került, hogy a szülői háznál újítsuk fel a garázst lakrésznek. Szüleim közelebb laknak és a férjem onnan is betudna járni dolgozni, neki ez nem probléma. A szitu a következő:


Anyagiak meglennének a felújításra. Viszont anyám egy nárcisztikus személy. (Orvosi diagnózisa van róla.) Ez az egész gyerekkoromra és némileg a felnőttkoromra is rátette a bélyegét. Most már elkezdtem terápiára járni, hogy segítsen a trauma feldolgozásában és helyreállítsuk magam. Sokszor még most is feszengek a közelében, de erőt veszek magamon és megálljt parancsolok neki. Házunkat ki lehetne adni albérletbe, abból lenne egy kis megtakarításunk.(Visszajönne a felújítás ára.) DE! Férjem nagyon óva int a helyzettől, mert ő látta, hogy mint mentem keresztül és még most is. Ő is mondta, hogy nem ér annyit az egész, hogy megint összeroppanjak. Inkább azt a pénzt rakjuk bele egy albérletbe Budapesten vagy közelébe. Ő megvan győződve arról, hogy ideig óráig tartanám a gyeplőt, de lennének rosszabb időszakok is.


Nagyon gondolkodom rajta. Anyagilag megérné, de nekem rizikós döntés. Nem tudom, hogy járnék jobban.


Mi a véleményetek? Kérlek benneteket, hogy ne támadó stílusban írjatok. Arra nincs szükségem. Esetleg szívesen venném, ha valaki tapasztalatát is megosztaná.


Köszönöm a válaszaitokat.

30N



2023. jan. 4. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Igen költöznék, mert pénzt és időt lehet spórolni.
Igen költöznék, és meglátnám mi sül ki belőle.
Nem költöznék, mert a lelki egészségem többet ér és megoldanám máshogy.
Nem költöznék, mert elveszthetném mindenem.
127 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen. Vissza fog szippantani.
2023. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Minden körülmények között egymillió százalékban kizárt! Nem volt elég még belőle? Amúgy meg mi ne támadjunk, mert azt te nem szereted olvasni, de ha az anyád napi szinten élőszóban támad, az megéri, mert jön a pénz? Megjegyzem, a férjed teljesen biztos - mivel nem hülye -, hogy ezt nem tűrné, és fejvesztve menekülne tőled meg az anyádtól. Hát akkor aztán boldogan élhetnél anyád felújított garázsában.
2023. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Haza ne menj, inkább zsíros kenyér!
2023. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
95%

Alberletet vennek ki akkor Budapesten, ez alap.


Felnott emberek egyebkent se menjenek mar a szulok nyakara, nekem ez a velemenyem, de ilyen hatterrel meg foleg ne. Es meg penzt is koltenel a felujitasra... na ezt vegkepp nem.

2023. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

A férjeddel értek egyet, csak ártana neked/nektek ilyen közelség és függőségi viszony. Nem ér annyit a spórolás, hogy (valamikor biztosan) visszacsússz abba az állapotba, ami miatt most is terápiára jársz. Az anyád nem javult meg, te sem lettél más, de elindultál és jól elkaszálnád az egészet, ha garázslakó ingyenélőként maradnál anyád mellett. Bocsánat, ha nyers voltam, de ezt gondolom.

Fogadd el az állást, menjetek albérletbe és ha stabilnak bizonyul, eladhatjátok az otthonotokat, hogy közelebb újat vegyetek. Ez így működőképes lenne.

2023. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 Metionin ***** válasza:
90%
Semmiképpen. Mióta az eszemet tudom, azért güriztem, hogy elhúzhassak onnan.
2023. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem hogy merült fel az ötlet....

Nyilván azért akarod elvallalni az otthonodtól 70km-re lévő állást, mert sokkal jobban fizet. Annyival jobban, hogy az se gond, hogy a ferjednek is új munka kell. Miért merült fel egyáltalán a szulokhoz költözés gondolata?

2023. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
99%
Még nem jársz elég ideje terápiába, ha ez egyáltalán felmerült benned.
2023. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
88%
Kerdezo sem komplett.
2023. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
8%
Nem látom át a problémát, mi az, hogy nárcisztikus? Elég sok ember az. Azt jelenti, önimádó. Ez, mint probléma, miben nyilvánul meg? Folyamatosan dícséri a saját főztjét? Vagy dícsérgeti magát a tükörben? Bocsi, ha viccelődésnek hangzik ez, de ez a nárcizmus definitív jelentése. A mitológiában Nárcisz beleszeretett a saját tükörképébe. Ez fura meg minden, csak érdekelne, hogy tett mindez téged tönkre? Ha a GYK gyakorlatilag abbol kezd állni, hogy mindenki szidja azokat az embereket, akiktől az életüket kapták, és akik adott esetben még fel is nevelték őket a körülményeikhez képest jó módban, akkor csak egy kis indoklás legyen már, egy kis lábjegyzet, miért kell őket gyűlölni?
2023. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!