Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lopással vádoló nagyszülővel...

Lopással vádoló nagyszülővel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Idős már a nagymama, 83 éves, egyedül él 30 éve egy kis faluban. Egyébként aranyos, de mostanában elkezdett meggyanusítani, hogy lopok. Minden második hétvégén járunk hozzá takarítani, kertet művelni, segíteni. Ketten vagyunk gyerekei, nekem van kulcsom, a tesómnak nincs, mert nem bízik bennem.

Legutóbb félrehívott, hogy vissza kéne adnom a cipőt. Nem is értettem, majd kiderült, hogy azt gondolta, hogy cipőt loptam tőle, aztán kiderült, hogy azt a cipőt már évekkel ezelőtt kidobta. De voltak már hasonló esetek, pl. folyton azt hiszi, hogy valaki bejár és ellopja a pálinkáját, és mivel nekem van egyedül kulcsom, már ezzel is megvádolt.

A stílusa egyébként mindig kedves, tehát nem agresszív vagy ilyesmi. És magára hagyni se szeretném, mert tudom, hogy paranoiás.


Mit lehet tenni, hogyan kezeljem a helyzetet? Rosszul esik, hogy megvádol, de közben tényleg nem akarom magára hagyni...



#lopás #nagymama #megvádol
2023. nov. 7. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Épül le szellemileg.
2023. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

nekem van kulcsom, a tesómnak nincs, mert nem bízik bennem.


Ez így nem stimmel...

2023. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez demencia, és csak rosszabbodni fog. Sajnálom.

Készüljetek erre lelkileg, illetve nem ártana elgondolkoznotok, hogy mi legyen, ha ez elhatalmasodik rajta (mert ez csak idő kérdése), akkor ugyanis ápolásra, felügyeletre szorul majd. Ha még egyébként valamelyest ép szellemileg, megpróbálhattok beszélni is vele erről, de az csak arra lesz jó, hogy pl ha otthonba kell kerülnie a közeljövőben, akkor legyen beleszólása.

2023. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus demencia tünet. Teljesen eszement dolgokat keresnek az emberen, összeesküvés elméleteket gyártanak, gyanúsítgatnak lehetetlen dolgokkal. Az ilyen dolgokat ne vedd magadra, mert nem szándékos a viselkedése. A hármas tanácsát fogadd meg!
2023. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez érdekes mert a történeted

nagyban hasonlít az én

mamám viselkedésére is.

Azzal jön folyton hogy

pár éve eltűntek az alkoholos

italai pl a pálinkája

A szekrényéből. Szerinte az anyám

betört a lakásába és meg itta.

Meg hogy a tányér készlete

teljesen máshova volt elpakolva.

Persze ő is kedves nincs vele

egyébként semmi gond.

Mondjuk amilyen az anyám

ki is nézem belőle de nem tudom

mennyiben adjak hitelt a szavainak. Hogy mennyire lehet igaza.

2023. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#2 Rosszul írtam, helyesen: nekem van kulcsom, a tesómnak nincs, mert nem bízik benne.
2023. nov. 7. 16:45
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Demencia. Két dédi volt érintett, így kezdődik és csak rosszabb lesz.
2023. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7-tel értek egyet, a paranoia a demencia egyik korai tünete, főleg gyanús, ha azelőtt nem volt ilyen a személyisége.
2023. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló helyzet van, Mami is gyártja a cifrábbnál cifrább történeteket. Ő Anyut nézte ki magának, rólavannak tévképzetei. Nehéz elfogadni, hogy leépül szellemileg, mert nagyon intelligens, művelt nő, és most pont azt csinálja, amitől korábban irtózott, de tudjuk, hogy nem tehet róla.
2023. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mamám ugyanilyen, szerinte betörnek hozzá éjjel, hogy a 100 éves iratokat amiket őrizget (semmire nem jók), azokat a szekrényben össze vissza pakolgassák és ő ne tudja megtalálni.


Volt idő, amikor nem nézett TV-t, mert szerinte abban ott a kamera és őt nézik, ha bekapcsolja. Hihetetlen dolgokat képesek kitalálni, sajnos ez a szellemi leépülés jele is lehet, nála más pszichológiai eredetű volt a gond, most gyógyszert szed, azóta egész jól van.

2023. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!