Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan, akit utál,...

Van itt olyan, akit utál, gyűlől a nagymamája? 17/L

Figyelt kérdés
Mióta csak élek, sose szeretett a nagymamám. Ezt már édesapám is megmondta. Amint megszülettem, rögtön meggyűlölt, mert inkább apum családjára hasonlítok (szemem, arcom), míg a bátyám az övére. Számára bátyám a minden, ő a tökéletes unoka, én meg egy senki. Mindig is csak neki adott pénzt, míg nekem soha. Ha ő lebetegszik, nagyanyám már rakja alá a kocsit és siet vele az orvoshoz, de ha én betegszek le, le se sz@r és csak annyit mond, hogy nincs semmi bajom, csak nem akarok iskolába menni. Édesapámat nem bírja, így amikor veszekszek vele, mindig felhozza, hogy pont olyan vagyok, mint édesapám. Nevelőapámat viszont nagyon szereti. Számára a család azt jelenti, hogy bátyám, anyám és nevelőapám. Én neki sehol nem vagyok. Csak arra tud megkérni, hogy segítsek neki shoppingolni, fessem be a haját, sminkeljem ki...mindig csak erre voltam jó. Egészen kicsi korom óta hallom, amint azt mondja rólam, hogy "Szemét mocsok kölyök". Úgy teszek, mintha nem hallanám, de már nagyon kivagyok. Más is van hasonlóan?

2023. okt. 21. 08:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, és ha veszekszek a bátyámmal, mindig rám kiabál, hogy beszéljek neki vissza, ne veszekedjek a bátyámmal. Mindig megvédi őt...
2023. okt. 21. 08:06
 2/21 anonim válasza:
83%
Jaj te szegény. Nagy ölelés neked.
2023. okt. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Együtt laktok? Nem kéne tudomást venni róla.
2023. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hozzá költöztem, mert meghalt dédnagyim és "szegény" egyedül maradt...
2023. okt. 21. 08:59
 5/21 anonim válasza:
84%

Ez a tipikus nem gondolkodó, "falusi" hiedelmeken élő, úgy van minden ahogy Józsi bácsi mondta még annó 50 éve, vegetáló magyar nyugdíjas. Sajnos a kommunizmusban nem az észt csiszolták, ez nagyon meglátszik néhány magyaron.


Én sok ilyet ismerek, tenni kell rájuk egy nap kalappal, csak jusson eszedbe hogy ők lényegében nem gondolkoznak sokat. Ha töprengenének valamit is, rájönnének hogy az utalátnak és a bántásnak nincs semmi haszna, semmi se lesz jobb azzal, csak rosszabb.

2023. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Ne tegyél úgy, mint aki nem hallja. Ha akar valamit, mondd meg, hogy kérje meg az imádott bátyádat, és ne a "szemét mocsok kölyöktől" várja el, hogy segítsen, mintha ne tudna semmit. Igenis állj ki magadért, ne hagyd, hogy kihasználjon. Ha úgyis csak bántani tud, nem vesztesz sokat, ha végre megmondod neki, hogy tudod miket mondd a hátad mögött és nem vagy kíváncsi rá a jövőben. Legalábbis lesz egy kis lelkibékéd.


Azt nem értem, hogy anyukád, nevelőapád és bátyád nem állnak ki melletted? Nem mondják a nagyoknak, hogy vagy mindenkivel normális vagy ne is tegye be a lábát a házba?

2023. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Egyedül költöztél hozzá? Minek, ha gyűlölitek egymást? Akkor még nem tudtad?
2023. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát elég pöcs a mama. Legközelebb boríts egy kicsit több hidrogén peroxidot a hajfestékbe.
2023. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

6# Családban senki nem tudja, hogy milyen velem. A barátnői előtt is simogatja a fejem, megölel, puszit ad...Annyi, hogy anyának kibeszél, besároz...ilyenkor meg anya nekem áll, hogy hogy viselkedek.

7# azt hittem megszeret, ha jobban megismer.

2023. okt. 21. 09:08
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Hát akkor most 17 évesen megtanulod azt a nagy életigazságot, amit más 47 évesen tanul meg: hogy mások nem fognak megváltozni miattad, csak a saját viselkedésedet tudod megváltoztatni. A mai napon csomagolsz és visszaköltözöl (mért jöttél el? ott se volt jó?), problem solved.
2023. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!