Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülők ez mennyire van rendjén ?!

Szülők ez mennyire van rendjén ?!

Figyelt kérdés
Sziasztok . Eljött az idő és kisfiunk megszületése után 1 évesen megérett hogy másra hagyjuk. Különböző kikapcsolódási program már ránk fér a feleségemmel és ilyenkor rá rá hagyjuk a nagyszülőkre 1-2 óra hosszára. Ezzel nincs is baj mert nekik is hagy legyen örömük a gyerekkel együtt na meg ugye nekünk is jár a ki kapcsolódás . Viszont itt jön a csavar mert feleségem kizárólag csak az ő szüleire hagyja , én részemről a nagyszülők (szüleim ) nem vigyázzhatnak rá. Mondva csinált okkal mert nem bízik meg bennük és majd ha úgy érzi majd akkor rájuk is rá lesz . Mondanom sem kell e miatt vannak konfliktusok mert nincs oka így gondolni, ez nekem is rosszul esik meg a szüleimnek is . Nyilván én is minden olyan dolgot csinálok amit a feleségem ( gyerekkel foglalkozok, etetés,pelus,éjszakázás vele,háztartásban segítek stb stb ) Szóval nem értem miért ilyen , miért dönt egyedül egy ilyen témában . Elmondása szerint csupán csak nem bízik meg bennük amire nincs oka ( egyedüli gyerek vagyok,ők meg négyen vannak testvérek ) viszont ez akkor sem ok mert engem is fel neveltek a szüleim ráadásul túl éltem! Van valaki hasonló cipőben ? Mi lett a vége? Szerintem ez nagyon nem fair play a feleségem részéről…

febr. 21. 18:30
A kérdező szavazást indított:
Mennyire érzem jogtalanul a témát?
Túl reagálom ?
Hagyjam rà?
Neki van igaza ?
27 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Átlag nő nem szereti az anyosra bízni a gyereket. Kozolheted vele, hogy Juli, egyik héten anyad vigyáz a Pityukara, másik héten még az én anyám. Ha nem tetszik, befejezzuk a programozást és hamarosan a házasságunkat is
febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Kezdem megérteni miért van olyan sok válás gyerek születése után ! Sokan a legdrasztikusabb megoldást válasszák. A helyett hogy megbeszéljék azt hogy mindnekinek jó legyen ne csak az egyik félnek
febr. 21. 18:44
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs rá konkrét oka, akkor ez csak hiszti, és nem jogos. Nem szabad elidegenítenie a gyereket a nagyszülőktől.
febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
31%

"és majd ha úgy érzi majd akkor rájuk is rá lesz ."


De hiszen te magad írod,a lényeget!Hagyj még időt a feleségednek,és ne gondolj bele többet,mint ami van!

Nálam is volt ilyen,csak én anyámra nem hagytam a gyereket,anyósomra meg igen.Nem volt semmi konkrét kézzelfogható oka,egyszerűen így éreztem jónak,mondhatott akárki akármit.Másfél éves koráig azt se engedtem,hogy más etesse,igen,még az apjának sem...Tudom ezek a dolgok furának tűnhetnek,de idővel változik majd,csak légy türelmesebb és megértőbb

febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
4/4 próbálok csak szeretném megérteni a miérteket. Az ellenszenvet és utálatot kezdem érezni így anyósomék iránt !
febr. 21. 19:03
 6/33 anonim ***** válasza:
56%
Úristen ennek már kezdetben nem szabadott volna teret engedni, ki a férfi a háznál? Te! Akkor viselkedj is úgy mint egy férfi, mond meg határozottan ,hogy egyszer náluk a gyerek egyszer a te szüleidnél így lenne fair ahogy mondtad, ne ő döntse már el egyedül ,hogy legyen...
febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%
Megmondod neki, hogy ha ő nem akarja a te szüleidet, te meg nem hagyod, hogy az övé vigyázzon a gyerekre
febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdem megérteni miért van olyan sok válás gyerek születése után ! Sokan a legdrasztikusabb megoldást válasszák. A helyett hogy megbeszéljék azt hogy mindnekinek jó legyen ne csak az egyik félnek"


Mesélj, mire jutottál a megbeszéléssel...

febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Megbeszélést illetően ugyan ott tartunk ahol eddig . “Megbeszélés” után írtam ki a kérdést kíváncsiságból . Több szem többet lát alapon , eddig megoszló a válaszadás eredménye viszont úgy érzem jogos a felindulásom
febr. 21. 19:22
 10/33 anonim válasza:
100%
Szerintem jogos a felháborodásod. Az lenne a természetes ha szüleid éppen úgy vigyázhatnának a kicsire mint a feleséged édesanyja és édesapja. Feltételezve nincs olyan ok (idős kor, fertőző betegség, egyéb) ami miatt ez nem megoldható.Két tűz között lenni nem jó dolog. Meg kell oldanod és nem lesz könnyű.
febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!