Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülők ez mennyire van rendjén ?!

Szülők ez mennyire van rendjén ?!

Figyelt kérdés
Sziasztok . Eljött az idő és kisfiunk megszületése után 1 évesen megérett hogy másra hagyjuk. Különböző kikapcsolódási program már ránk fér a feleségemmel és ilyenkor rá rá hagyjuk a nagyszülőkre 1-2 óra hosszára. Ezzel nincs is baj mert nekik is hagy legyen örömük a gyerekkel együtt na meg ugye nekünk is jár a ki kapcsolódás . Viszont itt jön a csavar mert feleségem kizárólag csak az ő szüleire hagyja , én részemről a nagyszülők (szüleim ) nem vigyázzhatnak rá. Mondva csinált okkal mert nem bízik meg bennük és majd ha úgy érzi majd akkor rájuk is rá lesz . Mondanom sem kell e miatt vannak konfliktusok mert nincs oka így gondolni, ez nekem is rosszul esik meg a szüleimnek is . Nyilván én is minden olyan dolgot csinálok amit a feleségem ( gyerekkel foglalkozok, etetés,pelus,éjszakázás vele,háztartásban segítek stb stb ) Szóval nem értem miért ilyen , miért dönt egyedül egy ilyen témában . Elmondása szerint csupán csak nem bízik meg bennük amire nincs oka ( egyedüli gyerek vagyok,ők meg négyen vannak testvérek ) viszont ez akkor sem ok mert engem is fel neveltek a szüleim ráadásul túl éltem! Van valaki hasonló cipőben ? Mi lett a vége? Szerintem ez nagyon nem fair play a feleségem részéről…

febr. 21. 18:30
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat ! Nem hittem volna hogy ilyen normálisakat kapok. Válaszok megerősítettek abban hogy csak jól érzem én a dolgokat és ez nem fair play se velem szemben se a családom felé! 17/19 neked pedig válaszolva 2 hetente megyünk el a szülőkhöz hétvégente ők pedig a köztes időben amikor van idő . Tehát minden héten egyszer látja mindenki a gyereket , néha hetente 2x de ez nem sűrűn fordul elő. Etetés,pelenkázást nem engedi senkinek a feleségem csak az anyjának rajtam kívül , én szüleimnek csak az unokával való játék jut semmi más.
febr. 22. 06:31
 22/33 anonim ***** válasza:
48%

Ez nehéz kérdés azt gondolom. A nő a saját szüleit szokta a biztos pontnak érezni meg ahol felnőtt.

Anyósra én csak úgy szoktam hagyni, ha nálunk vigyáz rá. Mondjuk 1 órára lakik, így ő szokott jönni, mert ingyen utazik és legalább mozog egy kicsit és nem otthon ül. Mondjuk panelban a 8-on lakik én meg tériszonyos vagyok. Nekem rémisztő így, szóval annyi volt a kérésem, hogy nálunk vigyázzon rá. Kertesházban lakunk. Nem tiltottam meg, hogy egyáltalán nem, de ez így megfelelt mindenkinek, senki nemérezte bántónak.

Nálatok nemlehetne valahogy így kezdeni, hogy a bizalom kialakúljon?

febr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljese jogosan akadsz ki, mert hacsak nincs normális indoka: pl piás nagyapa, toxikus bántalmazó nagymama - teljesen hülyeség miatt nem engedi.


Miért nem bízik meg anyósban? Mert nem bízik benne, ez tény, különben nem jönne ilyen hülyeségekkel "még időt kell adni, hogy rábízzam a gyereket". De miért???


Nő vagyok, de tényleg nem értem, mire fel ez az ellenszenv a te szüleid irányába.

febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
17es vagyok: "Etetés,pelenkázást nem engedi senkinek a feleségem csak az anyjának rajtam kívül , én szüleimnek csak az unokával való játék jut semmi más." Hát akkor innen már el lehet indulni, hogy indokolja már meg, miért nem. Legközelebb ha mentek, anyukád hadd csinálja a peluscserét, feleséged ott áll mellette, nézheti mit-hogyan csinál, mondhatja-mutatja, ő hogy szokta - mitől fél, mi fog történni? EGy újszülött csecsemőnél még csak-csak megértem, de egy egyéves gyereknél nem igazán. Etetést ugyanígy, hiszen egy ekkora gyerek már kb. mindent és elég önállóan eszik általában. :(
febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósomék többet vannak a gyerekkel, de sokkal hamarabb és sokkal hosszabb időre akarták volna, hogy rájuk hagyjam, mint ahogy én ezt biztonságosnak éreztem. Nem is hagytam. Viszont bőven tudtam konkrétumokat mondani, hogy miért nem. Hagyták, hogy másfél évesen egy nagyoknak való, apró alkatrészekkel teli játékot csócsáljon. A szobában, ahol játszott, nem kapcsolták le a teljesen útban lévő elosztót, mikor a gyerek még olyan agyi szinten volt, hogy pár másodperc alatt gondol egyet és belenyúl (tudom, mert ismerem), sőt magára hagyták (nagyon rövid időkre, de az pont elég). Lassúak, sokmindenből nem gondolják, hogy baj lehet (odarohan a gyerek a kis sarokpolchoz, belekapaszkodik, rántja magára, a tetején virágcseréppel, én elkapom, ők még fel sem álltak a székből. Nem gondolták volna, hogy elránthatja). Nem túl okosak. Nagyi herpeszes szájjal végigpuszilja a családot, mert úgy tudja, az nem fertőző betegség, csak a csípőstől van, amit evett. Megpuszilná a csecsemőt is, akire a herpeszvírus veszélyes ("de csak a kis kezét" - amit mindig nyal). Őszintén félek, hogy ha náluk lázasodna be a gyerek, adnának neki egy aszpirint (vagy ha tudják, hogy nem szabad, akkor "csak egy felet").

Amúgy a férjem is túlélte, de lehet, hogy több szerencse kellett hozzá, mint általában.


Azt hiszem, legalább kétéves koráig magára sem hagytam velük a gyereket. Rendszeresen volt ott, de mindig ott voltam én is, vigyázó szemeimmel. Mostmár ötéves, már otthagyom, néha ott is alszik. Mióta már nem jelent saját magára folyamatos életveszélyt, nyilván nem féltem annyira, hiszen nem kell rá annyira vigyázni.


A saját anyámmal ennyit sem volt, szóval nem lehet azzal vádolni, hogy nekem csak az én anyám a minden. A konnektoros téma egyébként nála is befigyelt, én rántottam vissza a gyereket az utolsó pillanatban.


Mindezek ellenére biztos van, aki csak azért nem akarja a másik szüleire bízni a gyereket, mert neki ők "idegenebbek" (hisz tényleg azok, és mindig azok lesznek). Ha ez a helyzet, akkor tényleg be kéne látnia, hogy megalapozatlan és igazságtalan.

febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
25-ös: de te is konkrétumokat írsz, a kérdező felesége meg nem tud (vagy akar) konkrét okokat megnevezni. Vagy mert nincs, vagy mert nem őszinte a férjével.
febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Igazság szerint tényleg semmi oka nem lehet a bizalmatlanságra. Okot annyit mondott bár ez is kifogás mert az én anyám 3 gyereket nevelt fel és tapasztaltabb. Máshogy viszonyul a gyerekhez , meg olyanra hagyja aki tudja mit kell csinálni ha hisztis . Nálam itt borult a bili ki … talán az én anyám nem nevelt fel engem ,? Teljesen idegen neki mikor mit kell csinálni?
febr. 23. 06:44
 28/33 A kérdező kommentje:
Javasolni tudna valaki valami okosat ?
febr. 23. 06:44
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás még mindig az, ami az első kommentben le lett írva. Világosan meg mondod neki, hogy ez így nem jó és hogy a gyerek nem az ő kizárólagos tulajdona, te is pont ugyanolyan teljes jogú szülő vagy, mint ő és pont ugyanúgy joga van anyadnak az unokat pelenkazni, mint az ő anyjának
febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam , hogy mostantól fogom szorgalmazni az etetést és pelenkázást első lépésként .
febr. 23. 07:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!