Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülők ez mennyire van rendjén ?!

Szülők ez mennyire van rendjén ?!

Figyelt kérdés
Sziasztok . Eljött az idő és kisfiunk megszületése után 1 évesen megérett hogy másra hagyjuk. Különböző kikapcsolódási program már ránk fér a feleségemmel és ilyenkor rá rá hagyjuk a nagyszülőkre 1-2 óra hosszára. Ezzel nincs is baj mert nekik is hagy legyen örömük a gyerekkel együtt na meg ugye nekünk is jár a ki kapcsolódás . Viszont itt jön a csavar mert feleségem kizárólag csak az ő szüleire hagyja , én részemről a nagyszülők (szüleim ) nem vigyázzhatnak rá. Mondva csinált okkal mert nem bízik meg bennük és majd ha úgy érzi majd akkor rájuk is rá lesz . Mondanom sem kell e miatt vannak konfliktusok mert nincs oka így gondolni, ez nekem is rosszul esik meg a szüleimnek is . Nyilván én is minden olyan dolgot csinálok amit a feleségem ( gyerekkel foglalkozok, etetés,pelus,éjszakázás vele,háztartásban segítek stb stb ) Szóval nem értem miért ilyen , miért dönt egyedül egy ilyen témában . Elmondása szerint csupán csak nem bízik meg bennük amire nincs oka ( egyedüli gyerek vagyok,ők meg négyen vannak testvérek ) viszont ez akkor sem ok mert engem is fel neveltek a szüleim ráadásul túl éltem! Van valaki hasonló cipőben ? Mi lett a vége? Szerintem ez nagyon nem fair play a feleségem részéről…

febr. 21. 18:30
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Természetesen semmi betegség ,idős kor stb stb . Csak azt nem tudom hogy oldjam meg, meddig legyek türelmes . Rossz két tuz között lenni
febr. 21. 19:29
 12/33 anonim ***** válasza:
84%
Igen mond meg neki hogy meg te nem hagyod, hogy a te anyósodék vigyázzanak a gyerekedre.
febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%
Mik azok a mondva csinált okok? Annyi, hogy te egyke vagy? Vagy van más is? Ha csak az egykeség, akkor beszélgess el vele, hogy ugyan olyan nagyszülők, mint az ő szülei. Ha semmi komoly oka nincs a bizalmatlanságnak, akkor legközelebb velük lesznek pár órá és pont. Ha van más, akkor gondold át, mennyire fontos dolgok amiket mond, mert van amikor látszólag nem nagy dolog, mégsem hagyja ott az ember szívesen. Nálunk az én anyám nem vigyázhat a gyerekre (én vagyok az anya), mert hiába nevelt fel minket és "túléltük" nem épp úgy áll a gyerekneveléshez, ahogy szerintem jó lenne. Nem kellően figyel, nem tartja be a minimum szabályokat sem, pl ne tömje minden vacakkal, mert (sajnos) sokmindentől fáj a hasa, hajlamos a szorulásra stb. Olyan dolgokat mond neki, amiket megkértem, hogy ne tegyen. Ha rosszalkodik esetleg ne azt mondja neki, hogy "jajj de buta vagy" meg "jajj de csúnya vagy" (én sem értem, de ezt szokta). Hanem azt, hogy nem szabad, nem buta, meg nem csúnya vagy... Meg ne azt, hogy "a gonosz anya nem engedi", hogy csokit egyen, csipsszel meg kakaóval ebéd helyett. Anyósomra simán merem bízni, ő azt is megértette, hogy ne adjon neki sokat abból, ami fogja a hasat, ha nyüszög érte akkor sem a "gonosz anya" hanem "fájni fog a pocakod". Nem mondja rá, hogy buta, meg csúnya, pedig rászól ő is ha olyan van. Szóval anyám nem maradhat vele felügyelet nélkül 🤷🏼‍♀️. Ne mondogassa neki ezeket, meg legalább a gyerek érdekében, hogy ne fájjon a hasa, ne adjon neki minden vackot, jó sokat, csak azért hogy velem szembe menjen.
febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
84%

"A helyett hogy megbeszéljék azt hogy mindnekinek jó legyen ne csak az egyik félnek"

. Te talán ezt teszed?

febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
57%
Mindig van ok. Feleséged biztosan próbálta már azelőtt jelezni, hogy gyereket lett, de lehet nem látsz rá, hogy milyenek anyádék, lehurrogtad, érvénytelítetted. Biztosan voltak olyan dolgok, hogy nyelt, te meg azt mondtad, hogy "dehát csak jót akarnak".
febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem semennyire.

Én se kedvelem az anyósomat, ahogy ő sem engem (én vagyok a nő a kapcsolatban), de eszembe se jutna, hogy nem vigyázhat a gyerekemre. Hiszen szeretne, meg a gyerek is szívesen megy. És a nagyszülő nagyon is fontos egy gyerek életében.

Szerintem kicsit be kellene keményítened

febr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
84%

Jogos a felindulásod, de azt is jól érzed (és ezért tisztelet jár), hogy ezt erőből nem lehet megoldani, mert ha te bekeményítesz, akkor a feleséged is be fog, és gyorsan rossz irányba fordulhatnak a dolgok. Valóban beszélni kell róla többször, újra és újra, mert a feleségednek is meg kell értenie, hogy ez egy elég komoly dolog. Nyugodtan fejezd ki, mondd el, hogy ez neked (és szüleidnek) mennyire bántó, akár sértő, fájdalmat okoz, hogy bár te ugyanúgy részt veszel a gyereknevelésben, és a feleséged semmi konkrétumot nem tud felhozni a szüleid ellen, mégis ennyire nem bízik bennük.


Nagyon "kemény" ultimátumot nem adnék a helyedben a feleségednek, amit itt egyesek ajánlgatnak, hacsak nem akarod, hogy gyorsan lejtmenetbe forduljon a házasságotok (mindegy, hogy igazad van-e vagy sem, sokat nem érsz vele, ha egyébként jó a házasságotok és nem "célod" a válás).


Milyen gyakran találkoznak egyébként a te szüleid a gyerekkel? Ha ott vannak nálatok vagy ti náluk, akkor mennyire engedi a feleséged, hogy intézzék a gyerek körüli dolgokat? Etetés, játék, pelenkázás, altatás stb.?


Az hogy nem bízik bennük túl általános, próbálja meg megfogalmazni, hogy mitől fél, miben nem bízik bennük, mi aggasztja, mit tennének vagy nem tennének ha rájuk lenne bízva a gyerek (ráadásul nem 2 napról van szó, hanem pár óráról).


A fenti kérdéseket átbeszélve azt kérheted, hogy ha rögtön nem akarja rájuk hagyni 2 órára, akkor kezdjétek fél órával, menjetek el sétálni, aztán 1 órára, vásárolni stb., addig vigyázzanak rá a szüleid, és így szépen fel lehet építeni a rendszert.

febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként nekem is olyasmi jutott eszembe, amiket a 13-as írt, abból a mondatodból, hogy te egyke voltál, de felneveltek, "túlélted" - szóval lehet, hogy semmi súlyos indok nincs, de vannak esetleg ilyen "apróságok", ilyen megjegyzések, hogyan kommunikálnak a gyerekkel stb.


Ezeket nehéz megfogalmazni, vagy ha feleséged magának meg is fogalmazta nem akar belerondítani az egyébként mondjuk jó kapcsolatba, de abban viszont igazad van, hogy akkor mondja meg korrekten, hogy ilyen és ilyen okok miatt nem szeretné rájuk bízni, viszont adott esetben neked (esetleg szüleidnek) ezeket el kell fogadniuk. De ezeket azért általában észre lehet venni, mert mondjuk a feleséged jelzi a nagyszülők felé, amikor ilyesmit mondanak vagy pl. nincs betartva az evésre vonatkozó kérés stb. 17-es voltam.

febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

A bizalmatlanság. Nem bízik abban,hogy a te szüleid is ugyan olyan jó nagyszülők lennének,mint az övé. De a legszomorúbb,hogy benned sem bízik,hiszen ha te oda mernéd adni a gyermekedet nekik egy egy órára,akkor biztos nem fogják a kicsit bántani.

Ezt én nem hahynám.a helyedben,ha tényleg nem lenne a gyerekkel ott semmi gond. Igazából ezt te látod.

febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%

"Kezdem megérteni miért van olyan sok válás gyerek születése után ! Sokan a legdrasztikusabb megoldást válasszák. A helyett hogy megbeszéljék azt hogy mindnekinek jó legyen ne csak az egyik félnek"


Nos, lathatoan nálatok sem működik a megbeszélés, mint sok más párnál sem

febr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!