Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nyers és sértődékeny nagyszülő...

Nyers és sértődékeny nagyszülővel mit lehet csinálni, ha lekiabálni nem akarom?

Figyelt kérdés

Néha legszívesebben tényleg kiabálnék, hogy fogja már be.


Az a baj a nagyimmal, hogy túl nyers a modora, nem érzi, hol a határ. Pl. találkozott az egyik barátnőmmel, akit utoljára még középiskolás korunkban látott. Első mondata hozzá: jól meghíztál, már nem sportolsz?


Vagy volt most a születésnapom nemrég, felhívott telefonon. Miután felköszöntött, az első mondata az volt, hogy hallja, utazom nyaralni és mit panaszkodok akkor, hogy milyen drága minden, ha erre van pénzem? Meg egyáltalán, miből volt nekem erre pénzem?


Állandóan ez a pénz-téma, hogy mennyit keres a párom, hol dolgoznak a barátnőim, ők mennyit keresnek. Ha mondom, hogy nem tudom, nálunk ez nem központi téma, akkor nagy meglepődve, hogy "Hát akkor miről beszélgettek ti?".


És semmiért nem lehet szólni neki, mert azonnal megsértődik.

Pl. havonta 1 hétvégére járok haza, olyankor mindig mondja, hogy csütörtök-péntek főz ő. Hiába mondom én is, meg anya is, hogy nem kell, ragaszkodik ehhez. Csak éppen nekem egyszerűbb lenne rendelni valamit, vagy otthon csinálni egy salátát, minthogy átautózzak az egész városon, aztán az ebéddel haza, utána délután visszavigyem a tárolós dobozokat. Plusz én nem is szeretem, ahogy főz, tehát pár kanállal többet nem is eszem semmiből. Anyának is mondtam már, hogy beszéljen vele, nem kell főzni, de mondta, hogy "akkor biztos megsértődik".


De könyörgöm, ő sérteget maga körül mindenkit, azon meg vérig sértődik, ha megmondjuk, macera nekünk járkálni mindig az ebédért, egyszerűbb rendelni olyat, amit éppen megkívánunk?


febr. 24. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Semmit,írhatnám hogy beszéld meg vele vagy ignoráld stb de lássuk be hogy az ő korosztálya ilyen és nem fogja megérteni a te álláspontodat és persze változni sem fog sajnos rá kell hagyni

Talán a kajával annyit megpróbálnék hogy mondanám neki hogy ne fárassza magát

febr. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nárcisztikus, bólogatni kell, témát váltani. Majd gyorsan elköszönni, hogy dolgod van.
febr. 24. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Szard már le, hogy megsérted. Nyugodtan sértsd meg. Ha nem tetszik neki, mondd meg nyugodtan hogy ő is így beszél.


Nekem is ilyen a mamám, ès a lánya is. "Jól nèzel ki, kövér vagy"

"Jól kicombosodtál"

Válasz: te is, akkora hasad van mintha 9 hónapos terhes lennél. / látom jól tart a Laci, olyan vagy mint egy töltött pulyka/ jó nyugdíjad van ha ilyen pofás vagy ( ez teli találat, a súlyát és anyagi helyzetét is firtatod)

A legjobb, ha nem egyedül vagy és a kísérőd röhög a megjegyzéseiden.

Ha hisztizik a mami, játszod az értetlent hogy miért? Ő is ilyeneket mond. ha tőle nem bunkóság, akkor tőled miért az?

Nálunk 2-3 eset után már nem mertek ilyeneket mondani, főleg társaságban. Tudták hogy visszaszólok még bunkóbbat, és égni fog a pofájuk.

febr. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az rendben van,hogy ő sérteget, ami neked lelkiismeretfurdalást, szégyenérzetet, de a verbális bántalmazó érzéseire vigyázni kell, hogy jajj meg ne sértődön? Nonszensz.

Pont egy másik kérdés alá írtam, ez is bizonyítja, hogy nincs szeretet a családokban. Ez nem az. A határt azért lépi át, mert te nem tudod meghúzni. A te agymosásod is sikeres a lett. Ezért nem tudod meghúzni. Mert "jaj, mit fog gondolni a szegény bántalmazó nagymama".

febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Leépíteném vele a kapcsolatot, bármennyire is fájó. Aztán ha rákérdez megmondanám neki, hogy el kellene gondolkodni, hogy miért. Ha meg nem látja be, akkor ennyi. Most őszintén, kinek van erre szüksége? Az embernek amúgy is van épp elég baja. Fel sem venném a telefont jó pár hétig.
febr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez a generáció ilyen, valljuk be. Öregkorára pedig valószínűleg már nem is fog megváltozni, főleg, hogy a jelek szerint nincs is tudatában a problémának, mert még senkinek nem volt elég bátorsága ahhoz, hogy megmondja neki, hisz mi lesz, ha megsértődik. Hagyni kell ezt, kérdező. Ő fődögéljen csak a saját levében, magadnak meg megspórolsz egy csomó idegeskedést.
febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon nehéz a kommunikáció olyannal, akivel nem tudsz egy hullámhosszra állni.

Én például a napokban nyilvánítottam részvétet egy gyászoló családtagnak, ő hívott a rossz hírrel és amikor mondtam néhány, szerintem együttérző szót, ő szinte rámcsapta a telefont.

Sosem tudni, hogy kinek mire van igénye valójában.

febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell felvenni a telefont meg kommunikálni vele? Miért???


Én nem beszélek az ilyen, mindent jobban tudó, mellesleg irtó bunkó, okoskodó rokonokkal.

Csak a saját életemet bszom el, amíg ezekkel foglalkozok :D Dehogyis!


Elköltöztem, néha írok nekik, de ilyen, hog y skype vagy telefon??? Hogyne.

febr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sértődjön. Most ezzel nem tudsz semmit tenni. Idős. Más korban nevelkedett, valószínűleg a túlélésért kűzdöttek, ezért neki a pénz a mindent jelentő kulcs, a megoldás az életre. Egyszerre kívánja és irigyli. Furcsa kettősség.


De ha már elmondtátok neki 1000x, hogy nem kell főznie meg moderálja magát és nem hallgat a szép szóra, akkor nem marad más csak a bojkott.

febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tehát ő megsérthet mindenkit, de őt nem sértheti meg a család? Ki ő, valami Keresztanya? :D nyugodtan megsértheted, nem fogsz lófejjel ébredni az ágyadban.
febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!