Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamámmal hogy lehetne...

A mamámmal hogy lehetne megérteni, hogy nem érünk rá folyamatosan?

Figyelt kérdés

A nagymamám 80 éves, napi szinten beszélek vele én is és apukám is.

Hetente egyszer vagy mi vagy apuék elviszik őt a boltba is.

De a mamának ez nem elég. Ő naponta akarna a boltba menni, viszont egyedül nem tud menni mert nem bírja úgy. Viszont mi is dolgozunk, apuék is. Egyszerűen nem tudunk jönni menni vele. Egy hétvégi boltba menés is cca 3 óra. Ezért is osztottuk el egymás között.

Ha nem vesszük fel a telefont mert éppen dolgozunk, vagy nem érünk rá folyamatosan hív. Megállás nélkül. Ha éppen felveszem és mondom neki, hogy majd vissza hivlak mert nem érek rá akkor vérig sértődik.

Próbáltunk már többször beszélni vele, hogy értjük őt, de dolgozunk. És ő délután már nem megy sehova csak és kizárólag délelőtt.

Mindig megharagszik ránk, akkor bosszúból nem veszi fel a telefont se, hogy idegeskedjünk miatta.


márc. 26. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Szakítsatok meg vele minden kapcsolatot.
márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt te se gondoltad komolyan...
márc. 26. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ez a demencia kezdete. Próbáld meg átvenni a kezdeményezést. Munka előtt felhívni, elmondani, hogy sok dolgod lesz ma, maj hívod fél ötkor, addig vigyázzon magára.

Lehet emlékeztetőket kirakni neki otthon. Milyen nap van, meddig dolgoztok, stb. Eleinte ez használ.

De sajnos később nem. Nekem volt, hogy a töltést nulláig lecsörgette anyukám a telefonomról, mert egy megbeszélésre nem vittem magammal, nem tudtam kinyomni. Mikor próbáltam magyarázni, hogy egyszer elég hívnia, visszahívom, nagy dühösen azt mondta, minek ez a mobiltelefon, ha úgyse veszed fel.

Egyszerűen nem értik már maguk körül a világot. Sajnállak benneteket, tudom milyen.😥

márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, sajnos az anyósomnál is így kezdődött a demencia.
márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

A mama sajnos a demencia határára érkezett: a belátóképessége romlik, társaságot igényel, fél, mentális és lelki lejtőre került. Most még testi szinten működik, de a leépülés gyorsan elindulhat.

Ha nagyon nem tudtok több időt vele lenni, lassan el kell gondolkodni azon, hogy megfelelő gondozó intézménybe kerüljön. Nem azonnal, de 1-2 éven belül nagy valószínűséggel 24 órás felügyelet kellhet majd. Kezdjetek intézményt keresni, ahol tudjátok látogatni, nincs egyedül, vannak programok, gondozás és ellátás. Sokkal tisztességesebb dolog így gondoskodni róla, mint magára hagyni. Sok jó, tisztességes, gondoskodó intézmény is van, meg kell őket keresni.

márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
1-es: ezt nem tehetik meg jog szerint sem és morálisan sem.
márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Magányos és fél egyedül. Mi lesz vele, ha bajba kerül. Talán ezért hívogat mindenkit, hogy biztos legyen abban: szükség esetén elérhetőek vagytok.

A gondosóráról hallottatok már? Ha nincs még neki, célszerű lenne beszerezni. És valakit keríteni mellé, aki időnkét ránéz. Lehet az akár szomszéd néni is.

A környéketeken nincs nyugdíjas klub? Ha lenne, oda szívesen eljárna? Nálunk van; kapnak tízórait, ebédet, uzsonnát. Nem kell minden nap menni és akkor jön és megy, ha kedve tartja. A szállítást is biztosítják nekik.

márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a lakhelyén házi gondozó, aki kijár napi 1 órára hozzá, bevásárol stb.? Érdemes lenne utána járni. Nagymamámhoz is jár, igaz inkább csak a társaság miatt.
márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os, dehogynem tehetik meg. senki sem kötelezhető rá, hogy a saját megélhetése és szabadideje kárára mást gondozzon.


Ez tény.


Kérdező: a nagyanyád keződő demenciás, nézzetek neki gondozót. TI ezt NEM tudjátok kezelni, és nem is a ti dolgotok, mikor nektek van állásotok, munkátok.

márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az én nagyikam is kezdődő demenes sajnos, most döbbentem én is rá.

8 éve még kijárt a telekre kertészkedni biciklivel, aztán szépen lassan romlott az állapota, ott laktam vele 6 évig sajnos láttam. Nála még nincs testi leépülés, és megismer mindenkit, sőt.

De amíg ott laktam nála, mindennap volt többször hangulatingadozása,és azóta egyre durvábbak. Ő is állandóan hívogatott mindenkit, hogy neki kell kenyér meg olaj. Amikor vittem neki az volt a baj.

A kőműves fickó nála dolgozott és közben engem szidott, hogy milyen mocsok alak vagyok stb.

Ha velem beszél, akkor az anyám és az apám a mocskos alak.

Borzasztóan nehéz. Egyszer el akarja adni a házat, valami bugrisnak, máskor legyek én a tulajdonos, de azért fizessem ki a testvéreimet, és közben én lássam el őt.

Óriási káosz. Meggondolatlan dolgai vannak, ott hagyja a tűzön a krumpli héját, az leég és füstöl a ház.. most anyuék laknak vele, hogy nehogy magára gyujtsa a házat, de anyuék is rosszak a szemében.

Anyu várólistára rakta idősek otthonába, a covid után rengeteg hely szabadult fel de mama nem volt hajlandó bemenni. Most erre mit mondjak? Mit lehet ezzel tenni? Várni amíg rosszabb lesz és akkor beutalni egy gondozási központba.

Barátnőmnek a mamája total demenes lett szegény és legalább abban egyetértenek, hogy otthonba kell mennie.

ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!