Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megőrjít a nagyim. Hogyan...

Megőrjít a nagyim. Hogyan boríthatnám ki?

Figyelt kérdés
Feljött hozzánk, ami ritka. Vidéken él egy kb. (700 lakousú faluba és akkor sokat mondtam). Nincs vele semmi gond egy ideig. Elöször is rettenetesen vallásos egy nap 3 órát imádkozik éjfélkor is. Én nem hiszek ebben, nem sértem a vallást csak hidegen hagyj. De ő állandoan ezzel jön és egy idő után agybajt kapok attól ,hogy a fekete körömlakk az ördög műve, a tv is, a számítógép, a ruhák minden. Második pedig, tudom ,hogy a nagyik szeretik 'szeretgetni' a gyerekeit azaz kiszolgálni. segíteni de nagyából nem ehetek egy joghurtot egyedül, inkább megettet, pisilni is elkisérne én 15 vagyok, valahogy mindkettő megy egyedül. Vidéki, és mint "őregebb nemzedék" nyolcálltalánost járta ki, és földműveléssel foglalkozott de mindent jobban tud mint én/mi. Apámnak 4 diplomájá van, mégis mindenhez jobban ért a nagyim. AZ én szobámba alszik, és iszonyatosan horkol napok óta nem alszom, és gusztustalan ide-vagy oda, de a lehelete olyan mértékben büdös hogy ha közelít már a hányinger kerülgett. Több ,mint egy hete van itt, de teljesen ki borított. Én szeretem őt, de ez sok, megmondani neki ezt nem lehet ,mert a Dr.Csonton, CSI:Miamin elsírja magát vagy ha a híradóba hall valamit, sőt egy mesén is elsírta magát és rosszat álmodott. A kajáji finomak de nekem elég h vidéken eszem ilyet, mert elég kevés kaját tud, töltöttkáposzta, sztapacska ilyesmi. Zsírosak, és nem szeretem. Mit tegyek? Elegem van ebből, 5 napja nem aludtam, és ezért kicsit feszültebb vagyok, de nem akarok beugatni neki, de nem bírom. Valaki valami ötlet?

2012. júl. 20. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha kiborítanád jobb lenne?
2012. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nNem tudom, lehet ,hogy hülyeség. De mit tegyek? a a fejéhez vágnám amiket leírtam, tuti összeomolna. Mit tegyek?
2012. júl. 20. 22:58
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom nem marad ott örökre, bírd ki, te sem leszel jobb ha megöregszel... ezt elhiheted.
2012. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gyumike ***** válasza:
100%
Bár tudom nagyon nehéz, de kicsit képzeld magadat az ő helyébe! Úgy ahogyan ő élt, és azt amiket ő átélt, te már soha nem fogod. (szerencsére) emiatt is, és mert tulajdonképpen részben az életedet köszönheted neki, bármennyire nehéz elviselned is, tisztelned kell őt! Úgy gondolom való igaz, felnőttnek kell lennünk, hogy valóban megértsük majd mi miért történt/történik a környezetünkben élők lelkével/személyiségével. Kicsit talán fennkölt a leírás, de egyszer majd megérted, hogy ő sem ellened, csakis a te érdekeid mellett próbált lenni. Akármennyire nehéz jelenleg "elviselned".
2012. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne akard kiboritani, mert szeret. csak már kicsit talán zizi öregkortól. Meg tényleg más világban nőtt fel mint te. Ezt nehezen fogják fel.

Az én nagyim is kivan a testékszerektől, pl volt orromban és akkor mérges volt rám. ÉS mivel én vagyok legszabadabb a 4 unoka közül, a többi mint vmi prűd, el is itél szerintem.

Vagy, nem volt telefonom 1-2 hónapig, és már kikészültem, hogy időt se tudok nezni..közölte h lehet élni teló nélkl, ős is felnőtt, sőt óra nélkül is.

Volt, hogy úgy horkolt mellettem, mint vmi fűrészgép, de nem szóltam, inkább nem aludtam.

Megértelek, és tudom, hogy nem kényelmes, de őt is megértem, így 24 évesen. De egy picit legyél empatikusabb és ne előitéletes, és te is meg fogod őt.

2012. júl. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Aludj napközben és viseld el. Nem lehet az öregekkel mit csinálni... Meddig lesz még nálatok? Nem tudsz átköltözni 1 barátnődhöz 1-2 napra?
2012. júl. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
beszélhetnél erről a szüleiddel. Pl hogy szállásolják el máshol (gondolom tudna más szobában is aludni, ha nagyon nincs egyéb helyiség, akkor a nappaliban). Vagy aludj te máshol. A többi dolgát pedig hagyd figyelmen kívül. Bosszantó, persze, de meg se halld se a rinyálását, se a vallási hülyeségeit. Ignoráld a mamát, aztán majd megunja, hogy senki sem reagál a dolgaira.
2012. júl. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy van nagyid, nekem sose volt, és nagyon hiányzott.
2012. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ne haragudj nem tom mert kene ki boritani hisz ha az enyem elne nem kiboritanam hanem olelenem es puszilnam
2013. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!