Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Látni sem bírom a nagymamámat....

Látni sem bírom a nagymamámat. Hogyan juthatnék túl ezen?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam, a szüleim rengeteget dolgoztak. A papám akkoriban halt meg, így minden energiáját felém fordította, úgy jutott túl a gyászon. Én lettem a kedvenc unoka.

Közel van a kilencvennek, és haldoklik. Több problémája is van: vesebaj, rák. De úgy néz ki, a végelgyengülés végez vele. Alig bír enni, a szervezete már az izmait is feldolgozta. Erőtlen, sokat alszik. Az a tipikus kerekded, sütisütős nagymama volt, most pedig úgy néz ki, mint ha egy zsidó haláltáborból jött volna. Mint egy lenejlonozott csontváz a biológia szertárban.

Anyukám ápolja, én csak beugró vagyok.

Viszont ilyenek után általában kiborulok. Ingerült vagyok a férjemmel, a lányunkkal, de nem csinálok otthon semmit. Folyton a sírás kerülget.



2012. aug. 27. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy nehéz, de sajnos el kell fogadnod a tényeket. "A halál az élet befejező része" ez csak nekünk, földi halandóknak fáj.
2012. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Erőltesd meg magadat, mert szüksége van rád!
2012. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nevem-senki ***** válasza:
91%
Ha kell, akkor sírj, de szedd magad össze. Rosszabb lesz a bűntudat, ha magához szólítja az Úr.
2012. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem értelek! Miért nem bírod látni? Nem szereted? Vagy azért, mert így leépült? Gondolj arra, hogy könnyen lehetsz te is kilencven felé ugyanilyen elesett csontváz, akit ápolni kell. Ha még megmaradna a felfogó képességed, hogy esne neked a körülötted kialakult utálkozás? Ilyen az élet; mindannyian ide kerülönk, ha megérjük ezt a kort. Légy türelmesebb és beleérzőbb. Vegyél példát édesanyádról, aki ápolja. A haldoklónak egyébként is meg kell kegyelmezni, bármit is tett azelőtt.
2012. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó !

Nem azért nem akarja látni, mert unja, vagy utálja, vagy mert nincs kedve törődni vele, hanem azért, mert nem bírja látni. Lelkileg megviseli, hogy így néz ki, fáj neki, hogy már nem az az életerős asszony aki volt.

2012. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel!
2012. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tudod magadról, ezért elmondom. Hihetetlenül szerencsés vagy! Nem csak a nagymamád miatt, hanem magad miatt!

Szeretnék ilyen érzelemvilágot magamnak, ilyen érzékenységet, ami neked van. Ahogy olvastam az indítódat, megpityeregtem és magamat hozzád képest üresnek érzem...

2012. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem utálat. Ez csupán az, hogy végignézi ahogyan elmúlik egy élet. Az én anyukámat nekem is végig kellett nézni, ahogy egy 80 kilós asszony, lefogy 35 kg-ra, és elszáll az a maradék kis ereje is. Borzasztó volt, de mentem minden nap, és sokszor én is kiakadtam, ingerült voltam itthon, a kisfiamnak nem tudtam mit mondani, hogy mi van mamával....52 évesen vesztettük el, 5 hónap éber kóma után. Ez az érzés hogy már nem bírod nézni ahogyan tönkremegy........szerintem a kérdező erről beszél, nem a személy szerinti utálatról.
2012. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!