Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mások is tartanak nagyis...

Mások is tartanak nagyis délutánokat?

Figyelt kérdés
Úgy látom, csak nálunk bevett szokás, hogy a két nagymama minden hónap eslő szombat délutánján elviszik a kislányomat ( 5 éves ) közösen valami programra ( nem játszóterezésre, hanem valami "extrémre", pl. gyerekspa, meg ilyenek). Van amikor valamelyik dédi is velük tart. Másnál van ilyen? Szerintetek nem hülyeség?

2012. szept. 5. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen, bár a kislányom csak 2 éves és sajnos, a párom Anyukája már nem él :-(


Szerintem nem hülyeség, sőt, nagyon jó, biztos szereti a kislányod.

2012. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem iszonyú ritka, de nagyon-nagyon jó dolog. Becsüld meg a Nagyikat, imádhatnak titeket.

Sajnos sok családnál elmondható, hogy a két Anyuka nem nagyon csípi egymást, pláne nem közös programokat szerveznek az unokáknak, elejét véve egy esetleges a gyermek szemszögéből "Bözsi mamit jobban szeretem, mint a Julis mamit" témát, meg egyáltalán... Úgy tűnik semmi rivalizáció nincs köztük. Imádni valóak lehetnek! :)

2012. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem volt ilyen, az én mamáim nem nagyon ismerik egymást, csak ünnepekkor találkoznak, de jó dolog :)
2012. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem tettem hozzá, hogy sem nekem, sem a férjemnek nincs jó kapcsolata egyik nagyival sem ( az anyáinkal sem ), inkább a nagypapákkal, dédikkel. Viszont a nagyik imádják a lányunkat, meg egymást is, egyszer hallottam, hogy azt boncolgatják, a lányom csakis az ő génjeiket örökölhette, elvégre nem olyan hülye, mint a szülei (vagyis mi ). Ezért kétkedtem, de már fél éve jól működik a dolog. És legalább a két nagyi nem rivalizál. De az oviban nagyon furán néztek ránk.
2012. szept. 5. 19:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve egy nagyon jó dolog.

Az is, hogy viszik és az is, hogy a nagyik is ilyen jóban vannak.

De ahogy hozzátok viszonyulnak, az elég durva.

Viszont ha ebből a kicsi nem érzékel semmit és nem előtte pocskondiáznak titeket, addig teljesen rendben van.

Amúgy barátom testvéréék egyik hetet egyik ngyszülőknél, a másikat pedig barátom szüleinél töltik a kislányukkal, úgyhogy náluk minden hétvége "nagyis" (na meg nagypapás :) ).

L/25

2012. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!