Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 16-éves vagyok! A mama nevel!...

16-éves vagyok! A mama nevel! De azt mondja hogy ingyen élő vagyok. Ti szerintetek az ilyen ember mi?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 00:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mivel nyaron sem dolgozol (tanev kozben nyilvan nem), de szerintem az igazi ok az lehet hogy ha nem latja h ertekelned a sok aldozatot amit a te kenyelmedert hoznak.
2013. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Türelmes! Én már elzavartalak volna a háztól! Egy ingyenélő??? Mily szörnyű idáig jutni...
2013. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Rumli válasza:
Nincs olyan,hogy "ingyen élő". Közismert fogalom,mert mindenért ellenszolgáltatást várók lettünk. Elismerve ezzel azt,hogy képtelenek vagyunk önmagáért csodálni a dolgokat és embereket. Ezzel a jelzővel nem lehet senkin sem segíteni,csupán egy elavult gondolkodási séma őskövületévé tesszük magunkat.
2013. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért is kéne örülnie ennek a 16 éves gyereknek hogy nincs intézetben?ja hogy még köszönje meg hogy létezik nem?

nem ő akarta magát világra.A z öreganyád meg egy primitív öregasszony, te még gyerek vagy akinek egy dolga van hogy jól tanuljon a saját érdekében.Épp elég lelki sérülés az hogy egy ennyi idős gyermek nem a szüleivel van hanem egy ostoba vénasszonnyal.Ezt az egyik válaszadónak szántam.

nem vagy te ingyenélő, nyugodj meg hanem egy gyermek vagy akit lelkileg egy primitív ember tönkre fog tenni, neked egy a feladatod hogy tanuljál semmi más.S ha szerzel egy jó szakmát mivel az idő neked dolgozik sikeres leszel s nem leszel az öreglány nyakán.Szomorú hogy így fogja fel, de ne törődj vele.

2013. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg elöttem szolo rosszul làtja...nem kötelesège nevelnie tèged.Menj diàkmunkàra vagy valami de vigyèl haza pènzt.Ahogy olvastam szerintem is ingyenèlö vagy.
2013. okt. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazad. Miért lenne egy 16 éves ingyenélő? Bőven rászorul a támogatásra nevelésre mivel még kiskorú is. Vagy előző téged már elkergettek 15 évesen dolgozni? Gratulálok.Ha 26 éves lenne akkor teljesen igaza lenne az öreglánynak, de ő még gyerek s igenis tanuljon ki egy szakmát mert egyenlőre még ez a dolga, az öreglány meg gondolom kapja utána a családi pótlékot árvaságit. Nem a 2.világháborús években vagyunk hogy a 10éves gyereket kiküldték a szántóföldre kukoricát taposni, meg vagont pakolni.Gondolom az öregasszony ebben a tudatban él, valószinű ő már gyerekkorában gürizett nem szép ha valaki az unokájának is ezt a sorsot szánja.
2013. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 idrzsupos ***** válasza:

Ha 6 évesen kérded, akkor azt mondanám, gazember.

De 16 évesként más igényeid vannak, más vagy, mint egy gyerek, jogokat, igényeket, anyagiakat is elvársz nyilván tőle. Nem tudom- talán egyedül nevel- és azt sem tudom, hány órát dolgozik, hogy neked elég jó legyen.

TE mivel fejezed ki, hogy nemcsak elvárások terén vagy majdnem felnőtt, hanem felelősséget is érzel a téged nevelő felé. Segítesz neki valamit- vagy ide nekem az oroszlánt is és ne szóljon a szuverenitásomba? Milyen a kapcsolatotok?

2014. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!