Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinálja ezt a nagymamám...

Miért csinálja ezt a nagymamám? Osztogatja az ételt?!

Figyelt kérdés
Önző vagyok, bevallom, de egyszerűen nem tudom megérteni a nagymamám. Szeretem nagyon, de amit csinál, idegesítő. Tegnap volt nálunk egy buli, apukámnak volt a születésnapja. Hozatunk neki tortát, tényleg nagyon szép volt, és finom is. Azonban a buli végeztével, a mamám mindig becsomagol a rokonoknak, de úgy hogy szinte nekünk nem is jut semmi. De ha mégis marad egy kicsi, akkor meg a szomszéd asszonynál landol. Én nem azt mondom, hogy ne adjon senkinek, semmit. Mert tényleg így illik! De túlzásnak tartom, hogy mindent oda ad ,amit mi főztünk, sütöttünk avagy fizetünk. :(

2013. jún. 9. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
mond meg a mamának, hogy kérlek, ne fáradj ilyesmivel, majd mi elosztjuk, te csak élvezd a bulit :-) és akkor kapnak a rokonok is, meg hagytok magatoknak is. Ha igy tálálad neki, nem sértődik meg, és belemegy.
2013. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Az én nagymamám azt csinálta régen, hogy disznótor után majd az egész malacot szétosztotta a rokonok és ismerősök között. Alig maradt a fagyóba nekünk valamicske. Nálunk az őszinteség volt a megoldás. Nyíltan megmondtuk neki, hogy ez így nem mehet tovább. Meg is sértődött, de muszáj volt .
2013. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

adjátok oda a vendégeknek a nagymama nasiját gyógyszereit szeművegét, botját stb.

utána majd elgondolkozik hogy is van ez.

2013. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Oh, én közöltem vele tegnap. Erre felkapta a vizet!

De sok értelme nem volt, ugyanis most is átment a szomszéd öreglányhoz , az utolsó maradék tortával!

Na mindegy. Leginkább apukámat sajnálom, hisz nem is evett a saját tortájából.

2013. jún. 9. 16:39
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
sajnos amig a saját bőrén nem érzi amit okoz másoknak, illetve amig nem lesz neki is fájó következménye annak amit okoz addig minek változna?
2013. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Én megkérném, hogy csomagoljon kicsit nekem is, mert én is szeretnék még enni belőle. A többivel meg csináljon, amit akar. Nálunk egy-egy bulin annyi kaja megmarad, hogy én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen elosztogatva, ha jó szívvel megenné valaki, minthogy ránk romoljon és a kukában kössön ki. Mondjuk az én mamám is túllő olykor a célon, ilyenkor finoman rászólok, hogy "mama, ebből még én is szeretnék enni" és akkor legalább annyit visszamorog, hogy akkor szedjek ki magamnak, amennyi kell. :)

Mondjuk azt sem szeretem jobban, amikor a világ összes kajáját ránk akarja tukmálni, az sem túl jó megoldás.

2013. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 yuda ***** válasza:
44%

Csak tippem van, persze kérdezz rá, az a biztos.

Arra gondolok, hogy ő is sok mindent kap a szomszédoktól-ugyanis vannak ilyen kölcsönösségi szomszédok és nincs is ebben semmi rossz, hogy adnak egymásnak a feleslegükből. El tudom pl. képzelni azt szitut, hogy sokat kap tőlük, ő pedig keveset ad, -így amikor van neki, igyekszik magát utolérni.


Teljes egészében nem volt világos a beírásod, de talán ti is változtathattok egy dologban.

Ha adsz valakinek valamit, akkor utána ne tarts rá jogot, hogy amit adtál, azzal mit kezd.

ha akarja megtartja, ha akarja kidobja, ha akrja elosztja..stb.

Ha te jószívvel adtad, onanntól kezdve, hoyg kikerült a kezdből, tulajdonos váltéás történt. Attól kezdve ugyanis az övé.


Kétféleképen dönthetsz.

-vagy adsz és akkor tegyen vele amit akar, vagy nem adsz.

Bízd rá az emeberekre, hogy ha már valami az övék, azt tehessen vele amit akar, mégha ez nem is egyezik meg az elgondolásoddal.


Ha ezt a gondolkodást elsajátítod, könnyebb életed lesz. :)

2013. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, az azért meredek, hogy apukád nem tudott enni a saját szülinapi tortájából. Nagyi ide, nagyi oda, emiatt a konkrét dolog miatt megmondtam volna, hogy neveletlen.

Ha a szóból nem ért, én is elosztogatnék olyan dolgokat, amik neki fontosak (nem feltétlen gyógyszert, mert abból probléma is lehet egészségügyileg), vagy ti vennétek kezetekbe a csomagolást, és hoppá, neki és az általa preferált embereknek egy darabka sem maradna...

2013. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
yuda, nem tudom, hogy hogy olvastad át a szöveget, de nem a nagyinak vitték a tortát... és náluk volt, tehát nem is a nagyi különálló lakásán tartották.
2013. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A mamám velünk, él egy háztartásban. Ugye a legtöbbször a rokonok tőle köszönnek el először ,majd egyből megy a konyhába és akkor már pakolja is az ételeket. Még időm sincs oda menni, és mondani neki, hogy tegyél félre nekünk is.

Egyébként engem az is idegesít ebben a dologban, hogy nekünk a rokonok szinte semmi nem adnak egy- egy ilyen összejövetelkor! Legtöbbször pl. a nénikémék egy SZELET tortát, és pár db. süteményt csomagolnak nekünk! Egy hat tagú családnak! :D Még a nagymamám egy negyed részt levág nekik. Ismétlem, engem nem zavar, hogy ad, csak ne annyit, hogy nekünk aztán már szinte semmi ne maradjon. Egyébként szemétkedni nem akarok vele, csak bosszant, hogy nem érti meg.

Apukám tegnap egyébként nem kívánta a tortát, mondta, ma majd eszik, de hát ugye már nincs...

2013. jún. 9. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!