Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elhozhatom egy-két hetente az...

Elhozhatom egy-két hetente az unokámat pár órára, aki másfél éves? A lányom néha "hargaszomrád"-ot játszik és ilyenkor nem szívesen megyünk hozzájuk. De nagyon hiányzik az én drága kis unokám. Van hozzá jogom?

Figyelt kérdés

2013. jún. 9. 16:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

Valóban van olyan, hogy nagyszülői lathatasi jog. Biróság pert kell indítani hozza, a gyereket harom eves kor alatt nem fogjak felügyelet nelkul látogatni.

OFF Ha az en anyám lennél es erre vetemednel, az életben többet nem szólnék hozzád.

2013. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
26%
Igen van nagyszülői. Gyámhivatalra kell menni. Három éves kor alatt (és legtöbbször afelett is)vagy a szülői felügyelet mellett vagy kirendelt gyámügyis mellett láthatod a gyereket, három éves korig az anya lakhelyén vagy a helyi gyámügyön egy szobában egy felügyelővel. Ha az én anyám lennél akkor egyrészt országot váltanék, aztán a tengerentúl érvényesítsd a jogaid ha tudod, másrészt szerintem nem a lányoddal van bajod mert tulajdonképpen te annak a nőnek az anyósa vagy. Egy anya nem csinál ilyent a gyerekével.
2013. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
Úgy beszélsz a lányodról,mintha még gyerek lenne... Tudod nem most kell már nevelni! Visszább vehetnél és elfogadhatnád,hogy felnőtt ember,akkor talán ő sem viselkedne gyerekként... Ezt a "pindurkáNK" kifejezést gyorsan felejtsd el! Már az is gáz,hogy egyáltalán megfordul a fejedben,hogy a nagyszülői láthatást bírói úton érvényesítsd! Inkább elgondolkodnék a helyedben magamon, mert a te nevelésed ütközik most ki,és ezt csak te tudod megoldani,ha még meg lehet...
2013. jún. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mint mondottam korábban is, az én nevelésem ütközik ki. Egyértelműen hibáztam, mint azt már említettem. Én nem szeretnék semmi rosszat, csak látni az unokámat. Mi van ebben annyi rossz? Itt csak minden eshetőség szóba került. Ha valaki ennyire szeretné látni azt a piciny teremtést, mi ebben a hiba? Olvass vissza sztem. Mindig jó anyának tartott a gyermekem, csak gyakran értelmetlen dolgokon is hisztéria rohamot kap és ilyenkor nehéz kezelni a helyzetet /amit miattam van - tudom (elkényeztetés legfelsőbb fokon/.
2013. jún. 10. 10:07
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

Az nem lehet, hogy abban a kérdésben a lányodnak van igaza, és ezért dúl-fúl?

Nem lehet hogy úgy érzi, most hogy megvan a kicsi őt már nem szereted?

Csak úgy mondom a saját lányod közelebb áll hozzád, mint az unokád, lehet hogy a gyereked ezt nehezményezi.

2013. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Ne aggódj,értettem a kérdésed! :-) Viszont a lekezelő stílusodon változtathatnál! Egy 3éves gyereknél ignorálhatod a hisztit,de a felnőtt esetében,még ha tudod is,hogy az egész helyzet miattad van,nem teheted meg! Más megoldás kell! Azért leírhatnád,hogy szted miért kapott hisztirohamot,hátha oka is van!
2013. jún. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Óóó, igen, persze, te úgy vagy hibás, h nem is vagy, hiszen te csak túlszeretted és túl sok mindent adtál meg neki :DDDD.


Hogyne, biztosan így van, még a végén elhiszem. Azért fogalmazol ilyen ködösen, meg óvatosan. Figyeltél minden szavadra, nehogy kiderüljön, nem is vagy te olyan ártatlan, mintahogy be szeretnéd magad állítani!!!


Mi történt, felvilágosított a menyed, h az ő gyereke elsősorban az övé, nem pedig a közös "Pindurkátok", és legyél kedves eszerint viselkedni? Erre te bíróságilag el akarod venni tőle - szerinted tesz ilyet egy anya? A te anyád elvette tőled a gyerekedet (akárcsak heti néhány órára) ha te nem akartad?

(Komolyan, én régen sosem hallottam ilyenről, ez csak a mai nagymamák szégyene (nem tartozik ide persze az a példa, akinek ezt muszáj tennie, mert a saját szülők veszélyeztetik, elhanyagolják a gyereket - azok előtt le a kalappal, h koruk ellenére ilyen lelkiismeretesek és gondosak. Itt azonban - gyanítom - nem erről van szó :-)


Ha lett volna merszed, akkor a kérdést valójában úgy teszed fel, h hogyan lehetne azt megoldani, h mindenképp elhozhassam az unokámat, akár akarja a menyem/lányom, akár nem! Ezért is említetted meg a jog szót: hallottál vmt harangozni a nagyszülői láthatási borzalomról (az esetek nagy többségében borzalom, úgy értem) és úgy sugallmaztad a kérdést, h vk beköpje, aztán kíváncsiságot színlelve megkérdezheted, h is működik.


Miért ne láthatnád az unokád, a kicsinek is csak jó, eggyel/kettővel több ember szereti és törődik vele, ami megfizethetetlen a mai világban (is). De azért ehhez úgy kell viselkedni, h az anyuka sem egy imbecil lábtörlő, aki mint egy tenyészállat, kipottyantotta a gyereket, akihez most már több jogod van neked, mint neki. Ha nem lenne veled is gond, akkor miért merült fel a kérdés, ill. a probléma egyáltalán?

Tudod, a gyerekek az őket agyonkényeztető szülőt szokták szeretni. Hacsak nem arról van szó, h te kényeztetésnek nevezel vmt, ami tulajdonképp egyenlő a nem hagyom élni és felnőni kategóriájával (valamint az én úgyis jobban tudommal), amit a lányod esetleg megunt, plusz nem szeretné, hogy a gyerekével is ezt csináld.


Tudod, ha én egyszer nagymama leszek, nem fogom állandóan kioktatni sem a lányomat, sem a menyemet - mondjuk nem biztos, h az lesz -, mert tudom, milyen kellemetlen. Plusz, ha meg véletlenül fehér és fekete a sztori, azaz van egy bűnös és egy teljesen vétlen áldozat (aki lennél te), hát, akkor azt tudom tanácsolni, h én biztos nem útálkodnék erőszakkal, majd megbánja idővel, hogy nem becsülte meg a nagymamát.


Ha egyenlő félként kezelnéd az illetőt és nem zongoráznál az idegein, akkor miért ne szeretné, hogy odamenjetek (a te megfogalmazásodban, "haragszomrád"). A mai fiatal anyukák is szeretik ha társaságuk van, ha valaki segít nekik, szeretik, ha szeretik a picurkáikat (persze ne úgy,h közben engem degradál és háttérbe szorít az anyám/anyósom).


Mit érsz/értek el ilyen esetben az erőszakkal - komolyan, árulja már el valaki. Ha megpróbálod jogi útra terelni, biztos, h gonosz boszorkányon kívül más abban a családban nem leszel (senki nem olyan galamblelkű - nem hiszem el). Akkor szerinted így mi értelme elvinni a kicsit, azért, h utáljon és üvöltsön, amíg együtt vagytok? (nem beszélve a módozatokról, amit fentebb említettek a lányok, hát azok nagyon kellemes és jóemlékű unokázások lennének) Ti nem szoktatok néha gondolkodni, csak az a fontos, h úgy legyen, ahogy te akarod?


Nem lenne egyszerűbb és célravezetőbb -és főleg hasznosabb a kicsinek - ha megbékülnétek egymással?

2013. júl. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

Te egy rohadt szemét számitó dög vagy! Összevissza hazudsz és elferdited a valóságot! Veled van a baj, és azért vagy büntetésben, hogy végre elgondolkodj azon, hogy neked kéne megváltozni!

Itt az a probléma, hogy rendszerint te állitasz fel feltételeket, aminek engedelmeskedni kell, és ha nem úgy történik, ahogy te akarod családi botrányt csinálsz belőle. Nem Interneten meg itt-ott kéne javaslatok után kutatnod, hanem bocsánatot kérni a "lányodtól" és vele lerendezni mindent.

Meg ha utálod a gyerekedet, mi a francnak kell neked látnod az unokát? Mert az inkább a te véred? Vagy mert még nem tudja elmondani neked, hogy mekkora szemét vagy?

Neked nem nagyszülői láthatási jog kéne, hanem valaki, aki jól hátbaverdes egy lapáttal!

2013. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ezt igazán köszönöm szépen.


Te elolvastad az én válaszaim? Szerintem nem!


Szerencsére azóta hetente többször is nálunk van a lányom az unokánkkal. Mint utólag kiderült a hisztijei okai mind a vőm volt. Megcsalások tömkelege, sajnos jelenleg a válást fontolgatja, amiről igyekszünk lebeszélni hátha menthető a házasságuk.


A lapáttal való kezelés egyébként megmosolyogtatott, ja és a "dög" kifejezés minősített téged!

2013. júl. 19. 09:06
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

Ugye nem sértődsz meg, ha azt írom nem hiszem, vagy minimum nem teljesen. Eddig az elkényeztetett lányod volt a hibás, most meg a vőd??!

A "hisztijei" mit jelent - hogy nem csinálta azt, amit te szerettél volna tőle, de már rendben van :DDD? Akkor is el akartad hozni a lányod hozzájárulása nélkül az unokád, erre utólag olyan magyarázatot találsz, amilyet akarsz, akkor sem korrekt gondolat.

2013. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!