Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti ebben a helyzetben mit...

Ti ebben a helyzetben mit tennétek tartanátok tovább a nagyit? Ti a nagyi helyében mit tennétek?

Figyelt kérdés
Anyu tavaly november óta nem dolgozik, kap 28.000Ft-ot leszázalékolásit, de ez el is megy egy az egybe a hitelére minden hónapban, most 3 hete van munkája de csak 6 órát dolgozhat ez mellett, amivel havi 30.000Ft-ot keres majd, napi 3 doboz a cigije, tehát még azt sem fedezni, eddig bírtuk úgymond anyagilag nehezen de kijöttünk, hogy eltartottuk, de ódáig fajult, hogy múlt hónapban egy darab számlánkat sem tudtunk már feladni, mert egy nagyobb váratlan 100 ezer forintos kiadásunk volt,nem vagyunk nagyon eleresztve anyagilag nem keres a férjem sem túl jól, én pedig most várom a harmadik babóm, anyuék munkahelyén lehetne nem bejelentetten is dolgozni, és akkor havi 80 ezret kapna, azaz húszat hetente. Hallani sem akar róla, mivel egy éve van a 40 éves munkaviszonyig, de ez szezon munka kb, két hónapig tart még. Nem bírjuk már eltartani, és nem is szeretnénk, nem úgy áll hozzánk sem és a gyerekekhez sem, mind aki megérdemelni, nincs hova mennie egyébként, de tudja, hogy most nehezen jövünk ki és még sem segít a családján! 4 év múlva így is úgy is nyugdíjas lehetne.

2013. jún. 10. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Hol laktok?


Ha nálatok, akkor lehet neki valamiféle ultimátumot adni: minden hónapban lead x ft-ot, ha meg nem akkor mehet ahová akar.

2013. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nálunk a mi házunkba anyut magunkhoz kellett venni, mert nem volt hol laknia. Így került hozzánk.
2013. jún. 10. 13:25
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Ugye nem azt akarod javasolni anyadnak, hogy feketen dolgozzon???
2013. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Nezd, joerzesu ember nem dobja ki az anyjat. Penzt nem kell neki adni, igy majd csak leszokik a dohanyzasrol.
2013. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Egyedül a cigibe kötnék bele mert az brutál összeg pláne, hogy ilyen helyzetben vagytok és kisbaba is lesz.

Vegyen magán erőt és szokjon le. Legalábbis egy részéről.

Szerintem is adjatok neki ultimátumot, fix összeg havonta habár 28 ezerből nem lehet virgonckodni de akkor is...

A bagó nem létszükséglet.

Egyenlőre ti fogadtátok be ő van vendégségben, alkalmazkodjon.

Adj neki enni de többre ne számítson.

2013. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát én cigire egy fillért se adnék, js ennyire hülye, akkor megérdemli. El kell dönteni, hogy enni akar vagy cigizni.
2013. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondanám, hogy szegény anyukád, de hát az ő nevelése vagy ugye. Én bármikor tárt ajtókkal várnám anyukámat, ha megszorulna. A gyerekeidet is eltartod, ahogy anyukád eltartott téged is gyerekként...
2013. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

"nem vagyunk nagyon eleresztve anyagilag nem keres a férjem sem túl jól, én pedig most várom a harmadik babóm"


OFF

Mi ketten a párommal havi 300at keresünk kézbe, mégis meggondolunk akár még csak 1 gyereket is....


ON

nem úgy áll hozzánk sem és a gyerekekhez sem, mind aki megérdemelni, nincs hova mennie egyébként, de tudja, hogy most nehezen jövünk ki és még sem segít a családján!


Nem kell több, felelőtlenek vagytok mindannyian.

2013. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
Pont az ilyen hozzáállás miatt ilyen rossz a demográfiai mutatónk, kedves utolsó. Nagy gomba vagyunk az ilyenek miatt. Ha 300 ezres fizetéssel ezen gondolkodsz, akkor neked nem is való több gyerek.
2013. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

igen, kedves utolsó, meggondolom a 300 ezres fizetés mellett, mert nem a nyomorba szülöm meg, ahol 5en lakunk 80 ezerből plusz jönne a drága mama is, aki meg semmit nem tud és nem is akar segíteni. legalábbis a kérdező szerint.

de mivel nem a gyerekek száma volt a kérdés, csak én akadtam fent rajta, ezért a válaszom az, hogy a kedves kérdezőt is felnevelték, tehát segíthetne az anyján, az más kérdés, hogy nem akar....

2013. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!