Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti ebben a helyzetben mit...

Ti ebben a helyzetben mit tennétek tartanátok tovább a nagyit? Ti a nagyi helyében mit tennétek?

Figyelt kérdés
Anyu tavaly november óta nem dolgozik, kap 28.000Ft-ot leszázalékolásit, de ez el is megy egy az egybe a hitelére minden hónapban, most 3 hete van munkája de csak 6 órát dolgozhat ez mellett, amivel havi 30.000Ft-ot keres majd, napi 3 doboz a cigije, tehát még azt sem fedezni, eddig bírtuk úgymond anyagilag nehezen de kijöttünk, hogy eltartottuk, de ódáig fajult, hogy múlt hónapban egy darab számlánkat sem tudtunk már feladni, mert egy nagyobb váratlan 100 ezer forintos kiadásunk volt,nem vagyunk nagyon eleresztve anyagilag nem keres a férjem sem túl jól, én pedig most várom a harmadik babóm, anyuék munkahelyén lehetne nem bejelentetten is dolgozni, és akkor havi 80 ezret kapna, azaz húszat hetente. Hallani sem akar róla, mivel egy éve van a 40 éves munkaviszonyig, de ez szezon munka kb, két hónapig tart még. Nem bírjuk már eltartani, és nem is szeretnénk, nem úgy áll hozzánk sem és a gyerekekhez sem, mind aki megérdemelni, nincs hova mennie egyébként, de tudja, hogy most nehezen jövünk ki és még sem segít a családján! 4 év múlva így is úgy is nyugdíjas lehetne.

2013. jún. 10. 13:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Aki cigire költi a saját lánya nem túl sok pénzét, az szerintem nem kérhet még többet. És valakinek fontosabb a gyerek, még egy kis boldogság, mint plusz egy luxuscikk a meglévőknek. Szerintem ritka, ha egy gyerek a testvére helyett inkább okostefont akar.
2013. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És attól, hogy valaki nem él nagy gazdagságban, lehet, hogy megvan mindene. Ez különben is relatív. Kényelmesebb lenne az életem, ha saját magángépem lenne, akkor nincs meg mindenem? És a szomszéd gyerek, aki szerény körülmények között él, de van ruhája, fedél a feje fölött és tanulhat, néhány testvér mellett?
2013. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Kedves 300 ezer forintos kereső emberke, tudatnám meg van mindenünk saját családi ház ami nem 80 négyzetméter hanem nagyobb családi önerőből hitel nélkül, két autó nincs hitelünk! A gyermekeimnek is mindenből a legjobb legmegfelelőbb meg van. Nem túl sok a kereset de azért több, mint nektek. A férjem valóban nem túl jól keres a munkahelyén 170-180 között, de ez melett van egy sikeres vállalkozásunk, minden hónapban meg van egy bizonyos összeg határozva, hogy mennyit költhetünk, a többi, mintha nem is lenne. Úgy érzem eleget segítettem édesanyámon, de amit elértem azt mind önerőből, ő sosem tudott támogatni. OFFF
2013. jún. 12. 14:34
 14/14 A kérdező kommentje:
Jah az meg a másik, 80 ezer forintba kerül a bagója nekem havonta, más emberkéknek ennyi a fizetése.
2013. jún. 12. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!