Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A párom nagymamája borzalmas...

A párom nagymamája borzalmas körülmények között halt meg évekkel ezelőtt. Párom azóta sem volt kint a temetőben. Mit tehetnék, hogy végre kimenjen a sírhoz?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 20:58
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
57%
De neked ez miért lenne jó? Neki kell éreznie. Ha menni akar, úgy is menni fog! Ez nem a te feladatod, irtam mär, ne rángasd! Ha szereted, segíts neki, légy támasza, de ne noszogasd!!
2013. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
38%
Akkor most 15 éve nem ült mosoly az arcán és nem szórakozott? Vagy téged a mélabús emberek vesznek le a lábadról?
2013. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

A gyász mindenkinél másképp zajlik le, de 15 év már nagyon hosszú. Terápia megoldhatná, mert elakadt valahol a feldolgozási folyamat. Erre valahogy rá kellene venned a párodat az ő érdekében. A temetőbe kimenetel nem old meg semmit, még rosszabb is lehet tőle.

Sok kitartást kívánok!

2013. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
80%

Te most attól várod a megváltást, h kimegy a temetőbe? Gondolod a sír láttán egyszerre eltűnik minden gondja - elég simplex a gondolkodásmódod és a probléma-megoldási módozatod.

Ha valóban 15 éve nem tette túl magát az egészen???, akkor ott nagyon nagy gondok vannak, amire a te nem valószínű, hogy megoldást találsz, főleg nem így, h "ki kellene mennie a sírhoz, aztán minden ok"!

Egyáltalán miben nyilvánul meg az, hnem tette túl magát a halálán? Abban, h nem megy ki a sírhoz? Hát, van neked egy érdekes hírem, de olvashattad a válaszolók közt is: nagyon sokan nem járnak ki a temetőkbe, ebből azért még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

Vagy ha vannak más kóros látszatú reakciók is, amiket esetleg nem akarsz itt megosztani, akkor szakembert kell keresni.

De ha mindössze az a gond, h nem megy a sírhoz és mivel ez neked furcsa, ebből te szőttél a sztori köré egy titokzatos pszichológiai zavart - hát akkor inkább ne tedd.

Ne erőltess semmit, kérdezd meg inkább első lépésben, h szüksége van-e segítségre, illetve, h te konkrétan miben segíthetsz neki.

2013. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Azt gondolom,hogy elfojtja magában a bánatát,és ez álmokban megjelenik nála.Ha magától kiment volna a temetőbe lehet elfogadta volna ,hogy ez történt és változtatni rajta nem tud.Túl késő most küldözgetni a sírhoz valakivel inkább meg kellene ezt beszélje,pl pszichiáter.
2013. aug. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
58%
Semmit, hagyd békén. Nagy trauma lehetett neki nagymamája elvesztése, meg az egész temetés, és valszeg azért nem akarja egy jó ideig látni a sírt. Lehet, hogy soha nem is fog kimenni. És akkor mi van? Mért kellene kimennie?
2013. aug. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Álmában láthatja a nagymamáját, de a sírnál nem lát semmit.
2013. aug. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Szegény... milyen viszonyban voltak? Mi történt a nagymamával?

Nekem is meghalt a nagymamám, és nem volt más halálesetem közeli hozzátartozóval, de azt tartottam fontosnak a feldolgozásban, hogy ott vagyok, és látom, amikor már nem él, érzem, ahogy kihűl. Hogy ő már nincsen benne, és ami ottmaradt az nem ő, és már nem kell neki, és addig marad(hat)tam, amíg úgy nem éreztem, hogy már otthagyhatom a testet, elvihetik, mert már kinéztem, kiéreztem az ügyet.

2013. okt. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
15 éve...? Te, nekem is volt egy kedvesem, aki mindig a halott nagymamájával álmodott, és ez mindig mélyen megrázta... lehet, ez ő? Kék szemű, sovány, gyöngyösi fiú?
2013. okt. 23. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!