Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Én, mint unoka nem sirnek...

Én, mint unoka nem sirnek nagypapam temetésén, akkor mit gondolnatok rólam, ha ti lennetek a rokonaim?

Figyelt kérdés
Nem voltunk szoros kapcsolatban sohasem! Nem tudom, hogyha ott leszek, akkor mennyire fog fájni, h nem látom többé, de mikor mondták telefonon, h meghalt nagyon sajnáltam, de nem sírtam! Évente kb. 2-szer talalkoztam vele talán 1-1 órára! Ha nem fogok sírni biztos vagyok benne, h a családom elhord majd mindennek! Pl.: milyen egy érzéketlen, szivtelen nő vagyok én stb... Nagyon messze lakom a családtól es már nem is igazán tartom senkivel a kapcsolatot, kivéve az anyumat es a másik nagymamát, akit imádok!

2013. szept. 10. 12:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Én sem sírtam. Egy nő és a sminkje közt komoly kötelék van.

Erősnek kellett maradnom a kishúgom és a lányom előtt is. Szóval szépen felöltöztem, kisminkeltem magam, és büszkén álltam a sírja mellett. Sőt el is mosolyodtam, hogy mit szólna, ha lebőgném a sminkemet.

A kórházban is, minden nap vizit előtt kikente magát, megfésülködött és hálóinget váltott, mert nem akart topisan kinézni a "főorvosúr" előtt.

Sőt a halála napján is hajnalban felkelt, megmosakodott és kisminkelte magát. Aztán visszafeküdt aludni. Nem ébredt fel többet.

2013. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Sajnos, biztosra veszem, h fognak figyelni, mert nem látnak egyáltalán es, mint említettem en szaftos téma vagyok nekik, ezért hiába egy temetésén leszünk meg azt is megnézik majd, h a cipom orra piszkos-e?!... Azt hittem akad majd a valaszolok között olyan, aki pontosan úgy gondolkodik, mint ők! A gyász egy dolog, mások is lesznek olyanok, mint en, h nem álltak közel hozzá es bizony a pletykalkodas már a temetés végén elindul...
2013. szept. 10. 13:09
 13/23 anonim ***** válasza:

Akkor NE MENJ EL, ha ennyire csak az érdekel, hogy mások így, mások úgy!

Ezen a viselkedésen, amit te itt csinálsz ("nem érdekel, de mégis érdekel..."), sokkal inkább lehet csámcsogni

ÉS

úgyis teljesen lerí majd rólad, hogy nincs önbizalmad, nem tudod kizárni a külső tényezőket, és csak azt lesed, hogy téged ki figyel...


->

na ez a válasz már hasonlított a rokonaid gondolkodásmódjára?

2013. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én sem sírtam, pedig mi közel álltunk egymáshoz. Közelebb. Én fel sem fogtam, akkor még 13 éves lehettem és nem sírtam nevettem. Persze nem feltűnően. Elég fura volt, de mindenki másképp dolgozza fel a halált.
2013. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Mindenki másképpen gyászol..

Én sem sirtam a nayganyám temetésén, pedig csak a halála előtti években költözött el tőlünk (otthonban tudtuk csak az állandó felügyeletet és orvosi ellátást megoldani)

Édesanyám sem sírt a temetésen, amikor megtudta, hogy elhunyt akkor igen, de a temetésen emberek előtt már nem...

2013. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek, aki valaszolt!


Az onbizalmammal, hidd el nincs gond! Igen, arra vagyok kíváncsi, h ők mit mondhatnak! Am, ha számítana a véleményuk, akkor gondolod elmennek? Vázolni akartam a helyzetet...

2013. szept. 10. 15:03
 17/23 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp gyászol. Én például elég érzékeny típus vagyok, még egy idegen temetésén is képes lennék elsírni magam! Fél éve halt meg nagybátyám, két-háromévente láttam talán pár percre, soha nem kedveltem, alkoholista volt. A temetésen mondogattam magamnak, hogy nem lehet sírnom, elvégre én nem is kötődök hozzá úgy érzelmileg. Erre annál a résznél, mikor a fiatalkori éveit mesélték, meg utána általánosságban, egyszerűen nem bírtam visszatartani a könnyeimet. De ott sem nézte senki, hogy jaj én elpityergem magam...

Hugom meg teljesen más típus, ő nagyon ritkán sír, temetésen sem sírna mások előtt.

Visszatérve nagybátyám temetésére, mamám (a saját édesanyja) nem sírt a temetésen, és elhiheted, nem azért, mert nem szerette a fiát. Egyszerűen mindenki másképp gyászol.

2013. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy a temetés hangulata mégis csak elő fog csalogatni néhány könnycseppet belőled, ha érzékenyebb vagy esetleg. Így ne indulj el, hogy tuti nem fogok sírni, azok meg ezen fognak majd csámcsogni, mert akkor őket fogod figyelni, hogy téged figyelnek-e. Ha jól veszem ki a szavaidból valahova vidékre mész talán temetésre. Szerintem a temetés után sem fogsz gyakrabban menni feléjük, szóval add meg a nagypapának a tiszteletet, hogy elköszönsz tőle, de tedd úgy ahogy neked jól esik. Egyébként voltam olyan temetésen, ahol a saját lánya nem sírt az édesanyja temetésén. Ő azt mondta, hogy még mindig nem hiszi el, hogy halott az anyja, így sírni sem tud. Rezignált volt, nem nézett ki jól, de egyáltalán nem sírt, pedig nagyon jó kapcsolatuk volt.
2013. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mindenki másképpen gyászol. Senkinek semmi köze hozzá.

Nem a látványos sírás, zokogás jelenti a gyász meglétét.

2013. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én nem sírtam, parancsra nemtok sirni.. fel se fogtam ami történt mikor dédim itthagyott
2013. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!