Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meddig illik fekete ruhát...

Meddig illik fekete ruhát hordani?

Figyelt kérdés
A nagymamám meghalt szerdán,holnap lesz a temetés. Azóta feketét hord mindenki a családban. Tudom,hogy a gyerekeinek sokáig illik feketét hordani, de az unokáknak? Szeretném megadni neki a tiszteletet én is.
2013. szept. 15. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy gyászol.

Én egy fekete szalagot hordtam a galléromon papim miatt.

Addig volt fent, amíg nem volt olyan hét, hogy ne gondoljak rá, amíg el tudtam engedni. Ez 4 hét volt. De ez személyes történet és nem az illem.

2013. szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

16 voltam, mikor a nagyapám meghalt, nem hordtam fekete ruhát, nem gyakrabban, mint amikor nem gyászoltam. Sajnos nagyanyám hamarosan követni fogja, nem hiszem, hogy most többször öltöznék feketébe. A gyászom az én személyes dolgom, belül élem meg és ehhez senkinek semmi köze. Másrészt, falun lakom, nagyanyám viszont nem itteni, engem sokan ismernek, ha feketében kezdek járni, minden lépésnél meg fognak állítani, hogy miért hordok feketét, és nekem ehhez nincs türelmem, meg a sablon szöveghez sem, ami ilyenkor várható kívülállóktól. Én magamban éltem meg nagyapám elvesztését is, egy évig szinte magamnál sem voltam, rengeteget fogytam, a szomszéd az egy év végére meg sem ismert, ez a következmény egyébként nem tűnt fel neki, csak az, hogy nincs rajtam fekete, és nem járok naponta a temetőbe. Én mindenkit békén hagyok a saját gyászával, fordítva is elvárom.

Ha Te magad úgy érzed, feketébe kell öltöznöd, tégy úgy, senki nem szabhatja meg neked.

És fogadd együttérzésem nagymamád miatt. :(((

2013. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tökéletesen együtt értek a 2. válaszolóval. Én is úgy gondolom, hogy mindenki úgy gyászol, ahogy szeretne. Én sem hordanék biztosan hónapokig feketét, mert lépten-nyomom kérdezősködnének, amihez nekem sem volna kedvem, meg a sablonszövegekhez sem, ahogy a 2. válaszoló írja.
2013. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van benne valami! Köszönöm szépen.:(

Remélem, nem lesz igazad és a nagymamád még nagyon sokáig fog élni!

2013. szept. 15. 22:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm, Kérdező, sajnos nem sok remény van nagymamámmal kapcsolatban, nagyon beteg. :(( Tudom, hogy már nem sok van hátra, láttam már ilyet. De muszáj kihúzni magam, itt az 1 éves kislányom. Nagyon furcsa látni a két végletet. :(
2013. szept. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!