Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan segítsek mamámnak? És...

Hogyan segítsek mamámnak? És hogyan dolgozzam fel, ha már nem jön rendbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nagymamám stroke-t kapott, elvileg enyhébbet. De nem tud beszélni, fél oldala lebénult...:( Előtte szellemileg tökéletes volt, igaz voltak visszér gondjai stb... Nem bírom elviselni, hogy így kell látnom, bepelenkázva, fekve egésznap, nem tud kommunikálni...Mindennap beszéltünk, velünk lakott. Ő a legjobb barátom. Nem bírom..... Megbolondulok! Ma már javulgatott, észlelt mindent, mosolygott, bólogatott, igaz beszélni nem tudott. Aztán hirtelen vmilyen görcse lett és utána semmire sem reagált...Szerintem már nem lesz jobban.Megőrülök, hogy nem tudok segíteni, az orvosok se csinálnak vele nagyon semmit!



2013. szept. 24. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyet tudsz tenni,és ezzel nagyot segíthetsz neki:szzeresd továbbra is tiszta szívből,amíg él!
2013. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Na meg persze segíts be a gondozásába!Könnyítsd meg az életét.A feldolgozáshoz tanácsolom azt,hogy állj hozzá úgy,hogy ne mutasd a mamádnak a fájdalmadat,csak a végtelen szeretetedet.És ha őt látod mosolyogni,akkor már a te szívednek is könnyebb.
2013. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindennap bent vagyok nála több órát, etetem ha éhes stb...masszírozom, olvasok neki, mesélek a napomról. Ma elmondtam , hogy nagyon szeretem és jöjjön haza...Mindenre ragált. Aztán már semmire később, nem is volt magánál.Ki vagyok idegileg. Amúgy sose sírtam előtte, mindig bíztattam. Az zavar a leginkább, hogy az orvosok bunkók, és a roham után annyira voltak képesek, hogy megmérték a vérnyomását szájhúzva. Undorodom a világtól!
2013. szept. 24. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennél többet nem tudsz érte tenni. :(
2013. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hiányzik a régi mamám! Ő a legaranyosabb, legjobb, leghumorosabb nagymama! Bármit megadnák azért, hogy visszakapjam...
2013. szept. 24. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Elhiszem. Sajnos tényleg nem tudsz mit tenni. A stoke-ot általában gyógyszerrel kezelik, ami feloldja azt a vérrögöt, ami elzárja az agyi eret. (Már, ha vérrög okozta, mert sajnos az ér is görcsbe rándulhat, s emiatt leszűkül, nem jut át rajta a vér.) Más esetekben pedig műtét szükséges és kiemelik a rögöt. De ez egy nagymama korában elég komoly beavatkozás, már csak az altatás miatt is. Ha fel is épül, sajnos nagy valószínűséggel már nem lesz a régi, erre készülj fel lelkileg. De lehet, hogy fog újra beszélni. Nem olyan tisztán és érthetően, de visszajöhet a beszéde, vagy képes lehet újra járni. Nem tudom, hány éves a mamád, de ebből felépülni nagyon sok idő és rengeteg küszködés.


Te azzal, hogy bemész hozzá, beszélsz neki, nagyon sokat segítesz, mert általad érik ingerek, amikre reagálhat. Ez egy ilyen agyi eredetű problémánál nagyon fontos. Ha már nem tudsz mit mondani neki, elmesélheted a napodat, vagy olvashatsz neki újságot. Az, hogy beszédet hall, sokat segít.


Az orvosok valószínűleg azért nem tettek érte többet, mert már kapja a gyógyszereit. Sajnos ennél többet egyelőre nem tehetnek. Ilyenkor kivárnak, hogy eredményes-e a gyógyszeres kezelés, majd készítenek CT-t, vagy MRI-t, hogy mi a helyzet az agyában. Biztos kap olyan készítményt is, ami arra hivatott, hogy megakadályozza újabb stroke kialakulását. De sajnos ez nem jelenti azt, hogy nem lehet újabb rohama, vagy, hogy a jelenlegi állapota nem lehet súlyosabb. Kérdéses, hogy milyen állapotban van az agya, mennyi rész halt el, stb. Ezek mind befolyásolják a felépülési esélyeit.

2013. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mindannyian mar megmondtak....Nagyon sokat segitesz neki azzal,hogy vele vagy,hogy szereted.Nagyon remelem,hogy rendbejon.

Legy eros

2013. okt. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!