Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha a nagyszüleim nem hagynak...

Ha a nagyszüleim nem hagynak rám semmit azért perelhetek?

Figyelt kérdés

A történet a következő , nemrég meghalt a nagyapám , és a nagymamám most mondta el h összes vagyonát mindent csak az egyik unokájára hagyja . Négy gyermeke van a nagymamámnak és hat unokája

A papír már meg van írva ,h most mindet rá hagy , de ezt nem mondta el senkinek csak akkor amikor már meg volt a szerződé, hogy az unoka nevén van a vagyona .

Mivel a nagypapámnak nem volt semmije amikor összeházasodtak és közösen nem szereztek - nem tettek szert semmi vagyonra. Valamint amit örökölt a pénzt szétosztotta a gyerekei között . Ezért mindenki úgy gondolja a családba , hogy nem fogunk perelni , mivel a nagypapánk után nem maradt ránk semmi.

A nagymamám házasság elöt örökölt több milliós vagyont , erdőket , földeket házakat , portat stb. ..

A nagyszülőket a gyerekek mindent héten látogatták,

anyukám mindig mosott vitt nekik enni , takarított utánuk a többi gyerekei is szintén sokat segítettek nekik



Mit lehetne tenni ?Lenne valami kiskapu amivel az öröklődést meg lehet támadni ? segitsetek 16/L



2013. nov. 3. 17:27
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

21: nem a segítségrol van szo , nem is a pénzrol .

20:nagyapám meghalt és nem volt semmi vagyona , vagyis az egyik foldecske valami , bonyolult mert azt kozossen vettek anno , de a nagymamám neve van rajta .

És nem arrol van szo , hogy ha meghal akkor ki örököje ,mert ráíratott mindent.

19:Az vesse rá az első követ, aki bűntelen közületek!

2013. nov. 3. 18:29
 22/36 anonim ***** válasza:
21%

Én megértem a kérdezőt! És egyáltalán nem a pénz miatt, az engem nem érdekel! Csupán tudom milyen érzés, ha van több unoka és van köztük egy 'megkülönböztetett'.

Nálunk is a fiú az. Velünk sincs rossz viszony, de mégis teljesen másképp áll hozzánk és hozzá. Dehát nincs mit tenni, mindenkinek szíve joga eldönteni kinek adta a szeretetét/vagyonát stb. az más kérdés, hogy ezt a többiek hogyan élik meg!

2013. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
35%

Rád majd a szüleid hagynak a nagyszülőnek az unokára miért kellene?


"A nagymamám házasság elöt örökölt több milliós vagyont , erdőket , földeket házakat , portat stb"


Nagyszülő házasság előtt örökségről beszélsz,komolyan hány éve volt az minimum 70-80 éve, mi van abból már.



Hányszor mentnél takarítani vagy ásni ebbe a kertbe?

2013. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
24: nagyon sokszor
2013. nov. 3. 18:36
 25/36 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem rolam van szo , nem magam miatt nyitottam a kérdést , hanem a gyerekei miatt , mivel abbol 2 perelni akar , mi nem ,csupán csak érdekelt volna mennyi eselyuk lehet .
2013. nov. 3. 18:40
 26/36 anonim ***** válasza:
21%

Én úgy tanultam még tizenvalahány éve, hogy a kötelesrész akkor is jár a gyerekeknek, ha valakire még életében ráiratta a vagyonát, azaz neki ajándékozta/adományozta. De ezért a szüleidnek perelnie kell és bizonyítani kell, hogy az ajándékozás így történt. Nyilván pl. földhivatali papírokkal, ha ingatlanról van szó, de ezt egy ügyvéd jobban tudja. A kötelesrész nem az unokának jár, hanem valamelyik szülődnek.

A kötelesrész pedig a fele annak, ami a törvényes örökléssel járna. Ha 4 gyerek van, akkor ez 25%-nak a fele, tehát 12.5%-ot kellene kapjon a szülőd.


Itt van pontosabban:

[link]

2013. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó eltartási szerződés esetén pl nincs köteles rész, ügyvéd biztos azt tanácsolta nekik, és azt is írtak.
2013. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
86%
Most végrendelete van nagymamádnak vagy öröklési szerződése??? Nem mindegy, végrendelet esetén jár a gyerekeknek a kötelesrész, ha szerződés van, akkor viszont NEM!!
2013. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
18%

18:40: pereljetek ti is, különben nem kaptok semmit. Azonban ha a nagymama még legalább 15 évig élni fog, akkor az adományozott vagyon már nem számít bele a hagyatékba...

(667. § (1) a fenti linken)

2013. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

ajándékozta ennyit tudok , nem mutaták meg a papírokat ,

h mit írtak le benne meg mit nem .

2013. nov. 3. 18:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!