Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mit lehet csinálni...

Szerintetek mit lehet csinálni a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz 70 éves, de kb 60-nak se néz ki, egészsége is körülményehez képest ok, van 3 gyereke 6 unokája, 1 dédunokája. Mentálisgondjai vannak sajnos, talán a gyerekkora miatt, kezeltette is magát, akkor évente pszichiátrián kezelték pár hétig és jól volt nagyjából. Viszont an egy olyan rossz szokása, hogy minden évben, ált. nyáron valamelyik gyerekét kiszúrja magának és arra haragszik, duzzog, nem szól hozzá, érezteti, hogy valami baja van (általában mondvacsinált hülyeség). A legkisebb lányának aki ugyanott él mint ő hitelt vett fel, nem fizette a lánya, az ő nyugdíjából tiltják le minden hónapban. Már vagy 2 éve, nem nagyon fizetik ki neki, néha adnak neki pénzt fára, meg a számlákra, de tuti nem az egészet. Ebbe mostanra teljesen belebolondult, ma magán kívül ordibált, hisztizett (nem tudom más szóval mondani), öngyilkossággal fenyegetőzött. Anya (a legidősebb gyereke) felhívta az orvosát (pár éve már nem kezeltette magát), hogy fogadná-e, holnap visszük hozzá, de nem akar jönni. Erőszakoljuk rá, vágjuk be a kocsiba és vigyük el? Vagy mit lehet tenni, hogy megértse nem csak a pénz boldogít? Megértem őt is, nagyon rossz lehet, nagyon nehéz, de nincs egyedül és ezzel csak ront a helyzetén. Ráadásul úgy veszem észre neki mindig kell valaki akire haragudjon...
2013. nov. 7. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Szúrjatok ki vele úgy, hogy kifizetitek helyette azt az dósságot!

Persze, hogy nem ti csináltátok neki!

Ugye, máris fel vagy háborodva, pedig csak az ötlet feldobva! Mi lenne, ha akkor is neked kellene fizetni? Ha akarod, ha nem!

2013. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Hmmm...kísértetiesen hasonló esetről tudok, de náluk sem tudtam segíteni, ez nagyon nehéz helyzet.


Azért a "pénz nem boldogít" mondást nem arra szokták használni, ha valaki nem fizeti a hitelét, és az édesanyjától veszi el a pénzt. Ezt meg lehet érteni.

2013. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Amint írtam is, megértem, hogy ki van készülve a helyzettől, DE nem hiszem, hogy ez öngyilkosságra kell, hogy okot adjon, vagy mondjuk ki se lásson a depresszióból, de ha így is van, segíteni akarunk neki. De te úgy látom nem segítő szándékkal vagy az oldalon, kattintassz kérdésekre sőt még válaszolsz is valami rosszindulatú hülyeséget. Kedves ketteske...
2013. nov. 7. 19:27
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, mi segítene rajta? Ha visszakapná a pénzét, amit nyilván segítő szándékkal adott a lányának (hiszen neki vette fel a hitelt).

Vagy tudod mit, jobbat mondok!

Fizesd te minden hónapban a hitelt, utána, ha neked nem marad magadra egy filléred se, állj a tükör elé, és korgó gyomorral ismételgesd a fűtetlen lakásban: "nem csak a pénz boldogít, nem csak a pénz boldogít". Na, ez hogy tetszik?

2013. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 besenyőpistabácsi ***** válasza:
100%
Ha pénz ennyire nem boldogít téged, akkor valóban okos ötlet lenne kifizetned helyette az adóságot! Ne háborogj, mert ez még csak a javaslat! Akkor hogyan háborognál, ha tényleg neked kellene fizetni? Olyanná lennél, mint a nagymamád!
2013. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszindulat, nem hülyeség, de fizesd te és mutasd meg neki, hogy így is lehet boldogan élni! Közben mosolyogj azon, hogy egy filléred sem maradt! Neki is jobb kedve lesz, mert marad egy kis pénze.
2013. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Miért vagytok ilyen gonoszak a kérdezővel? Miért fizetné ő a nagynénje hitelét?
2013. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Vedd elő a legkisebb lányát, aki ugynaott él és fizettesd ki vele a felvett hitelt és ha ezután sem szűnik meg az ordibálás és hisztizés, csak utána vidd pszichiátriára.
2013. nov. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert neki van akkora arca, hogy a pénz nem boldogít? Ja, úgy könnyű, ha nem neki kell fizetni. Nem tudom kérdező te mit szólnál, ha a családtagod meglopna, mert ez végül is az. Fizetnéd mosolyogva? És azt is vedd hozzá, hogy valószínűleg egész hátralévő életében fizetnie kell. Biztos tök jó érzés tudni, hogy ezentúl nyomorogni fogsz (persze ezt nem tudjuk, lehet, hogy nem nyomorog, de azért egy nyugdíjból nem lehet könnyű kijönni).
2013. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy problémák vannak a nagymamával. És hogy túlreagál dolgokat. De be kell látni, hogy ez most tényleg jogos. Szegény idős, kissé talán demens, lehet, hogy intenzívebben reagál.

De sorban kell megoldani a problémákat. A legnagyobb gond, hogy a leányzó nem fizet. Ez nagyon nagy probléma, nem lehet elbagatelizálni és ráfogni egy öregasszony szeszélyességére. Te valószínűleg nem fogsz tudni tenni semmit az adósság ügyében. De megértheted a helyzetet. Lehet, hogy a lánya, de nem lophatja meg az ember a saját anyját sem. Ennyi.

Az öngyilkossággal ilyenkor általában csak üresen fenyegetőznek, bár komolyan kell venni, mert a sok stressz és idegeskedés gyorsan rámehet a nagyi egészségére. Úgyhogy ha begyógyszerezve jobbnak fogja érezni az életét (mert ha orvoshoz viszitek akkor nyugtatókat és altatókat fog kapni) akkor kocsibatuszkolás - csak nehogy közben rendőröket hívjon, mert akkor bajban lesztek.

2013. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!