Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mit lehet csinálni...

Szerintetek mit lehet csinálni a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz 70 éves, de kb 60-nak se néz ki, egészsége is körülményehez képest ok, van 3 gyereke 6 unokája, 1 dédunokája. Mentálisgondjai vannak sajnos, talán a gyerekkora miatt, kezeltette is magát, akkor évente pszichiátrián kezelték pár hétig és jól volt nagyjából. Viszont an egy olyan rossz szokása, hogy minden évben, ált. nyáron valamelyik gyerekét kiszúrja magának és arra haragszik, duzzog, nem szól hozzá, érezteti, hogy valami baja van (általában mondvacsinált hülyeség). A legkisebb lányának aki ugyanott él mint ő hitelt vett fel, nem fizette a lánya, az ő nyugdíjából tiltják le minden hónapban. Már vagy 2 éve, nem nagyon fizetik ki neki, néha adnak neki pénzt fára, meg a számlákra, de tuti nem az egészet. Ebbe mostanra teljesen belebolondult, ma magán kívül ordibált, hisztizett (nem tudom más szóval mondani), öngyilkossággal fenyegetőzött. Anya (a legidősebb gyereke) felhívta az orvosát (pár éve már nem kezeltette magát), hogy fogadná-e, holnap visszük hozzá, de nem akar jönni. Erőszakoljuk rá, vágjuk be a kocsiba és vigyük el? Vagy mit lehet tenni, hogy megértse nem csak a pénz boldogít? Megértem őt is, nagyon rossz lehet, nagyon nehéz, de nincs egyedül és ezzel csak ront a helyzetén. Ráadásul úgy veszem észre neki mindig kell valaki akire haragudjon...
2013. nov. 7. 18:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A "kocsiba tuszkolás" kicsit durva! Közveszélyes? Bűnöző?

Nem-nem!!! Csak piszkosul el van keseredve!

Kap egy marék gyógyszer, akkor csendben marad! Igen azt kis időt már így is kibírja, nektek meg nyugtotok lesz! Igaz, amit telegyógyszerezve tölt el, az már kimarad az életéből...

2013. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tuszkoljátok kocsiba, ezt nem lehet megtenni amíg nincs a mentális állapota miatt gyámság alatt. A mentális problémákkal ez a legnagyobb gond, hogy amig ő nem akarja kezeltetni magát, és nem csinál tényleg ön vagy közveszélyes dolgokat, addig tehetetlenek vagytok. Te semmiképp nem vagy felelős Őérte, nem te tartozol a pénzzel, szerintem nem tudsz semmit tenni, és nem is kell tenned semmit ebben az ügyben. Édesanyád próbáljon a lelkére beszélni, hogy kezeltesse magát, ha nem hagyja, ő sem tud ezen változtatni, ennyi.
2013. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ma bevitték a kórházba, nem kellett vitatkozni vele. A nagynéném egy idióta, nem törődik csak magával, de helyette nem tudom élni az életét, helyette fizetni sem. A kórházban remélem lelkileg rendbejön, a kérdés lényege sem az anyagi oldal hanem az emberi volt. Érdekes, hogy ennyi ember szerint ha nincs pénz (nem kenyérre nincs neki, hanem havonta ruhákra, meg extra dolgokra) nincs semmi értelme az életnek, lelki sivárságukat csak sajnálni tudom, és azt hiszem utolsó alkalom volt, hogy itt kérdeztem bármit. A pénz nem boldogít persze nem igaz ha napi kenyérre sincs, vagy a gyerekednek kell napról-napra nemet mondani, de ő nem így áll
2013. nov. 8. 17:44
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, neked tényleg ki kellene próbálnod egyszer, milyen az, amikor NINCS pénz... nincs pénz, nincs miből fűteni, áramot, vizet használni, kaját venni, felöltözni, ne adj' isten megvenni egy könyvet vagy elmenni szórakozni.

Nyilván te úgy élsz, hogy a kaja a hűtő szerves tartozéka, a fűtés jön a fűtőtestből/kályhából, a víz meg folyik a csapból, a ruhát pedig ki kell venni a szekrényből - ja, és ha netezni akarsz, leülsz a székre a számítógép elé. Nos, ha nincs az a vacak, lelki sivárságot okozó pénz, akkor mindezek a dolgok NINCSENEK.

Érted már?

2013. nov. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%
Össze lett itt mosva egy-két dolog kedves kérdező! Könnyű más felett pácát törni, ha neked megvan mindened! Az emberi oldaláról lett itt megközelítve mindenki részéről egy embertelenség! A mamádnak mindene megvan, maire szerinted szüksége van! Ha meglopják, ha nem, fogja be a száját, mert elviteted a bolondok házába, ha kell erőszakkal! Az olvasóknak ez nem tetszett! Ezért szerinted lelkisivárságban élnek!
2013. nov. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon remélem, ha egyszer kirabolnak téged egy rossz szavad nem lesz, mert csak a plazma tv-t vitték el, kaját hagytak a hűtőben. De komolyan, ha neked ennyire nem számít a pénz, hogy ha nem halsz éhen, már örülsz, miért nem fizeted neki? Mert egy képmutató gyökér vagy, akinek csak a szája nagy?
2013. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"A nagynéném egy idióta, nem törődik csak magával, de helyette nem tudom élni az életét, helyette fizetni sem." Nem tudom miből jött le, hogy idióta?! Ő is csak azt szeretné, ha más helyett nem kellene fizetni! Úgy látszik valamilyen lelki trükkel mégis lapátra dobtátok, mert a korházban csak lebutítják, hogy ne "hőbörögjön", ha olyasmit lopnak el tőle, amire nektek nincs is szükségetek!

Ha nektek nem kell az ő pénze, neki se kelljen a sajátja!

Ahogyan írták már, jó lenne, ha téged is megfosztanának olyan dolgoktól, amire szerintünk semmi szükséged! Ha mégis megemlítenéd, akkor már hőbörögsz, meg idióta vagy, és vitetnénk a diliosztályra! Ha megfenyegetnénk, hogy betuszkolunk és sosem jössz ki onnan, mennél te vita nélkül "magadtól"!

2013. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!