Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan bújhatnék ki a nagymamá...

Hogyan bújhatnék ki a nagymamámmal való találkozások alól?

Figyelt kérdés

igen, elég bunkónak tűnhetek így első látásra. nem kérem, hogy azt írjátok, hogy a család a legfontosabb stb, mert egyetértek, de az apai nagymamámmal nem szándékozok szülinapokon és karácsonyon kívül találkozni.


van rá okom. nővérem és anyukám már évek óta nincs velük jóban, ezért hozzánk nem jöhet. kiskoromban nem értettem, ugyanis én jóban voltam vele. modern, van facebook-ja, régen msn-en beszéltünk. kisebb koromban minden nap beszéltünk, titkokat is elmondtunk egymásnak. aztán elkezdtem kamaszodni, plusz megismertem a valódi énjét. sokszor érzelmileg zsarolt, és nem is ismer igazán. nem nagyon szeretek olvasni (lehet megvetni...:D) és könyvet kaptam tőle egyik karácsonyra, aztán hallgathattam, hogy mekkora bunkó vagyok, amiért nem örülök neki és nem olvasom el.

volt egy rosszabb korszakom, amikor a szüleimmel is rosszban voltam, a barátaim mind iskolán kívül voltak, tanulási nehézségeim is voltak. ő (elmondása szerint csak segíteni akart) minden nap a fejemhez vágta, hogy mekkora sz*r vagyok, béna, meg hogy a szüleimmel kéne töltenem minden percemet, közben ilyen suttyó módon rosszban merek lenni velük. egyszer felhívott, kiakadt a rossz kedvemre, kinyomta a telefont, és elterjedt a családban, hogy én b*sztam rá a telót.

elvárta, hogy minden héten találkozzunk, minden nap beszéljünk, és amikor nem így volt, megsértődött, érzelmi zsarolásba kezdett, meg akarta mondani, hogy mit csináljak. egyszer az ő kerületében voltam házibuliban, és amikor ez kiderült, lecseszett, hogy nem mentem át hozzá, de még egy sms-t sem írtam neki, hogy a közelben vagyok.

aztán jöttek a családi szidások. szidta anyukámat, hogy rossz anya, mert amikor orvosnál voltam és felhívott valamit megbeszélni, nem kérdezte meg, hogy mi volt az orvosnál. ez van, nem szokása telefonon ilyeneket megbeszélni, ha úgyis egy óra múlva hazaérek, hát minek? az anyai nagymamámat (akit én imádok) nem szereti, mert ő velünk lehet, akár nálunk is. egyszer nem írtam vissza neki msn-en, mert a másik mamám nálunk volt és vele foglalkoztam. amikor visszaültem a géphez, mondtam neki, hogy bocsi, de itt a mama. elkezdett utálkozni, hogy ő bezzeg átmehet, ő fontosabb nekem, stb. hát igen, basszus, tényleg fontosabb!

egyszer elutaztak szüleim pár napra, a másik mamám volt velem. én beültem a kádba 1 órára, közben hívott apu, hogy megérkeztek, minden oké, stb. amikor kijöttem a kádból és a géphez kerültem, egy dühös üzenet várt rám: miért nem szóltam, hogy már beszéltem apuval (úgy kb fél órával ezelőtt, miközben a kádban ültem)?

elzavart tanulni, mondom mindjárt még 10 percet facezek. és akkor érzelmi zsarolás: ez annyira szörnyű, te vagy az egyetlen a családban, akinek a szórakozás fontosabb, mint a munka...


na igen, tudom, hogy lesz egy pár olyan, aki azt gondolja, hogy ezek nem is nagy problémák, de ezek igazából csak a töredékei az egésznek... és nekem igenis nagy bajok. ráadásul nővéremet annyira megbántotta, hogy ő 10 évig egy szót nem váltott vele.


az exem régen mindig kibújtatott a programok alól, de a mostani barátom nem ér rá mindig, ezért nem tudok már mit kitalálni, hogy ne kelljen olyan gyakran mennem. most egyhuzamban 3x voltam ott, elég sok volt.


mit tanácsoltok?


és ismétlem: nem szidást kérek, köszönöm szépen! :)


18/L


2013. dec. 29. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Én azt tanácsolom írd le egy-2 mondatba, mit szeretnél. Ezt a regény nem fogja senki végigolvasni.
2013. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

én is mindig elolvasom a hosszúakat, gondolom, nem vagyok egyedül.:)


de a lényeg az, hogy idegesít az apai nagymamám, aki fent van facebookon, szóval ott is tud idegelni, és nem tudok hogy kibújni a programok alól.

2013. dec. 29. 20:48
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Ne haragudj, de kb. a negyedéig bírtam olvasni.

A konkrét sztorik teljesen érdektelenek.

"Kibújni" egyszerű: nem akarsz, hát nem mész hozzá, nem beszélsz vele.

Kényszeríteni senki sem fog.

2013. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Drága unokám? Te vagy az? Gyere át most azonnal, beszéljük meg ezt! Puszi: Mama
2013. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
18 éves vagy... ha nincs kedved, mond hogy most nincs kedved menni és kész... majd valamikor mész... ha nem akarsz napi szinten beszélgetni vele, tiltsd le... aznap feloldod amikor úgy érzed akarsz vele pár szót beszélni... ha besértődik miatta hát sértődjön.. az ő baja nem a tied... gondolom a barátodat nem hívja fel, hogy tényleg vele találkozol-e... de mehetsz barátnőzni is, bárhova... vagy észre veszi magát, vagy nem... de én tuti nem hallgatnám ezt napi szinten amiket írsz... (én végig olvastam :) )
2013. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Kibújni nagyon nem tudsz. Vállald már fel a véleményedet, akár egy levélben. Megírod neki 5 sorban, hogy a hülye húzásai miatt nem szívesen érintkezel vele, és nézzen magába, mert bánt téged, ez neked fáj, és sértő. Vagy legalább azt, hogy szeretnéd megritkítani a találkozást, mert folyton sérteget téged, és te nem szeretnéd ezt tűrni. Aztán ha megsértődik, akkor mi van? legfeljebb még annyiszor sem látod, ami nem egy rossz dolog egy ilyen érzelmileg zsarolós nőszeméllyel kapcsolatban.
2013. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Én végig olvastam... (Aki erre nem képes, az minek ír?)

Én is azt mondom, hogy vállald fel a véleményed, talán ez a legjobb megoldás ilyenkor... Megmondom hogy nem, hogy miért nem, és kész.

2013. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Marikám, nagyon sajnálom, nem gondoltam, hogy megbántalak ezekkel a dolgokkal. Na gyere át a nyóckerbe, van Mamánál finom epres túró rudi. Csókol szerető nagymamád.
2013. dec. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Remélem, tudod, hogyha letiltod Facebookról: azt nem fogja észrevenni. Viszont ő nem lát Téged és ha ír, az nem jelenik meg Nálad. (és nem látja, hogy ő már nincs fent Neked, tehát bátran letilthatod).

18 éves vagy, felnőttél, utánozd a nővéredet, Te se szólj hozzá 10 éven át. Majd megszokja és keres új áldozatot. Aki a saját unokáját bántja, azt nem kell sajnálni. De, ha presszionál, azt is mondhatod neki, hogy azért nem mész át hozzá, mert nagyon rosszul érzed ott magad. és hogy Te őszintén nagyon szeretnéd vele tartani a kapcsolatot, de képtelen vagy, mert amikor odamész boldog vagy, de ha eljössz onnan: szomorú vagy. és hogy rájöttél, hogy Te nem szeretsz vele lenni. Ezzel szemben, ha szomorú vagy és bemész egy moziba, akkor vidám leszel. Így hát helyette inkább moziba mész. és hogy sajnálod, hogy neki ez rosszul esik, de ez tény és ez az ő baja. Az ő torkán sem lehet lenyomni azt, amit utál (mondjuk a spenótót) és ugyanígy a Tiéden sem. Ő baja. Ehhez Neked semmi közöd. Oldja meg! Nézzen tévét! Szerezzen férfi barátot és azzal szórakozzon. Ne rajtad unatkozzon! (Talált magának egy balekot, Téged, menekülj előle. Semmivel nem tartozol neki.) Ui.: Nekem tetszett a kérdésed. Olvasmányosan írsz!

2013. dec. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gungasam ***** válasza:
46%
Nagyi! Nem megyek hozzád amíg nem kezdesz el rendesen borotválkozni! Utálom a bajuszt!
2014. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!