Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti elengednétek a 2 éves...

Ti elengednétek a 2 éves gyereketeket nyáron a családi nyaralóba? Ott lesznek a nagyszülők és az anya testvérei.

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 16:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Mi is 2évesen kezdtük "lepasszolni". 200km-re laknak a nagyszülők,szóval volt bennem félsz. Először 3napra vitték,majd 1hónap múlva egy hétre. Nyár végén jött apu,és a gyerek magától mondta,h.pakoljak neki,mert megy papával csavarogni:-D ! 2hetekre szokott menni. Imád ott lenni,annyi,h.nem beszélek vele telefonon sem mert úgy már előfordult,h.eltört a mécses,addig meg eszébe sem jutottunk,a kis sz.rosnak!:-)

Most volt anyukám nálunk,vasárnap ment a vonat,a fiam meg ismét lelépett és nem is volt tervezve,hirtelen találta ki,h.Ő megy mamával. Egy hétig lesz,6.-án kezd anya is dolgozni,meg az ovi is kezdődik. Már 4éves és még soha nem jött úgy haza,h.többet nem megy. Először rossz, nekünk. Hiányzik,rend és csend van itthon ami furán hangzik,de nyomasztó.2.-3.nap már kezdem kihasználni a szabadságot. Kell nekünk is,nekik is a külön töltött idő.

Mi is sokat nyaraltunk nagyszülőknél és olyan meghatározó időszaka az életemnek,gyerekkoromnak,h.néha szeretném újra átélni. Mama palacsintáját enni,menni a tópartra,mezítláb szaladgálni az udvaron egész nap!csodálatos emlékeim vannak és hogy már nem élnek a nagyszüleim már csak ezekben az emlékekben tudom őket felidézni.

Szeretnék erre a gyermekemnek is lehetőséget adni...

2013. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Én ennyi idősen már simán voltam a nagyszüleimmel 1-2 heteket. később, ovis koromtól már simán a fél vagy az egész nyári szünetben lent voltam a nyaralóban. Volt, hogy a szüleim voltak lent, volt, hogy nagynénémék, mamámék meg egész nyáron, unokatesóim is. Legjobb nyarak voltak. Imádtuk :)
2013. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

ennyi idősen anyum is simán lepasszolt a nagyiéknak :) imádtam a kezdetektől, és jobb is volt vidéken a kertben játszani mint egy szűk panelban a város közepén.

a nagyszüleim már nyugdíjasok voltak, és ők is nagyon élvezték hogy velem lehetnek, soha nem teherként élték meg.

azok voltak a legjobb nyarak :)

2013. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
Természetesen! :)
2014. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
tesómék külföldön laknak, a kisasszony 2évesen 2hónapot volt anya apa nélkül 3000km-re :) sőt, 3 hónaposan már 1-2 napra simán a mamánál volt, fél évesen 1 hetet töltött a szülők nélkül :) teljesen jól viselte, meg sem nyikkant a szülők miatt :)
2014. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ilyen közeli rokonokkal bárhova, bármeddig (akár 1-2 hétre is). És én küldtem is, és nagyon élvezték, mind a nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, mind a gyerekek. Nagy kaland volt. Nem kell azon a gyereken úgy csüngeni.
2014. jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nagyon sok mindentől függ...egészséges-e, nem szokott-e hirtelen belázasodni, nem tör-e rá az anyahiány, szobatiszta-e, értelmesen el tudja-e már mondani, mit szeretne, mit nem szeretne, szociálisan befogadó-e, volt-e már ( a nayszülőkön kivűl ) bárhol máshol nélkületek, és azt hogyan viselte, ha rátör a hazamehetnék, meg tudjátok-e oldani, hogy azonnal érte menjetek....szóval körültekintően kell ezt eldönteni,de én sem javaslok első alkalommal többet 2-3 napnál .
2014. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Hát, én is 3-4 napra engedném első körben. Aztán ha jól érzi magát, legközelebb menjen hosszabb időre is.
2014. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az a családtól függ. A nagyszüleivel egy fél napra sem hagynám egyedül, a testvéremmel már igen. (anya vagyok.)
2014. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!