Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyenek? Jogos lenne,...

Miért ilyenek? Jogos lenne, ha kiosztanám őket és nem mennék többet hozzájuk?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a nagyszüleimet, hál isten még mindkét oldalról élnek. Viszont apu anyukája az én édesanyámat nem igazán kedveli. Eleinte jól megvoltak, viszont utána kezdődtek a gondok. Anyukám elég érzékeny lelkű és szereti, a korrekt és igazságos viselkedést. Nagyimék az utóbbi években elég hülye dolgokat műveltek pl. folyton pénzt kértek, mert 2 nyugijból+ alkalmi állásból+a fiúk fél fizetéséből nem tudtak megélni. Nem tudjuk hova megy el ennyi pénz, anyukám azt gyanitja, hogy kölcsönt vettek fel, amit a haláluk után valószinü nekünk kell majd fizetni,de nem akarják elmondani. Nagyim mindig csak tőlünk kért pénzt, pedig ott van még apumon kivül még egy fia, nevezzük X-nek. Nekik jobb az anyagi helyzetük is, de sosem kért tőlük. Aztán pl. sokszor csak X családjukhoz mentek látogatóba, oda mindig szivesen mentek, ide nem nagyon. Anyu emiatt elmondta neki, hogy ez nem fer dolog, mert látta, hogy az egész családnak ez rosszul esik, hogy teheti meg ezt az unokákkal, mikor X-ékre meg mindig van idő. Apukám nem akar senkivel sem összeveszni, főleg nem a testvérével, igy próbálunk mindig mi menni látogatóba nagymamáékhoz. Most viszont én is nagyon mérges lettem, amikor megtudtam, hogy nem akarnak jönni sem anyukám, sem a 6 éves hugom szülinapjára (egyszere van nekik) mert nekik tüzelni kell az öregotthonban (ebből van plussz pénz). Talán nagyim lejön egy tortával, de maximum egy órára, ezt kijelentette. Na már most nemrég volt a X-nek a lányának a szülinapja. Ahhoz az unokához szó nélkül elmentek vendégségbe, nem volt probléma a fűtéssel stb., ott ültek egész álló nap! Hogy tehetik meg ezt a 6 éves hugommal? Anyum még kibirja, hisz tudja a dörgést, de én most nagyon felháborodtam ezen. Azt fontolgatom, hogyha nem jönnek el, akkor én sem fogok többet menni hozzájuk. Nem akarok családi botrányt én sem, ahogy apum sem, de most anyumnak igaza van. Ez nem fair. Jah és mostanság apukám szülinapjára sem jöttek, elküldték az ajándékot...nem tudom mit mondhatnék, nagyon szerettem őket, de nagyon sajnáloma hugomat, aki folyton kérdezi, hogy nagyiék miért nem jönnek a szülinapjára. Ő is érzi az egész feszültséget.

2014. jan. 22. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem az volt az első gondolatom, hogy ez az X mindennél fontosabb a nagyidnak, Ő a kis kedvenc.

Arra még nem gondoltatok, hogy nem maguknak kérik a pénzt, hanem X-nek, és az ő támogatásukkal, meg a ti pénzetekkel élnek ilyen jó körülmények között?


Valahol ez megmagyarázná azt is, hogy tőlük miért nem kérnek a nagyiék.

Nálunk is volt kivételezés, én is haragudtam a mamámra, de túl kell lépni rajta, mindenki azt szeret akit akar. Illendőségből meg ne menjen.

2014. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Az szerintem egy kicsit erős lenne, ha kiosztanád őket. Az is lehet, hogy van valami a háttérben (egy konfliktus a szüleiddel vagy bármi más), ami miatt kényelmetlen nekik nálatok lenni. De azon én is elgondolkodnék, hogy megritkítom a látogatásukat. Mindenesetre, ha nem akarsz a nagyszüleidhez menni, akkor se mondjál róluk bántó dolgokat a szüleidnek, csak annyit, hogy úgy látod, hogy szerinted ők nem túlságosan törődnek veletek, és emiatt neked sincs kedved hozzájuk menni.
2014. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen kivételezés. Nagyapám és élettársa állandóan a feleség lányához jártak (busszal utaztak 100 km-t). Havonta-kéthavonta meglátogatták őket, az unokának befizették a sielést karácsonyra.

Hozzánk nem jártak, mert messze voltunk (a város másik végén, 3 km). Anyukámék felajánlották, hogy elmennek értük kocsival, csak csörögjönek ide, hogy le szeretnének jönni. Egyetlen egyszer sem csörrent meg a telefon.+ nagyapám elfelejtette a saját lánya szülinapját, illetve nem tudott megjelenni az én szülinapjaimon, mert pont akkor volt (FIGYELEM!)a mostohalánya élettársának a szüleinek a házzassági évfordulója és oda kellett utazni.


Én is 100x meg akartam nekik mondani, hogy ez így nem helyes, de anyuék tiltakoztak. Még egy ideig muszájból eljártam hozzájuk (pl karácsonykor megláttogattam őket, de amikor úgy fogadtak, hogy ne haragudj, most csak egy (romlott)csokit tudunk adni és ennek az árát is a kenyéren spóroltuk meg), akkor abbamaradtak a látogatások. Nagyon fájt, mert szerettem a nagyapám, de minek menjek hozzájuk, ha nem kíváncsaik rám.

Szerintem te is ritkítsd meg a látogatásaid számát, s ha keresnek, akkor vedd fel velük a kapcsolatot, de ha látod, hogy fölösleges vagy, akkor hanyagold őket.

2014. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nállunk is ugyan ez megy

es szerintem nagyon igazságtalan

sőtt szégyen!

2014. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 DBN CAT ***** válasza:
hany eves vagy?
2014. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
azota tortent valami?
2014. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!