Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagypapám helyébem utálnátok...

Miss Huuuha kérdése:

A nagypapám helyébem utálnátok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretett nagypapám halálos beteg, tündörákja van és nem tudni meddig él még. Kilóméterekre lakik tölünk és a hétköznapok sietségêben alig tudjuk látogatni, ö meg nem akar eljönni hozzánk. Én mindig is nagyon szerettem, de most nem tudom mit csináljak. Amikor ott vagyok csak zavarban állok, nem tudok mit mondani egy 64 éves öregembernek aki attól fél, hogy nem éli meg a következö évet. Általában vidám próbálok lenni, de félek ettöl azt érzi, hogy nem vagyok szomorú a betegsége miatt. Az igazság az, hogy tényleg kicsit morcos öregember, olyan dolgokat ír amikre nem tudok válaszolni, és akárhogy mutatom, hogy én mennyire szeretem sosem kapok pozitív visszajelzést töle. Mit tegyek? Szerintetek nagyon utál? (13L)

2014. febr. 23. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Naaaa o.O ! Azért papád nem olyan öreg ,sőt vannak akik az ő korában aktívan dolgoznak . Fiatal még a halálhoz ... Sajnálom ! Nem utál téged ,ezt verd ki a fejedből ! Próbálni kellene látogatni ahogy lehet ,amíg még tehetitek . Ha ott vagy ,ne feszengj próbálj az ő aranyos kisunokája lenni aki megnevetteti ,aki okoz még neki örömet minden baj ellenére . ..
2014. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem öreg, főleg nem egy halálos betegséghez.

Morcos? Mert beteg. Esetleg még rosszabbul érzi magát a kezelésektől,és attól, hogy nem lát Téged (sem) felnőni.

Nem utál! Nehéz most neki. Neked is, hiszen sokszor egy felnőtt ember sem mindig tudja, hogy kell egy beteg emberhez viszonyulnia, hiszen ez egy nehéz dolog.

Viselkedj úgy vele, mint a betegsége előtt!

2014. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy utál, ez butaság. Vannak emberek, főleg idősebbek, akik egyszerűen nem mutatják ki minden érzelmüket, de ettől még szeret a maga módján. Az én nagypapám is "morcos" kicsit, sosem igényelte, hogy ölelgessem, maximum a pusziig mentünk el, de én ezt elfogadtam.

Szerintem nem akarná ő se, hogy szomorkodj. Maradj csak vidám, az vagy te. Esetleg rajzolj neki valami szépet, vagy kedveskedjetek néha egy-két aprósággal, de ennyi, ebből érti és érzi, hogy mellette vagytok.

2014. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát figyelj, elsősorban őszintének kell lenned vele. Lehet, hogy öreg, de akkor is a nagypapád. Mindig azt mondd neki, amit gondolsz. Nyugodtan kérdezd meg tőle is, hogy mit gondol, mit érez. Egy betegséget soha nem szabad tabuként kezelni, nem szabad úgy csinálni, mintha nem is lenne. Egész biztosan nem utál téged, de nem jó úgy élni, és meghalni sem, hogy a saját rokonod zavarba hoz, és nem tudtok beszélgetni. Én nem kilométerekre, hanem több száz kilométerre laktam nagypapámtól, alig láttam, 10 éves voltam, amikor meghalt, és az utolsó 3 évben már beteg volt, nem voltak többé közös programok, nem mertem odamenni hozzá, nem mertem beszélgetni vele, és elmondom neked, hogy nagyon-nagyon megbántam, hogy eltávolodtam tőle a végén. Ha visszamehetnék az időben, ott lennék mellette végig, akkor is ha beteg, meg morcos. Tehát még egyszer mondom, ne félj kimutatni az érzéseid. Ő a papád, szeret téged, és akármennyi ideje is van hátra, abban egész biztosan szeretne látni téged.
2014. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia nagylány!

Ne felejtsd el, hogy a nagypapád nagyon beteg- tudod, lehet, hogy ő sem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel! Legyél vele olyan, amilyen szoktál lenni. Ne éreztesd azt vele, hogy halálos beteg, de azt mutasd ki, hogy szereted!

És hallgass a négyesre! Nagyon jókat írt!

Fel a fejjel!

2014. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha esetleg ott aludnál néha? az nagyon más helyzetet teremt. akkor együtt keltek, főztök valamit, esztek. szóval ilyen mindennapi dolgokat csináltok együtt. és ezek feloldhatják a dolgokat.


De persze az is szuper lenne, ha arra rátudnátok venni, hogy ő jöjjön hozzátok pár napra. Nekem a nagymamám szokott itt aludni néha, akkor a fentiek miatt más a dolog, mert együtt telik az egész nap.

2014. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jah meg ami még esetleg nem hülyeség, hogy amikor csak ketten vagytok kérd meg, hogy meséljen magáról, a régi dolgokról. hogyan jött össze nagymamáddal, hogy telek az évei amikor fiatal volt. és mindig olyanra kérdezz rá amit érdekel, ne ő beszéljen össze vissza. Az a célod hogy tudd végig rekonstruálni az életét. esetleg ezt írd is fel. Egy csomó olyan dolgok kiderülhet, amit a szüleid sem tudnak.
2014. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És harmadszor is. A lényeg, hogy ne neki akarj megfelelni. A lényeg, hogy TE érezd jól magad a társaságában, ezt meg úgy tudod megtenni, hogyha olyan dolgokat tudsz ott bevinni, ami téged is érdekel. De persze vele is kapcsolatos.

Pl kérdezd meg milyen zenét szeret, mik a kedvenc dalai. mit csinált 1956ban, 1989ben, kik voltak a barátai, a szerelmei stb.

2014. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én nagypapám 73 évesen halt meg, szegénykémnek mindenféle betegségei voltak már a végére.

Kórházban feküdt már egy ideje. Mindennap mentünk látogatni, de a halála előtti napon sajnos egyikünk sem ment, és ő másnap reggel meghalt.

Ezt tizenkét éve nem tudom kiheverni, hogy az utolsó napon egyikünk sem volt nála, és végül egyedül halt meg.


Én a helyedben minél több időt töltenék a szeretett nagypapámmal. Ezt megtanultam már abból a pár halálesetből, ami a családban történt. Az együtt töltött időt semmivel sem lehet pótolni.


Lehet, hogy évei vannak még, de lehet, hogy egy hete.


Nem hiszem, hogy a nagypapád azt várja tőled, hogy búskomor legyél az ő betegsége miatt.

Morcos ember, hát van ilyen.


Én a helyedben "átvenném az irányítást", amikor beszélgetni kell vele.


Például vedd le a fényképes albumot a polcról, és kérdezgesd, kik vannak a fényképen, meséljen történeteket róluk, esetleg ha megengedi, írd a kép hátuljára, hogy kik azok, mikor készült, és hol.


Hidd el, hogy ha őszinte kíváncsisággal kérdezed, akkor örömmel fog visszaemlékezni a régi dolgokra.


És később áldani fogod az eszed, amiért beszélgettél vele ezekről.

2014. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

1: FONTOS SZABÁLY VAN !

NEM TUDOD HOGY MEDDIG FOG MÉG ÉLNI HASZNÁLJ KI MINDEN-MINDEN PERCET HÍVJAD 2NAPONTA VAGY NAPONTA ÉRDEKLŐDJ FELŐLE ! BESZÉLGESS VELE TÖBBET ,ÉS NE NEVEZD 64ÉVESEN ÖREGNEK !

2014. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!