Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha valaki nincsen joban a...

Ha valaki nincsen joban a szuleivel, hogyan oldja meg azt, hogy reszt vehessenek az unoka eleteben?

Figyelt kérdés

Anyamekkal sosem volt nagyon szoros a viszonyunk, es most sem felhotlen. Fel eves a lanyunk, hetente 2-3 alkalommal viszem at hozzajuk. Merhetetlenul bosszant, hogy csakazertsem az en elveim, keresem szerint foglalkoznak vele (pl hagyjak sirni, nem tartjak az altalam kialakitott napirendet, meg egy csomo olyan aprosag, amit mas valszeg hulyesegnek tart, de en felhuzom magam rajta). Emiatt nagyon sokat veszekszunk...

Nem szeretnem, hogy a gyerekemre kihasson az en kapcsolatom a szuleimmel... Akinel hasonlo a helyzet, hogy oldotta meg?


2014. márc. 17. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd, hogy betartsák, amit szeretnél, és erre maguktól, szép szóra képtelenek, akkor sajnos csak annyit tehetsz, hogy megzsarolod őket azzal, hogy nem viszed el hozzájuk, és max. nálad láthatják néha.

És reménykedsz, hogy ettől beijednek, mert ha utána mégis megy minden a régiben, akkor hiteltelenné válsz (még jobban, mint eddig).

Vagy elfogadod, hogy a nagyszülők arra valók, hogy "elrontsák" az unokákat...


Egyébként szerintem a leírtak alapján (pl. hagyják sírni) nem a ti kapcsolatotok hat ki a gyerekre, hanem a szüleid pont ugyanazt művelik a gyerekeddel, amit veled is tettek és ami miatt nem lett jó kapcsolatod a szüleiddel.

2014. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom leírni amikor a tesóm nem beszélt anyukámmal kb 3 hónapig, és ugye ott volt az unoka is.

A tesóm az soha nem szólt bele hogy a nagymamánál mi a napirend, hogy foglalkozunk a gyerekével, hova megyünk vele stb... Mindig is azt mondta hogy anya felnevelte , azaz őket és maximálisan megbízik benne. Szóval volt egy vita és nem beszéltek 3 hónapig. Akkor apukám felhívta őket hogy mikor szeretnénk elhozni a gyereket, meddig lesz nálunk és ennyi.Szóval volt 1 személy aki közvetített. Amúgy biztos hogy csak anyukáddal van a baj hogy nem jó a kapcsolat? Te is elég furának tűnsz.

2014. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

A szülők nevelik, a nagyszülők elrontják a gyerekeket :)

Ha átviszed hozzájuk, hosszú órákra otthagyod a gyereket?

2014. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igy van a szülő dolga a nevelés,a nagyiéké a kényeztetés.Most ez nem azt jelenti mindent ráhagynak.A napirendedet tartsd be otthon.A mamáékat meg hagyd békén az ő"napirendjükkel.Most heti 3szor nem az van amit te kitaláltál attól nem dől össze a világ.
2014. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretnek eljutni a zsarolos modszerig, tudom, hogy nekem kell "beletorodni" majd a dolgokba, azert is kerdeztem, ki hogyan oldja meg. Sehol nem irtam, hogy csak a szuleim miatt rossz a kapcsolat, mindannyiunknak megvan a sajat hulyesege, csak epp ezek nem kioltjak egymast, hanem inkabb boszitik a masik felet. Viszont, ezen nem is akarok dolgozni, mar nem akarom megoldani. Annal inkabb szeretnem, hogy ez az ellentet ne hasson ki a kapcsolatukra a gyerekemmel. Kedves 2. valaszolo, koszonom, hogy megosztottad a tapasztalatodat, a kozvetito kinevezese tenyleg megoldas lehet.


Az, hogy nem tartjak a napirendet, csak azert baj, mert "elfelejtik" tisztaba tenni a gyereket, vagy mar egy oraja uvolt, amikor rajonnek, hogy lehet, hogy ehes. A masik aprosag, hogy amikor atveszi tolem a gyereket, edesen mosolyogva azt szokta neki mondani, hogy: "gyere a nagyihoz, anyanak mar nem kellesz, eldob magatol!" Kedves 4. valaszolo, ebbe te belenyugodnal? Kovezz meg nyugodtan, en nem tudom elfogadni. Annal inkabb nem sikerul, hiszen minket tesommal jol felneveltek, jo gyerekkorunk volt, es nem ertem, hogy mi tortent, hogy most ilyeneket csinalnak, mondanak. Nem arrol van szo, hogy kenyeztetik a gyereket, engedekenyebbek... Barcsak igy lenne!!! Ha en nem viszek at cuccokat, akkor naluk nincs. Fel ev alatt semmit nem vettek a gyereknek. Lehet, ez is csak nekem fura, de az idosebb kolleganoimtol mindig azt hallottam, hogy ilyen ragokat vett az unokanak, vagy milyen cuki babat talalt... Szoval en kifejezetten orulnek, ha a szuleim a gyerek elrontasan dolgoznanak...


Altalaban 3-4 orat vagyunk naluk, ebbol 2-3ra hagyom teljesen rajuk a gyereket, illetve kethetente egesz nap (reggel 9tol kb 4ig) unokaznak, amikor be kell mennem a munkahelyemre.

2014. márc. 17. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!