Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinál olyanokat mama,...

Miért csinál olyanokat mama, ha pl beteg vagyok, megjátsza, hogy de ő milyen gyenge, meg hasonlók?

Figyelt kérdés

fitt, bulizós, sminkelős mamát kell elképzelni


amikor egyszer pl majdnem elájultam nála, akkor is elkezdett rángatózni, hogy ő mindjárt összeesik, ahelyett hogy hozott volna gyors egy pohár vizet, vagy amikor úgy mentem hozzá, hogy fogtam a derekam, elkezdett panaszkodni hogy neki fáj a dereka, anya is mesélte, hogy amikor anno ő rá jöttek a szülés görcsök, akkor mama is elkezdte, hogy neki fáj a hasa.

amikor valaki elkezdi mesélni pl a hormonkezelését, akkor ó hát az neki is volt és elkezd magáról beszélni, amikor én beszélek a gyerekemről, félbevág, beszél magáról az ő szüléséről a múlt századból..

vékony voltam mindig, de ő felülmúlva közli, hogy de pedig ő meg 39 kg volt.

vagy például elmentünk rokonlátogatóba (nagyon ritkán megyünk, mert messzi rokonok) ott volt a dédunokája, és ahogy játszott a gyerek a kertben oda se akart menni, egész idő alatt kész p*csa meleg málé volt, a rokon süt főz, serénykedik, én segítek, meg a gyerekkel játszom, stb, mama meg beül tv-zni, amikor családi ebéd, akkor feláll és odajön a közösségbe, de meg nem terítene, nem segítene semmit.

és most, hogy beteg vagyok de nagyon és közben nálam pont most szalad a lakás, mama már előre közli hogy ő otthon mennyit takarított és nem bírja, megelőzve, hogy nehogy véletlen segítségül hívjam.


a rokonok, senki, fel sem veszi, de engem meg úgy felidegesít, hogy tele vagyok gyűlölettel, méreggel, haraggal, de persze mama és szeretem, de mérgezem saját magam és nem tudom hogy nyeljem le újra és újra, akármikor megyek hozzá, ezeket az apró megnyilvánulásait.


amikor az úton vagyok hozzá már görcsben áll a gyomrom és ez egészen hazáig el sem múlik!


2014. ápr. 5. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáltad már hogy a pozitív dolgokrol panaszkodsz neki?

Hasonló viselkedést vettem fel én is az érthetetlen mindig panaszkodo rokonnal.

2014. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ja hogy arra nem írtam példát

itt egy: gyermekem közli, hogy 5-öst kapott, erre megszólal mama, hogy a nem tudom kinek a gyereke meg csillagos ötöst


vagy örülök magamnak, hogy olyan jó parfümöt találtam, hát neki is olyan kell vegyek neki (és legyek egy illatú mamával...)

2014. ápr. 5. 15:23
 3/7 A kérdező kommentje:
vagy a párom milyen szépen bókolt, erre hogy neki papa hogy de jobban udvarolt.
2014. ápr. 5. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Fogd fel ugy hogy az idos emberek ilyenek ha elkezded mondani mi a bajod o is elkezdi. A tv nezesbol sem kellett volna nagy ugyet csinalnod aki nyugdijas megnezzi a sorozatat es rosszul erzi magat ha egy reszt kihagy.
2014. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"de engem meg úgy felidegesít, hogy tele vagyok gyűlölettel, méreggel, haraggal,

amikor az úton vagyok hozzá már görcsben áll a gyomrom és ez egészen hazáig el sem múlik!"


Hát akkor ritkítsd meg a látogatásokat, ha ennyire rossz hatással van rád a mama....nem kell le.zarni, de nem vagy már gyerek...

2014. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek, tényleg elég idegesítő tud lenni. Nálunk a szomszéd néni, ahányszor átmegyünk, mindig elmeséli, hogy az ő kis Zsuzsika unokája (aki most kb. 35-40 éves) már néhány évesen egyedül utazott a buszon. Zsuzsika amúgy minden alkalommal fiatalabb lesz a sztoriban, most talán már 2 éves kornál tartunk. Nem tudom, hány éves, de nem hinném, hogy meg fog változni. Ha nagyon idegesít, csinálj belőle viccet, mondd meg neki, hogy idén nyáron Hawaii kirándulást terveztek a gyereketeknek az ovis/iskolás csoportjával együtt. Jövő nyáron meg a Holdra fogtok utazni :-)
2014. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem tűri, hogy valaki más beteg vagy betegebb legyen, mint ő, és ezzel egyrészt arra az emberre irányuljon a figyelem helyette, másrészt pedig neki kelljen törődni a beteggel: így rúgja le a felelősséget. Anyósom is pontosan ilyen önző dög volt.


A rokonaid azért "nem veszik fel sem", mert nem ők élnek vele, nem őket terrorizálja, nem az ők az áldozatok. Nyílván nekik teszi az agyát, és csak felétek vagy feléd aljas.


Egyet tehetsz: a magad bajában orvost hívsz, ha másként kell segítség, akkor nem őt hívod, és soha nem számíthatsz rá egy percet sem, amikor pedig ő kér tőled segtíséget, ő a beteg, vagy bármi baja van, akkor meghagyod békén magának. Csak azt kapja vissza, amit ő adott.


Fel sem veszed - a telefont és mást sem.

2014. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!