Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Csak én tartom furcsának a...

Csak én tartom furcsának a nagymamám reakcióját?

Figyelt kérdés

Nemrég közöltük a mamámmal, hogy a párommal összeházasodunk. Vagyis első körben még az eljegyzést jelentettük be, azt egy hónapja, előző találkozáskor. Nevetett, mosolygott, de inkább elviccelődte azt is. Hogy a párom bele lett kényszerítve, meg ilyenek. Semmi konkrét gratuláció.

A viccelődés végül is nagyon jellemző rá, csak ebben a helyzetben még nekem is érdekesen jön le, pedig én ismerem őt, a vőlegényemnek meg már inkább sértő.

Eddig sosem tett megjegyzést a mama, hogy mi csak együtt élünk (ezt ugye az idősek általában furcsállják), nem is az a típus, de az eljegyzésre tett viccelődő megjegyzéseiből az jött le, hogy nem igazán vette komolyan eddig a kapcsolatunkat.

Pl. épp mikor ott voltunk tegnap nála, hívta egy barátnője telefonon, és mondta: "Itt van a középső unokám és a barátja!" Én meg telefonhívás után kijavítottam: mama, a vőlegényem, nem a barátom. (ráadásul ebédnél jelentettük be neki az augusztusi esküvőt, elmeséltem, hogy már voltunk anyakönyvvezetőnél lerendezni mindent...)

Erre mondja nevetve, ugyan! Pont, mint az egyik ismerőse, az XY szokta mondani: a fia és a menyasszonya. Még húsz év múlva is menyasszony lesz!

Rávágtam: hát mi nem, mivel augusztusban házasodunk.

Utána meg arról kezdett viccelődni, hogy ugyan, ő beszélt a Petivel, és ő nem is akar elvenni... Meg hát eddig jobbra várt, de hát jobb nem akadt. Meg hogy addig még bármi lehet...

Oké, hogy viccből(?) mondta, csak azért sok volt belőle. Nekem azért, mert úgy jellemzi a kapcsolatunkat, mintha én évekig epekedve vártam volna, hogy elvegyenek, párom meg kényszerből nősülne. Kedvesemnek szintén kellemetlen.

Azért ez a teljes elviccelődés nem jellemző rá. Szokott ilyen butaságokat mondani más dolgokkal kapcsolatban, de azért a fontos családi eseményeket nem szokta elhülyéskedni. Nem tudom eldönteni, így leplezi az elérzékenyülést (páromnak próbáltam ezzel magyarázni a viselkedést), vagy mi lehet? Komolyan, az én mamám, de nem igazodok ki rajta...

25N


2014. jún. 1. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem kell találgatni, egyszerűen mondd el neki, hogy rosszul esik neked ez a stílus. Ha nem érti meg, akkor meg ritkítani kell a találkozásokat. Ennyi.
2014. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
szenilis az öreglány,nem jöttél még rá?
2014. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az elméjével semmi baj nincs, szerencsére, nem feledékeny, jobb a memóriája, mint nekem. :)

A találkozásokat nem akarom ritkítani, így is örülök, ha havonta egyszer eljutok hozzá. Mindig van mit segíteni neki.

Áldott jó nagymama, nem érdemelné meg, és különben sem rosszindulattal mondja, ebben biztos vagyok.

2014. jún. 1. 21:40
 4/15 anonim válasza:
28%
Mondd meg neki, hogy gonosz vén banya és szakíts meg vele minden kapcsolatot.
2014. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb te pedig mondjad neki viccelődve h ő meg nem lesz meghívva.
2014. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem gonosz és nem banya.
2014. jún. 1. 22:18
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet, hogy volt neki egy régi szerelme, aki nem akarta őt feleségül venni? Vagy valami ilyesmi. Kicsit olyan, mintha valami fájdalom mondatná ez vele, de szerintem sem akart direktbe megbántani téged.
2014. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Tehát akkor szerinted nem szokta az ilyeneket elpoénkodni, és tagadod, amit a többi válaszoló mond, hogy szenilis, vagy rosszindulatú lenne.


Valamelyiket válaszd már ki, légy szíves, mert így nem tudsz választ kapni a kérdésedre.


Más lehetőség nincs. Vagy butul az öregségtől, és nem veszi észre magát, vagy nem tetszik neki a kapcsolatotok, és ezért csinálja ezt. Olyan nincs, hogy több alkalommal csinál valamit, ami neked határozottan rosszul esik, uram bocsá, fáj, és hosszú kérdést írsz ki ide róla, de attól ő még tökéletes...


Ülj le vele négyszemközt, amíg a vőlegényed nincs ott, és kérdezz rá konkrétan, mi a fene baja van vele, ha pedig nincs semmi, akkor hívd fel a figyelmét arra, hogy hagyja abba, mert neked rosszul esik.

2014. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7: Nem. Papám volt csak neki, 12 éve nincs vele, azóta sincs olyan, hogy ne említené őt.


8: Azért, mert nem veszem szentírásnak az összes választ, még nem kell beugatni! Nem szenilis, mert azt észrevenném. Mint mondtam, a viccelődés jellemző rá. Az meg, hogy nem veszi észre, hogy bánt: konkrétan nem látja jelét, hogy bántana minket, mert mosolyogtunk rajta.

Engem nem is maga a viccelődés bántott, mert ezt ismerem, csak azért vártam volna valami komolyságot is, legalább annyit, hogy azért gratulálok, Mucikám. Talán hivatalosabbnak tartaná, ha a szüleim is tudnának róla, mert nekik még egyelőre az eljegyzésünkről sincs tudomásuk...

A párommal az ég világon semmi baja sincs, inkább nem gőzi hangsúlyozni, milyen jó ember, milyen szorgalmas és segítőkész. Nagyon is kedveli őt.

A kérdés meg azért lett hosszú, mert nehéz röviden megfogalmazni a dolgot olyanoknak, akik nem ismerik a helyzetet és a nagyimat. Ha kiírom röviden, akkor meg jönnének a kérdések, amire felelhetnék külön is... De így sem jó, mert igazán a kiírás pillanatában is tudtam, nekem kell erre rájönnöm, mert ha még 3x ennyit leírnék, akkor sem fogná fel senki a helyzetet, és csak olyanokat írnának, hogy szipirtyó, miközben a világ legodaadóbb nagyijáról van szó, aki utolsó falat kenyerét az unokáinak adná...

Majd azért finoman rákérdezek. Másként nem, mert összeveszni nem fogok vele.

Annak, meg aki azt mondja, majd viccből nem hívom meg: azért imádkozom, hogy megélje a dédunokáját is; soha nem hagynám ki semmiből. Ha ereje engedi, és el tud jönni (vagyis hozzuk, mert már nehézkesen mozog), akkor ott lesz. A szüleim nem is, ő igen.

2014. jún. 1. 23:42
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ez a laposkúszásban furkálódás. Döntsd el, rosszindulat, vagy a párodat nem kedveli. De én hasonló cipőben járok. Mindenkinek mondja, hogy így rendes ember a párom, úgy örül, hogy együtt vagyunk. Közben meg nekünk teszi az ehhez hasonló sunyi megjegyzéseket. Az enyém is áldott jó úgymond, minden megtett értem kiskoromban, de ettől még..
2014. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!