Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért bántanak emiatt?

Miért bántanak emiatt?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagyanyám. Nagyon szomorú vagyok miatta, de nem sírtam, és nem borultam ki, amikor megtudtam. Nem szoktam kimutatni az érzelmeimet, emiatt többen is megszóltak (családtagok), hogy nem is szerettem a nagymamát, és hogy miért vagyok ilyen szívtelen. Hiába mondom nekik, hogy nekem is éppen annyira fáj az elvesztése.

Velem van a baj? Vagy csak bűnbakot keresnek?

Úgy érzem, a halál az élet velejárója. Ez helyes felfogás? Vagy tényleg érdemes őrölni magam rajta?



2014. jún. 3. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egyetlen rokonom volt, akihez mélyen kötődtem. Mikor meghalt, csak bólintottam a hírre és tettem tovább a dolgom. 10 évvel később, az utcán hátulról láttam valakit, aki a megszólalásig hasonlított rá. Akkor sírtam egy hatalmasat. Egész addig elnyomtam. Azóta is, ha csak rá gondolok, fáj a szívem. De én sem vagyok a jelenetet rendezős típus. Elnyomom és lassan dolgozom fel a dolgokat.
2014. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak bűnbakot keresnek.Én se mutatom ki sose az érzelmeimet.(nekem Szeptemberben halt meg nagyim)Elsőre megszóltak érte, aztán hozzászoktak hogy ilyen vagyok.Ők is ezt teszik majd csak idő kell.Mindenki másként dolgozza fel.Csak azért szólnak meg mert szomorúak és egyfajta módon lefezetik a feszkót.
2014. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló vagyok, csak én egy idő után kiadom magamból. Nem mindenki szeme láttára, lerendezem egymagam, mindenkitől távol.

Mikor nagymamám meghalt, mindenki odavolt körülöttem, sírtak össze vissza, jajgattak meg hasonlók... én egyik este mikor senki nem volt a közelben odamentem az urnája fölé, emlékeztem rá, és hagytam hogy folyjanak a könnyeim.

Apám halálakor hasonló helyzet állt fenn. Meghalt, anyám összeroppant, én voltam a lelki támasz, úgy éreztem nem szabad nekem is összezuhannom. Anyámtól meg is kaptam, hogy ne tartsam magamban, ki kell bőgnöm magamból a dolgokat, és addig b*szogatott, ameddig már a dühtől sírtam, nem a gyásztól. Utólag meg is mondtam neki, hogy köszönöm, ebből nem kérek, hadd rendezzem le magamban a dolgot.

A lerendezés ideje a búcsúztatón jött el, a búcsúztató öveget hallgatva. Akkor sírtam és utoljára.

Mindenki máshogy dolgozza fel, semmi baj nincs veled.

20L

2014. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mutatom ki az érzéseimet, nincs veled semmi baj, csak ezt nem bírják felfogni gondolom, hogy nem mindenki sír. A régebbi korokban élőkre volt ez jellemzőbb inkább. Ezt csak úgy megemlítettem.
2014. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem azon múlik, hogy mennyire szeretünk valakit, hogy mennyire sírunk. Nem mindenki ugyanúgy reagál ilyen helyzetekben. Nincsen veled semmi baj.

Igazából nem is értem a rokonaidat, hogy most nekik ez a legnagyobb bajuk, ezt figyelgetik, hogy ki mennyit sír? :S Inkább ők a furák.

2014. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
mindenki máshogy éli meg a gyászt. bunkóság hasonlítgatni a másikat magunkhoz. nem vagy szívtelen, ne vedd fel.
2014. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bűnbakot keresnek.

Igazságtalannak élik meg a nagymama elvesztését és valakiken le kell vezetni az ebbéli haragjukat.

De közben meg pont ők igazságtalanok Veled.

2014. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!