Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet bánni olyannal aki...

Hogy lehet bánni olyannal aki mindenen megsértődik?

Figyelt kérdés

Nagymamámmal nem lehet mit kezdeni, mert ha csak jelezzük neki, hogy nem kellett volna vmit csinálni, rögtön megsértődik.


Pl. legutóbb itt voltak és bement anyámék szobájába, amire allergiás. Direkt szóltam, hogy ne menjen be, mert azon nagyon ki fog akadni. Erre: ne nyafogjál már, nagyon örülni fog egy dolgos női kéznek. Anyám amikor észrevette iszonyúan kiakadt, hogy 47 évesen nem jár neki 15 nm, ami a magánterülete. Mamámnak ezt tök normálisan mondta, hogy köszöni a segítséget de legközelebb ne tegye mert zavarja (eddig is elmondta már vagy 100X) mamám: bocsánat hogy élek és nem beszélt anyámmal utána 2 hétig


vagy legutóbb úgy mosogatott, hogy vizet forralt a főzőlapon!!! és aztán azzal mosogatta el az edényeket (mondtam hogy megcsinálom, csak leviszem előtte a kutyát)

aztán amikor mondtam, hogy nem drága a melegvíz, nyugodtan használja, vagy tegye a mosogatógépbe, vagy legalább a vízforralóba melegítse, mert az 1 perc, a főzőlapot meg negyed óráig nyomatja, akkor kiakadt, hogy mire vagyok úgy fel, azért mert ő nem végzett egyetemet, nem hülye, és ki tudja számolni melyik éri meg jobban, és ne picsogjak már annyit, menjek a dolgomra


2014. jún. 9. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
A szobába bejárkálást és gondolom elpakolást én sem díjaznám, de hogy hogyan mosogat el, abba igazán felesleges belekötni. Ő úgy tanulta, úgy mosogatott évtizedekig.
2014. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sajnos nincs rá megfelelő megoldás, teljesen mindegy, milyen udvariasan, finoman is akarjátok közölni vele, akkor is meg fog sértődni, egyszerűen azért, mert nektek más a véleményetek valamiről, mint neki. Az én nagymamám is ilyen volt, ő még azon is megsértődött, ha azt mondtam neki, pihenjen, olvasson nyugodtan, majd én elmosogatok.


1-es: az viszont nem mindegy, hogy jó néhány kW plusz áramot fogyaszt el a mosogatással, (a főzőlap pörgeti az órát rendesen) vagy pár liter vizet...

2014. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

IGNORÁLNI!!!


Akár a nagymamád, akár nem, akkor sincs joga sértődéssel játszmázni és lelki terrorban tartani másokat. Ha megsértődik, akkor úgy marad és jónapot. Majd ha befejezte a duzzogást, akkor szabad vele újra szóbaállni, addig hagyjátok, hogy hadd főjön a levében.


Sem a kor, sem a nem, sem a családi állapot, de még a nem túl súlyos betegség nem ok arra, hogy a másik embert beleverjük a betonba és ne törődjünk az akaratával, és a személyes határait ne vegyük figyelembe.

2014. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem akarunk rosszban lenni vele, mert nagyon rendes, és jót akar, csak nagyon hülyén teszi


de tényleg van az a pont, amikor az ember nem ugrálhat, csak azért mert a másik mindenre megsértődik

2014. jún. 9. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Tisztelni kell a korát. Mégiscsak több évet szenvedett és tapasztalt a Földön, mint ti, tehát kijár neki a tisztelet. Éreztetni kell vele, hogy fontos, hogy szükség van rá.
2016. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!