Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyám rájött, hogy babát...

Anyám rájött, hogy babát várok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyámmal elhoztattam egy csomagot (külföldön élek és nem tudtam volna felvenni), de a legkére kötöttem, ne nyissa ki, mert "ajándék" van benne. Erre kinyitotta, babás könyvek voltak benne, így elég gyorsan rájött, babát várok.

Nagyon elszomorított, mert terveztük a NAGY BEJELENTÉST, igaz második baba, de mégis ugyanolyan fontos és az egész család már nagyon várja.

Nagyon elszomorít, mert Anyám mindig mindenről tudni akar, mindig "irányítani/segíteni" akarja az életünket, eddig azért izélgetett, hogy hagyjam már abba a szoptatást mert nem fogok teherbe esni, így meg úgy csináljam a gyerekkel stb. De általában meg tudtuk normálisan beszélni a dolgokat. Most meg hozza a felbontott csomagot és mint aki semmiről sem tud, és persze hirtelen kímélni kell engem, a gyereket se emelgessem...szóval egyértelműen rájött.


Anyám nagyon sokat segít a babával, így nyilvánvalóan azért van beleszólása a dolgokba. A túlzásait meg általában csak elengedem a fülem mellett, már túl idős ahhoz, hogy minden apróságon vitázzunk. De hogy erről miért kellett tudnia? Miért kell kinyitni egy csomagot amiben ajándék van? Miért kell más örömét elrontani csak azért, hogy ő minél előbb tudjon róla?


Ráadásul volt már nem is egy vetélésem, egyikről tudtak és elég rosszul fogadták, mert szerintük csak én fújom fel az egész vetélés dolgot és nem kell úgy a lelkemre venni. Szóval most nem is akartuk nekik elmondani idő előtt, mint a múltkor tettük sajnos. Úgysem értenék meg, már túl idősek hozzá. Erre most már mindenről tudnak a szüleim és játszhatjuk a nagy körhazudozást, mintha nem tudnánk hogy tudják.


Imádom Anyám, de most nagyon elment a kedvem akármilyen bejelentéstől is...



2014. okt. 6. 09:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%

Anyukád neveletlenül viselkedett, amikor dafke felbontotta a csomagot, ez tény.

Viszont ha már megtudta, valószínűleg körbetelefonált már mindenkit.

Maximum elmarad a NAGY BEJELENTÉS, de ettől még ugyanúgy örül mindenki az új unokának szerintem.


Egyszerűen elmondjátok, hogy babát vártok, ennyi.

2014. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Mit tegyél? Szedj terhesvitamint!

Anyádat úgysem tudod megváltoztatni.

2014. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem szallittattad a sajat címedre? Amúgy nem akkora problema, hogy megtudták, végülis előbb utobb kiderült volna. A gond inkabb az, hogy mas csomagját, levelet nem bontja ki normalis ember....
2014. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%
Vihar a biliben.
2014. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Csak kicsit fárasztó a mindenbe beleszólása. Azt hiszem itt telt be a pohár, mikor annyi de annyi próbálkozós hónap után végre teherbe estem és olyan féltve őrzöm a titkomat, mert rettegek az újabb vetéléstől.


Elviselem a véleményét a babával kapcsolatban, az anyaságommal kapcsolatban, a háztartásban, a házasságomban, tényleg mindenhez van hozzáfűznivalója...de ez most betette a kaput.

2014. okt. 6. 10:11
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

Igen, anyukád részéről illetlen volt, hogy kibontotta a csomagot.

De mi a tanulság? -egy szuper titkos levelet, csomagot a saját címedre rendelsz.

2014. okt. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Külföldön élek, nem is szállítottak volna ide, szóval nem volt más megoldás.


A vihar pedig azért van a biliben, mert mondon, MINDENhez van hozzáfűznivalója, a poharakat miért úgy teszem a szekrénybe, miért ebben a dobozban tárolom a teafiltereket stb szintűkig. A saját nővérem szüléséről nem értesített, mert SZERINTE jobb nekem úgy, hogyha véletlenül baj van, akkor ne aggódjak (mondtam is neki hogy pont akkor szeretnék ott lenni, ha véletlenül baj van!)


Tudom apró probléma, hisz a baba a lényeg, csak ez most nagyon megbántott.

2014. okt. 6. 10:15
 8/26 A kérdező kommentje:
Ja és ráadásul direkt megkérdezték, kinyithatják-e. Én pedig határozottan a lelkükre kötöttem, nem szabad mert az ő ajándékuk van benne.
2014. okt. 6. 10:16
 9/26 anonim ***** válasza:
38%
Ha már második baba, akkor mondhattad volna, hogy a gyereknek vettél valami ajándékot, így elterelhetted volna a figyelmet.
2014. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Ez tényleg elég bunkó húzás volt jóanyádtól.

Az enyém is ilyen, de a gyerekei személyes dolgait mindig is tiszteletben tartotta: ha bárkinek levele, vagy csomagja jön, sosem bontja fel, még engedéllyel sem, csak ha muszáj.

Ezt én sehogy nem tudnám jó szemmel nézni. Pláne ha külön közlöd vele, hogy NE bontsa fel. Mégis milyen alapon?

Legközelebb küldess oda az egyik ismerősöddel valami doboz szexuális kelléket, szerintem hamar elmenne a kedve ilyesmitől :)

2014. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!