Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ápolási segélyre így jogosult...

Ápolási segélyre így jogosult leszek?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal kellene itthon lennem, de mivel nem vagyok egyenes ági unoka,így ez kiesett. Viszont ha eltartási szerződést kötne velem akkor már jogosult lennék?
2014. dec. 27. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
ha a nagymamád, hogy nem vagy egyenes ági rokona?
2014. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

talán ha a nagymama gyereke olyannal házasodott akinek volt egy pici gyereke már és a nagymama őt is saját unokájának tekinti (unoka szintúgy nagymamának)

eltartási szerződésnek és az ápolási segélynek semmi köze nincs egymáshoz szerintem, de telefonálj egyet az önkormányzatoz


Kik jogosultak az ápolási díjra?


Ápolási díjra a jegyes kivételével a Polgári Törvénykönyv 685. § b) pontjában felsorolt hozzátartozók jogosultak lehetnek. Az ápolási díj szempontjából hozzátartozónak kell tekinteni

a házastársat;

a bejegyzett élettársat;

az egyeneságbeli rokont;

az örökbefogadott, a mostoha- és a neveltgyermeket;

az örökbefogadó-, mostoha- és nevelőszülőt;

a testvért;

az élettársat;

az egyeneságbeli rokon házastársát;

az egyeneságbeli rokon bejegyzett élettársát;

a házastárs, bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokonát és testvérét, valamint

a testvér házastársát, bejegyzett élettársát .


ez van a törvényben itt nincs szó eltartási szerződésről

2014. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy nem vagyok egyenes ágú unoka hogy anyukámat nevelő intézetből hozta ki. Rákérdeztünk és nem lehetek ez miatt.


Azért gondoltunk arra hogy eltartásit kössünk, hogy így hátha megengednék az ápolásit.


Ha így sem, akkor milyen lehetőségek vannak?



Köszönöm mindkettőtök válaszát. :)

2014. dec. 28. 09:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
milyen lehetőséget keresel? hogy te ápolod és ezért pénzt is kapj? az eltartási szerződés igazából erről szól, csak a "kereseted" a halála után kapod majd meg, hisz az eltartásért cserébe az eltartó örökli a házat-lakást-ingóságot - ki miben egyezik meg... arra szerintem hogy most ápold és ezért te havonta bármiféle fizetést is kapj, szerintem nincs sajnos semmilyen lehetőség... (mondjuk nem értem a törvényt, ha az örökbe fogadott- vagy nevelt gyermek kaphat ápolásit az ő gyermeke miért nem... :/) örökbe is fogadták anyukádat vagy "csak" nevelő szülő volt a nagymamád? ha örökbe fogadták én azért tennék még egy kört a helyedben, hisz örökbe fogadott gyermek saját "vér szerinti" gyermeknek számít a törvény szerint így az ő gyermekei is "egyenes ági" rokon..
2014. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem örökbe fogadott,hanem csak nevelőszülő volt. Nem tudom miért nem fogadják el. Hisz Ő nevelte. Ha úgy nézzük akkor nevelt gyerek lenne. De sajna ilyen a törvény.
2014. dec. 28. 17:38
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Eltartási szerződés lényege, hogy TE tartod el a mamát és NEM az állam.
2014. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os.. senki nem beszél itt arról, hogy a mamát kéne eltartania az államnak... az ápolási (amiről a kérdező érdeklődik)nem arról szól...
2014. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De igen, az ápolási díjat az önkormányzatok fizetik, ami ugye , akárhonnan nézem, állami pénz.
2014. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
igen az állam fizeti annak aki ápolja a nénit... nem ebből kell eltartani a nénit, hanem úgymond az ápoló fizetsége azért amiért ápol (mintha "ápolónő lenne egy kórházban") a kettő nem ugyanaz :) a néni a saját nyugdíjából tartja el magát... amúgy meg az ápolási összege olyan nevetségesen alacsony, hogy kíváncsi lennék önszántából ki menne el erre, ezt csak azok az emberek választják akiknek nincs más lehetőségük, mert nem tudják megfizetni hogy míg ők 8 órában dolgoznak ügyeljen valaki az ápoltra... látszik hogy neked nincs senki beteg-sérült a környezetedben (szerencsés vagy) különben nem állnál ennyire negatívan ehhez
2014. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
eltartási szerződést csak amiatt kötne a kérdező, hátha így kap ápolásit, ha máshogy nem adnak neki... de mint írtam szerintem a kettőt nem lehet összekapcsolni, így sajnos (szerintem) ő sehogy se tud elmenni ápolásira... de azért kérdező hívd fel az önkormányzatot hátha tudnak valami megoldást...
2014. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!