Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éve végeztem a sulival....

2 éve végeztem a sulival. Azóta nem találok munkát. Lassan kiraknak otthonról. Legalább segélyre jogosult vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan két éve, hogy nem találok normális munkát, csak alkalmi munkákat, de az max. 5000-10 ezer Ft/hó, és sajnos nem mindig van munka. Már vagy 100-szor voltam állásinterjún, és ennél 10-szer több helyre adtam be jelentkezésem. Általában gyakorlat hiányában utasítottak el, vagy azért mert nem tudok folyékonyan németül beszélni. A munkaügyi központban regisztrálva vagyok mint álláskereső, de eddig semmit nem értem vele.

Anyukám már nagyon ideges, hogy neki kell eltartania, és ez jogos is. Hisz 60 ezer forintot keres, és van még egy testvérem, aki még tanul. Nagyon nehezen élünk meg. Nem kaphatnék valami támogatást az önkormányzattól? Munkaügyi nem ad semmit. Már írtam egy levelet a polgármesteri hiv.-ba, de válaszra sem méltattak. Nem szeretném, ha miattam árvereznék el a lakásunkat, vagy anyukám belebetegedne a helyzetbe. 22 éves lány vagyok, informatikus és kereskedő végzettségekkel.


2010. jan. 22. 14:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

melyik városban élsz?


vállalhatnál számtechtanítást, matektanítást, hogy anyukád is lássa, hogy igyekszel.

2010. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


hm... (tele)marketing ? mindenütt van szinte , és bárkit felvesznek. Gyakorlat nem kell hozzá. Csak nem onnan kell nyugdíjba menni......

2010. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

menj be az önkormányzatba, az összes ilyen hivatalba, ami foglalkozik ezekkel az ügyekkel. járj utána, tegyél meg mindent amit tudsz.

sajnálom a helyzetedet, mert érdekes a cigókat tömik a segéllyel, te meg hiába dolgoznál, még munkát sem kapsz, nehogy segélyt...

melyik megyében laksz?

2010. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

első voltam.


bocs, nem csesztetésből mondom, mert sokszor a helyzet is igazságtalan, de meg kell tudni tanulni megpályázni egy állást, és megfelelően viselkedni egy állásmeghallgatáson. lehet, hogy vmit nem csinálsz jól. változtatni kéne az eddigi stratégián.

ha 100 meghallgatáson voltál, az azt jelenti, sok álláslehetőség van körülötted, és sokra be is hívnak (ez jó jel!), de vmit nem csinálsz jól a helyszínen.

2010. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

meki, burger? takarítás valahol? eladó? ujság kihordás?

ha pesten vagy akkor kellene találnod valamit. mekibe, burgerbe mindig keresnek fiatalokat.

2010. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Gy-M-S megyében. Egy kisvárosban.

Egyedül ügynöki munkák vannak, ahova természetesen mehetnék, de már egyszer befürödtem vele. Nem tudom mi lesz, engem is az bosszant, hogy az olyan embereknek tömik a zsebét, akik nem akarnak dolgozni. Nem tudom mi lesz, elköltöznék én, hogy ne legyek teher, de nincs hova. :( Mindenesetre rajta vagyok nagyon az ügyön, hogy legyen munkám.:(

2010. jan. 22. 14:17
 7/30 A kérdező kommentje:
Jó azért száz interjún nem voltam, de nagyon sok helyen. Ennek a feje, mint utóbb kiderült, vagy biztosító keresett ügynöki munkára, vagy MLM, vagy Amway, de már rosszul vagyok ezektől. És sajnos nagyon sok a munkanélküli a városban, szóval ha van egy jó állás, min. 100-an jelentkeznek.
2010. jan. 22. 14:19
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Bizony...nekem is van diplomám, két nyelvvizsgám. És gyorsétteremben dolgozom. Igaz Münchenben, de akkor is...

Amúgy sajnálom a helyzeted, szóval nem bántásként írtam...csak hogy lásd, van lehetőség. Csak jó sz@r.

2010. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Arra gondoltál már, hogy esetleg kimenj külföldre egy kicsit? Írtad, hogy a németed nem tökéletes. Még abban a korban vagy, hogy au pair munkát tudnál vállalni és ez nagyon sokat dobna a nyelvtudásodon, plusz segítene határozottabbá is vállnod, ami meg a munkakeresésnél jönne mindenképp jól. Az önéletrajzodban mindenképp jól mutatna, hogy éltél külföldön és ki tudja milyen más lehetőségeket tartogatna még.

Azért javasolom az au pairkedést, mert nem igényel nagy befektetést, csak egy kis szervezést és utánajárást. És anyudat tudnád segíteni is... nem keresnél ugyan sokat, de mikor én voltam au pair (igaz én Angliában) tudtam segíteni anyuéknak. És határozottan jót tett, szal ilyen válsághelyzetekre csak ajánlani tudom.

2010. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

a helyi iskolákat, művházakat, teleházakat megpróbáltad?


én pl. egy olyan helyen dolgozom, ahol sok otthonról dolgozó informatikus van alkalmazásban... a te végzettséged alkalmas erre...


vállalhatnál weblaptervezést stb. meg kéne nézni az önkormányzat honlapját is, hogy állami intézményekben mi van (nemcsak a te településedét is, hanem a környezőket is).


és sopronban, győrben ott vannak az egyetemek, főiskolák. nézd meg a honlapjaikat, hátha van állás.

2010. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!